آخرین وضعیت نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا / درخشش بایدن در توییتر

آخرین وضعیت نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا / درخشش بایدن در توییتر
  • اشتراک‌گذاری
  • ❤️1
  • 👁️461
  • 💬0

بورسان: نتایج نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا در ایالت‌های کلیدی تا پایان هفته گذشته با کاهش فاصله آرا بایدن و ترامپ همراه بود. به طوری که در 6 ایالت از 8 ایالت کلیدی وضعیت بایدن بدتر شده است. البته این نتایج مربوط به قبل از مناظره انتخاباتی بامداد جمعه بوده و هنوز برای مشاهده آثار مناظره دوم بر نتایج نظرسنجی‌ها هنوز باید منتظر بود.

آمار RealClearPolitics از میانگین نظرسنجی‌ها هم نشان از بهبود آرای ترامپ و تضعیف آرای بایدن دارد که منجر به کاهش اختلاف رای‌های این دو به سطح 7.9 واحد درصد شده است.

اگرچه برتری بایدن در نظرسنجی‌ها نسبت به یک هفته قبل کمتر شده است اما همچنان اختلاف آرای این دو نامزد در سطوح بسیار بالاتری از آنچه معمولا در انتخابات‌های آمریکا مشاهده می‌شد قرار دارد. از سوی دیگر ثبات نسبی و کم‌نوسانی آن هم تا حدی خیال بایدن را راحت خواهد کرد. اما بازارهای جهانی احتمالا بیش از هر چیز دیگری این هفته به دنبال این خواهند بود که آیا روند کاهش اختلاف آرا تداوم خواهد یافت یا خیر.

در فاصله 10 روزه از انتخابات بیش از 54 میلیون آمریکایی به طور زودهنگام در آن شرکت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا 13 آبان رقم بی‌سابقه 150 میلیون آمریکایی رای داده و نرخ مشارکت به بیشترین مقدار در بیش از یک قرن اخیر برسد.

آمار جالب از توییتر نامزدها

آمارها نشان می‌دهند میزان تعامل (engagement) بایدن با مخاطبانش در توییتر با شیب فزاینده‌ای در حال افزایش بوده و به تازگی از ترامپ نیز پیشی گرفته است. این در حالی است که ترامپ حدود 76 میلیون دنبال‌کننده بیشتر نسبت به رقیب خود دارد. به نظر می‌رسد بایدن برتری در توییتر را که پیشتر ترامپ در آن حرف اول را می‌زد هم از آن خود کرده است.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
  • علی عباسیان

    بایدن به صورت نرم افزاری به کشورهای غیره برده حمله می کند ترامپ به صورت سخت افزاری اما قدرت خداوند مومنین بالاتر است.
  • داود اکبرزاده

    در ده روز مانده به انتخابات شهرهایی که بیشتر مهاجر نشین هستند رای هاشون بلاتکلیف هست مثل چینی ها، هندیها، مکزیکی ها و آفریقایی ها و باتوجه به بودجه 180 میلیون دلاری که در دست بایدن هست در مقابل 63 میلیون دلاری ترامپ کف ترازو به نفع دموکراتها سنگینی میکنه و میتونن با این پول رای اونها رو هم بخرن