زنگ پایان

ردپای رکود در عملکرد ماهانه بورس و سایر بازارها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 17 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه امروز هم وضعیت رکودی را سپری کرد و نزولی بود. شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش 0.93 درصدی در ارتفاع 1.296 میلیون واحدی ایستاد و کانال روانی مهم یک میلیون و سیصد هزار واحدی از دست رفت. شاخص کل هم‌وزن، نماینده سهام کوچکتر بورس افت 0.34 درصدی را پشت سر گذاشت و عملکرد نسبتا بهتری را نسبت به شاخص کل از خود به جای گذاشت.
ارزش معاملات خرد سهام با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 2315 میلیارد تومان رسید که نسبت به روزهای قبل معاملاتی اندکی افزایش پیدا کرده است. از این میان شاهد خروج پول 219 میلیارد تومانی از کلیت بازار سهام بودیم و همچنان روند خروج پول از بازار سرمایه به قوت خود باقیست.
در بخش اول برنامه امروز مازیار تلاشان، کارشناس بازار سرمایه به بررسی عوامل تاثیرگذار بر کلیت بازار پرداخت. به گفته وی تصمیمات جزیره‌ای نمی‌تواند سبب بهبود شرایط بازار شود و بدیهتا نمی‌تواند تغییر روند بازار را در پی داشته باشد. از طرفی شرایط تکنیکال و فاندامنتال بازار هم به گونه‌ای نیست که کفی برای آن متصور باشیم.


در بخش دوم این برنامه هم به همراه تحریریه بورسان به بررسی عملکرد بازارها در ماه گذشته پرداخته شد و مهم‌ترین اخباری که در بازارها وقوع پیدا کرده بود تشریح پیدا کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
ارزیابی این روزهای بازار سرمایه و چشم‌انداز آتی آن
تاثیر معاملات الگوریتمی بر روند فعلی بورس
ارزیابی گزارشات ۶ ماهه شرکت‌های بورسی
بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس
عملکرد ماهانه بازارها در مهر ۱۴۰۱
پیشنهاد سردبیر