توضیح سخنگوی دولت درباره پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی

توضیح سخنگوی دولت درباره پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
۸۸ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته دولت به سازمان تامین اجتماعی تسویه شده است.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری هفتگی خود با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود وضعیت سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: روال غلط گذشته برای تأمین منابع سازمان تامین اجتماعی به شیوه استقراض از بانک ها متوقف و ۸۸ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته دولت به سازمان تامین اجتماعی تسویه شده است.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به خبر فعال شدن کریدور شمالی با ظرفیت ۳۰۰ کانتینر، تاکید کرد: این اقدام کمک می‌کند به مرور شاهد بازگشت جایگاه تاریخی و موقعیت جغرافیایی ایران در مناسبات اقتصادی منطقه ای از طریق ترانزیت خارجی باشیم.

سیاست دولت برای صدور مجوز واردات خودرو مقابله با انحصار آن است

وی همچنین تاکید کرد: اساسا سیاست دولت برای صدور مجوز واردات خودرو مقابله با انحصار آن است و دیگری جبران شکاف بین عرضه و تقاضا است.

بهادری جهرمی ادامه داد: استانداردها و ضوابط قانونی مشخصی برای همه سرمایه‌گذاران در زمینه خودرو پیش بینی شده است. اگر ضوابط تعیین شده که مورد ارزیابی وزارت صنعت قرار می‌گیرند رعایت شوند، امکان فعالیت در مسیر واردات خودرو را خواهند داشت.

رسیدگی به اعتراضات مردمی به پرداخت یارانه‌ها

سخنگوی دولت با اشاره به موضوع رسیدگی به اعتراضات مردمی به پرداخت یارانه‌ها، تصریح کرد: نتایج اعتراض به یارانه‌ها در همین مرحله از پرداخت یارانه‌ها مشخص می‌شود.

طرح تشکیل وزارت بازرگانی به کجا رسید؟

بهادری جهرمی همچنین در پاسخ به پرسشی در زمینه معرفی وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی به مجلس اظهار کرد: در خصوص معرفی وزیر رفاه قانون موعد را مشخص کرده است که سه ماهه است. طرح تشکیل وزارت بازرگانی نیز در انتظار تصمیم مجلس است.

وضعیت پرونده تخلف نهاده‌های دامی

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت پرونده تخلف نهاده‌های دامی تصریح کرد: در پرونده تخلف نهاده های دامی، هیچگونه اختلاس، رشوه و فسادی صورت نگرفت. با ورود به موقع وزارت اطلاعات از بروز فساد پیشگیری شد. سوء جریانات و برخی تخلفات از نظامات اداری که صورت گرفت در مجموعه قوه مجریه رسیدگی و برخورد شد. هیچگونه ارز یا ریالی در اختیار شرکت خصوصی قرار نگرفت. رسانه ها از تکرار عناوین نادرست و تکدر ذهن مردم خودداری کنند.

سخنگوی دولت همچنین در زمینه آیین‌نامه ساماندهی کولبران و ته‌لنجی اظهار کرد: این آیین‌نامه نهایی شده و به زودی ابلاغ می شود. حفظ کرامت و امنیت این عزیزان جزو اولویت های دولت در این آیین نامه است.

پرداخت از جیب مشتری در حوزه نان افزایش پیدا می‌کند؟

بهادری جهرمی همچنین تصریح کرد: پرداخت از جیب مشتری در حوزه نان افزایش پیدا نخواهد کرد. دستگاه‌ها در نانوایی‌ها در حال نصب هستند و اشراف دولت در زمینه توزیع نان بیشتر شده است. در حوزه دارو هم هیچگونه افزایشی در پرداخت از جیب نداریم.

دولت نگاه قلکی به بورس ندارد

وی تاکید کرد: در حوزه بورس هم شاهد ثبات نسبی هستیم. دولت نگاه قلکی به بورس ندارد. از جمله سیاست‌های جدی دولت این است که با پیگیری‌های صورت گرفته سود سهامداران پرداخت شد. بیش از ۴ هزار میلیارد ریال توزیع سود صورت گرفته است. در دولت سیزدهم نیز حدود ۱۰ درصد میانگین رشد داشتیم.

سخنگوی دولت در پایان یادآور شد: با تصمیم جدی دولت در زمینه مدیریت مصرف برق و با همکاری مردم و ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه برق شاهد مشکل حادی در این زمینه نبوده‌ایم. دولت مدیریت برق تابستان را از زمستان سال گذشته آغاز کرد و همچنین کاهش مصرف برق را از دستگاه‌های زیر مجموعه خود آغاز کرد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر