هشدار هواشناسی به مسافران شمال

هشدار هواشناسی به مسافران شمال
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به تازه‌ترین وضعیت جوی برای امروز (سه‌شنبه) و روزهای آتی اعلام کرد: امروز در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران، استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی بارش باران و برف را خواهیم داشت.

بارش پراکنده باران در استان‌های مرکزی ایران

او گفت: همچنین در برخی از مناطق استان‌هایی همچون اصفهان، سمنان و یزد بارش پراکنده را شاهد هستیم.

گودرزی با اشاره به اینکه بارش‌ها امروز در گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی شدیدتر خواهد بود، عنوان کرد: روز چهارشنبه اما در شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده را شاهد هستیم که بارش‌ها همچنان تا اوایل هفته آتی ادامه دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: از روز پنجشنبه تا روز شنبه برای نیمه جنوبی کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک را پیش بینی می‌کنیم.

توصیه سازمان هواشناسی به مسافران نوروزی

او همچنین با توجه به شرایط جوی مناطق شمالی کشور به مسافران نوروزی توصیه کرد: به مسافران نوروزی توصیه می‌کنیم کسانی که شمال غرب و سواحل شمالی و خراسان شمالی و رضوی را به عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند، حتماً لباس گرم و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند؛ چرا که همچنان سرمای هوا را در آن مناطق خواهیم داشت.

گودرزی از بارندگی و لغزندگی جادها در مناطق مذکور خبر داد و گفت: آسمان تهران امروز به تدریج ابری خواهد شد و رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و بارش تگرگ را خواهد داشت. همچنین، امروز بیشینه دما در پایتخت به ۲۰ درجه بالای صفر می‌رسد.

این در حالیست که طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، تردد در محورهای برون شهری ۱۰ درصد افزایش یافته و محورهای چالوس، هراز و همچنین آزادراه تهران شمال در برخی مسیرها دارای ترافیک سنگین هستند.

منبع: سازمان هواشناسی کشور

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر