پتانسیل دلار نیمایی برای بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: این هفته شاهد اتفاقات جالبی در بازار دلار بودیم؛ در حالی که دلار آزاد نوسان خاصی نداشت اما دلار نیمایی رشد ۱.۲ درصدی را تجربه کرد و به عدد ۲۶ هزار و ۴۰۲ تومان رسیده است که این موضوع می‌تواند چشم‌انداز سودآوری صنایع صادراتی را تحت تاثیر قرار دهد.

سکه نیز این هفته رشد ۰.۴ درصدی را به خود دید که این موضوع در نوبه‌ی خود عجیب به نظر می‌رسد، چراکه دو متغیر تاثیرگذار بر قیمت سکه یعنی دلار بدون نوسان و انس طلا نیز ۰.۲ درصد کاهش یافته است، که به نظر می‌رسد روند قیمتی دلار و سکه از هم جدا شده است.

نفت از جمله کامودیتی‌هایی است که برای بورس تهران و اقتصاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. نفت برنت با رشد دو درصدی به ۱۰۱ دلار به ازای هر بشکه رسیده است. فلزات اساسی نیز این هفته روند خوبی را پشت سر گذاشتند و پس از ریزش‌های سنگین در هفته‌های اخیر بلاخره به تعادل رسیدند که در این بین مس بازدهی ۳.۷ درصدی و روی بازدهی ۲.۶ درصدی داشت.

در پایان نیز بورس تهران با اینکه پایان هفته را مثبت به پایان رساند اما این هفته شاخص کل ۱.۹ درصد از ارتفاع خود را از دست داد‌. شاخص هم‌وزن اما شرایط به مراتب سخت‌تری را پشت سر گذاشت و ۳.۵ درصد کاهش را تجربه کرد.

در برنامه زنگ پایان امروز همراه با امیرهوشنگ نوایی، تحلیل‌گر بورسان مروری بر عملکرد هفتگی بازارها داشتیم.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر