شمارش معکوس

روند افزایشی تورم ادامه‌دار خواهد بود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 22 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران اسفند ماه را صعودی و مثبت دنبال کرد و شاهد رشد قابل نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با رشد ۶۰۸۹۷ واحدی (معادل ۳گ۹۷ درصد) عدد یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحدی را ثبت کرد و در آستانه ورود کانال ۱.۶ میلیون واحدی قرار گرفت . شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، شرایط مشابهی داشت و با رشد ۳.۴۵ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته رشد محسوسی را تجربه کرد و در کانال ۷ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت. در روز گذشته، روند خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام پس از مدت‌ها متوقف شد و حدود ۱۲۴۹ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد که برترین ورود پول اشخاص حقیقی در ۵ ماه اخیر و رتبه سوم از ابتدای سال ۱۴۰۰ محسوب می‌شود.

در بخش اول شمارش معکوس امروز همراه با احسان اسدی، کارشناس مسائل اقتصادی به بررسی درد مزمن و تورم افسارگسیخته در اقتصاد ایران پرداختیم، دلایل ریشه‌ای آن مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مسیر پیش‌روی آن در سال آینده ترسیم شد.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با حسین شیبانی، کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل به بررسی بازارهای جهانی و آخرین تحولات آن پرداختیم.

همچنین در این برنامه آرمان ملکی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی آمار معاملات و مهم‌ترین اخبار بازار سهام پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر