بورسان - Bourseon

پیش بینی بورس فردا ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۰

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : با وجود اینکه بازار سهام اشباع از خبرهای مثبت و تاثیر‌گذار بود، عملکرد مطلوبی در روز جاری دیده نشد و در نهایت شاخص کل با کاهش ۱.۵ درصدی به کار خود پایان داد. عمده علت شرایط نامطلوب بازار، مربوط به دلار و نوسانات آن است. دلار از روز چهارشنبه تا کنون نزدیک به ۴۰۰ تومان کاهش داشته است. از طرف دیگر خبرهای برجامی می‌تواند بر ادمه روندکاهشی نرخ ارز تاثیر‌گذار باشد.

در چند ماه اخیر شرایط بازار سهام به شدت به تغییرات قیمت دلار وابسته بوده است. بر اساس تحلیل تکنیکال دلار کانال صعودی خود را به سمت پایین شکسته است و واگرایی منفی در اندیکاتور RSI دیده می‌شود. از آنجایی که اخبار نیز از احتمال کاهش دلار در آینده خبر می‌دهند، بنابراین سناریو تکنیکال افت قیمت دلار بیشتر تقویت می‌شود. احتمال می‌رود قیمت دلار تا حوالی ۲۷ هزار تومان کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت دلار

در پیش بینی بورس فردا از آنجایی که بورس واکنش بالایی به تغییرات نرخ ارز دارد بنابراین انتظار می‌رود در صورت کاهش قیمت دلار، بورس نیز با نوساناتی همراه باشد.

امروز شاخص کل روند نزولی داشته و همچنین در روند نزولی به اتمام رسیده است. بنابراین در پیش‌بینی بورس فردا احتمال می‌رود که بازار در سمت منفی کار خود را آغاز کند.

ارزش معاملات پایین، در حدود ۵.۷ همت، و خروج پول سنگین به میزان تقریبی یک همت نشانه‌هایی منفی برای بازار بوده است که می‌تواند در روزهای آینده نیز ادامه دار باشد.

در صورتی که در روز آینده نرخ ارز تغییرات چندانی نداشته باشد احتمالا دراواسط بازار شاهد ورود موجی از تقاضا باشیم، اما در صورت تدوام کاهش قیمت ارز، این سناریو کمرنگ‌تر خواهد شد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر