اولین تصویر از وضعیت اقتصادی روسیه پس از تحریم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان : یک ماه پس از جنگ در اوکراین، مردم روسیه وقتی به خرید می‌روند گزینه‌های کمتری دارند. به نحوی که با قفسه‌های خالی در سوپرمارکت‌ها، جیره‌بندی کالاهای اساسی و مغازه‌های بسته روبه‌رو شده‌اند.

بر اساس اظهارات دانشگاه ییل، بیش از ۶۰۰ برند خارجی از روسیه خارج شده‌اند. برخی از آنها نگرانی‌های جانبی در مورد نبرد و امنیت مواد غذایی دارند، وقتی آمریکا و متحدانش تحریم‌هایی را بر روسیه اعمال کردند، این کشور را ترک کردند زیرا این موضوع می‌توانست عملیات تجاری در این کشور را پیچیده کند.

روسیه از اقتصاد جهانی و تمام کالاها و خدماتی که در سال‌های گذشته به روسیه می‌امد و این کشور رو بخشی از دنیای مدرن می‌کرد، جدا شد. تداوم اثرات این موضوع چه خواهد بود؟ مردم روسیه چطور با تنگنای اقتصادی برخورد می‌کنند؟ چطور خروج شرکت‌های غربی واقعا به درست کردن وضعیت کمک می‌کند؟

در دهه ۱۹۹۰ میلادی، وقتی شوروی سابق تجزیه می‌شد، برندهای خارجی شروع به ایجاد فروشگاه‌هایی کردند و بسیاری از آنها فورا محبوب شدند. سی سال بعد و با شروع جنگ در مرز، صدها مورد از این شرکت‌ها به طور موقت عملیات خود را محدود کرده یا کاملا از روسیه بیرون رفته‌اند. این موضوع تا حدودی به این دلیل است که چرخاندن کسب و کار تحت تحریم‌های غربی در حال دشوار شدن است. برای مثال، چندین بانک روسی از فهرست نظام پیامرسانی مالی جهانی بیرون آمدند و این موضوع می‌تواند انجام وظایف اساسی مانند وارد کردن موارد مورد نیاز یا پرداخت به کارکنان را دشوارتر کند. بسیاری از این برندها محبوب روسها هستند.

روزی که آیکیا اعلام کرد ۱۷ فروشگاه خود را می‌بندد، صفوف طولانی از مردم منتظر بودند تا خرید لحظه آخری خود را انجام دهند. خروج این شرکت سوئدی این معنا را هم دارد که مشاغل از دست می‌روند، حتی به رغم این که گفته می‌شود از ۱۵ هزار نفر در آینده نزدیک حمایت خواهد شد.

منبع: وال استریت ژورنال

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر