تحلیل اقتصاددان معروف از پذیرش بیت کوین توسط السالوادور

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
استیو هانکه، اقتصاددان برجسته و مخالف سرسخت بیت کوین و به طور کلی ارزهای دیجیتال، معتقد است که پذیرش بیت کوین برای اقتصاد السالوادور بسیار سخت بوده است.

استیو هانکه اظهارکرد که شهروندان السالوادور و اقتصاد السالوادور در ادغام بیت‌کوین با اقتصاد و سیستم مالی خود با مشکل روبه‌رو هستند. به ویژه، به گفته هانکه، کاربران با مشکلات فناوریکی روبه‌رو هستند و روزانه به دلیل این مشکلات متحمل ضرر می‌شوند. در مورد ضررهای وارد شده به اقتصاد، به گفته این کارشناس، اعتبار این کشور نیز آسیب دیده است؛ اوراق قرضه السالوادور بیش از یک ماه است که بالا و پایین می‌رود. روز یکشنبه، این اقتصاددان دوباره بیت‌کوین را مورد انتقاد قرار داد و یک الگوی رفتاری در مورد سگی که فقط گاهی دوستانه است، ارسال کرد و دوباره در مورد بی‌ثباتی بالای بیت‌کوین و ماهیت سفته بازی آن توییت کرد. این نخستین بار نیست که هانکه توییت‌های منفی در مورد بیت‌کوین ارسال می‌کند و به نوسانات آن اشاره کرده و ادعا می‌کند که ارزش اساسی آن برابر با صفر است و در برابر تقلب آسیب‌پذیر است.

او اغلب از بیت‌کوین انتقاد می‌کرد و الگویی رفتاری برخلاف ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا دارد؛ ایلان ماسک از ارزهای دیجیتال مانند دوج کوین و بیت‌کوین پشتیبانی می‌کرد. با این حال، ماسک اعلام کرد که تسلا به دلایل بحث برانگیز مربوط به ردپای کربن در استخراج با پروتکل اثبات کار (PoW) پذیرش بیت‌کوین را متوقف می‌کند و قول داد که به محض تغییر استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به انرژی سبز، بار دیگر اجازه پرداخت بیت‌کوین را می‌دهد. به گفته مایکل سیلور، مدیرعامل میکرواستراتژی و رئیس شورای استخراج بیت کوین، این هدف قبلاً محقق شده است. نهنگ‌ها ۸۵،۷۰۰ واحد بیت‌کوین را خریداری می‌کنند و ۲۱.۳درصد را درحال‌حاضر در اختیار دارن. بر اساس توییتی که توسط تولید‌کننده داده‌های زنجیره‌ای سنتیمنت ارسال شده است، کیف پول‌های بزرگ بیت‌کوین (بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین) طی دو هفته گذشته بیت‌کوین بیشتری خریداری کرده‌اند.

مقدار ارز دیجیتال که توسط این نهنگ‌ها در کف خریداری شده تقریباً ۸۵،۷۰۰ بیت‌کوین است. این مقدار معادل ۴،۸۶۳،۲۴۳،۶۱۰ دلار است. در آن زمان، ارز دیجیتال شاخص جهان زیر ۵۰،۰۰۰ دلار معامله می‌شد و تنها برای مدت کوتاهی از این مرز بالاتر رفت و به بالاترین سطح ۵۲،۵۳۶ دلار در ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) رسید. پس از آن، بیت‌کوین در منطقه ۴۱،۰۰۰ دلار در نوسان بود.

بیت کوین در پایان تعطیلات آخر هفته بیش از ۵۶.۳ هزار دلار رسید و این ارز دیجیتال برتر همچنان در دست نهنگ‌های بازار است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کوین مارکت کپ، در زمان نگارش این خبر، بیت‌کوین در حال نوسان در ۵۶،۸۲۹ دلار است. در اوایل امروز، بیت‌کوین از ۵۴،۷۰۰ دلار به بالای ۵۶،۰۰۰ دلار رسید. ارز دیجیتال برتر بازار موفق شد از سطح ۵۲،۰۰۰ دلار در ۶ اکتبر (۱۴ مهر) عبور کند.

منبع: رمزارز نیوز

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر