معامله‌گران بیت کوین آماده فروش می‌شوند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
گزارش‌ها نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال واریز بیت‌کوین به صرافی‌ها هستند.

یک شاخص درون‌زنجیره‌ای که جریان واریز و برداشت بیت‌کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال را رصد می‌کند، نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران مانند مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت) دوباره نزولی شده است و بیشتر سرمایه‌گذاران مشغول واریز موجودی خود به صرافی‌ها هستند.

وضعیت واریز و برداشت بیت‌کوین در صرافی‌ها

داده‌های موجود در پلتفرم تحلیلی گلسنود نشان می‌دهد که میانگین متحرک ۹۰ روزه جریان خالص واریز و برداشت بیت‌کوین در صرافی‌ها مثبت شده است؛ یعنی معامله‌گران بیش از آنکه از صرافی‌ها بیت‌کوین برداشت کنند، مشغول واریز هستند.

نمودار جریان واریز و برداشت بیت‌کوین در صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال

ثابت‌ماندن نرخ جریان واریز بیت‌کوین به صرافی‌ها، می‌تواند برای خریداران این ارز دیجیتال نگران‌کننده باشد.

مثبت‌بودن جریان خالص واریز و برداشت بیت‌کوین در صرافی‌ها نشان می‌دهد که تمایل سرمایه‌گذاران بیشتر به سمت فروش است و از سوی دیگر، منفی‌بودن این شاخص یعنی احساسات بازار به سمت نگهداری بلندمدت از بیت‌کوین و خارج‌کردن عرضه درگردش از بازار صرافی‌هاست؛ حرکتی که می‌تواند راه را برای جهش قیمت هموار کند.

این شاخص کلیدی پیش‌تر در ۱۳ مه ۲۰۲۱ (۲۳ اردیبهشت) مثبت شده بود که به‌ دنبال آن قیمت بیت‌کوین از ۰۰۰ ،۵۰دلار به ۰۰۰، ۳۰ دلار سقوط کرد و فاصله قیمت با اوج تاریخی ۰۰۰ ،۶۴ دلاری بیشتر از قبل شد.

علاوه بر این، در جریان رشد ۱۰ برابری قیمت بیت‌کوین در طول ۱۱ ماه منتهی به آوریل ۲۰۲۱ (فروردین) که با رکوردشکنی تاریخی قیمت همراه بود، این شاخص عددی منفی را نشان می‌داد که به معنی برداشت بیت‌کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال بود.

یک الگوی مشابه نیز هم‌زمان با جهش ۴۰ درصدی قیمت در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر) دیده شده بود که در ادامه به عبور قیمت از ۰۰۰، ۶۵ دلار همراه شد.

قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته

بیت کوین در طول ۲۴ ساعت گذشته تقریباً بدون نوسان بوده است و درحال‌حاضر هر واحد از این ارز دیجیتال با قیمتی حدود ۳۰۰ ،۴۷ دلار معامله می‌شود. آن‌طور که از نمودار قیمت پیداست، بیت‌کوین از اوایل ماه دسامبر (آذر) در محدوده‌ای بین ۵۰۰، ۴۵ تا ۰۰۰ ،۵۲ دلار گرفتار شده است.

صورت‌جلسه ماه دسامبر (آذر) بانک مرکزی آمریکا و داده‌های مربوط به وضعیت مشاغل در ایالات متحده که قرار است تا پایان این هفته منتشر شود، ممکن است نوساناتی در بازار بیت‌کوین ایجاد کند.

به گفته تحلیل‌گران «FXStreet»، انتظار می‌رود که پس از اضافه‌شدن۰۰۰ ،۲۱۰شغل جدید به اقتصاد آمریکا در ماه نوامبر (آبان)، در طول یک ماه گذشته هم ۰۰۰، ۴۰۰ شغل جدید در این کشور ایجاد شده باشد. اگر این داده‌های بازتابنده افزایش قدرت اقتصادی آمریکا باشند، قیمت دلار در بازارهای جهانی رشد خواهد کرد و به‌تبع بازار بیت‌کوین و سایر دارایی‌ها تحت فشار قرار می‌گیرد.

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر