حبس دلار در نیمه پایینی 27 هزار تومان؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: دلار در معاملات امروز برخلاف روز گذشته مسیر نزولی را در پیش گرفته است و تا سطح 27300 تومان عقب نشست. سطوح قیمتی پیش روی دلار چه در مسیر صعودی چه در مسیر نزولی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بر این اساس نگاه‌ بازارها به دلار دوخته شده است.

دلار که روز گذشته تا 27500 تومان نیز پیش رفته بود حالا به کمتر از 27300 رسیده است. نگاهی به نمودار دلار در یک سال اخیر نشان از حساسیت بالای سطح 27 هزار تومانی دارد که در آن احتمال شکست این کف روانی سخت و دور از انتظار به نظر می‌رسد. اما اینکه دلار بتواند پرقدرت در مسیر صعودی قرار گیرد نیاز به گذر زمان در وضعیت نابسامان اقتصادی کنونی یا شوک خبری برای رشد است.

در همین چند ماه اخیر دلار چندین بار در شکست این کف روانی موفق نبوده است. حالا حرکت به سمت این کف در شرایطی که تکلیف مذاکرات در کوتاه‌مدت مشخص نیست بسیار سخت به نظر می‌رسد. در نقطه مقابل هر چه زمان بیشتری را در فضای کنونی اقتصاد پشت سر می‌گذاریم کف نرخ دلار رشد می‌کند و شاید زمان زیادی طول نکشد که به تدریج کارشناسان کف ذهنی خود از نرخ دلار را تا سطوح فعلی بالا بکشند. اهمیت سطوح فعلی از این جهت است که عبور قدرتمند از 27500 تومان و در ادامه از 28 هزار تومانی از این جهت است که می‌تواند مسیر را برای رسیدن به سطح حساس با بار روانی سنگین 30 هزار تومان هموار سازد.

در مسیر نزولی نیز شکست 27 هزار تومانی به اخبار مثبت قابل توجه نیاز دارد و شکست این سطح شاید مسیر را برای سطوح کمتر از 26 هزار تومان فراهم کند؛ تاکید می‌شود که هر چه زمان بیشتری سپری شود احتمال وقوع سناریو نزولی و افت محسوس دلار کم رنگ‌تر و احتمال رسیدن به اهداف صعودی پررنگ‌تر می‌شود.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر