زیرپوست کدال؛ ۱۱ فروردین ۱۴۰۰

رشد فروش شرکت‌های بورسی در ایستگاه پایانی سال ۹۹

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. فخوز، غزر، خزامیا، وبصادر، شبدیس و غپاک نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آنها دیروز موردتوجه قرار گرفت.

فخوز: شرکت فولاد خوزستان، گزارش اسفند خود را روی کدال منتشر کرد. این شرکت در دی ۹۹ توانست ۳۳۶۰ میلیارد تومان فروش را ثبت کند و در بهمن رقم فروش این نماد به ۲۶۲۷ میلیارد تومان رسید اما این شرکت در اسفند توانست با یک جهش خوب رقم ۳۷۸۰ میلیارد تومانی فروش داشته باشد. این سهم در چند ماه اخیر مقداری در نرخ محصولات خود کاهش قیمت داشت اما با افزایش فروش مقداری توانست این کاهش قیمت را جبران کند.

به‌طورکلی در ۱۲ ماه سال ۹۹ فروش ۳۰۶۴۷ میلیارد تومانی را ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۳ درصدی داشت. گفتنی است که این شرکت در پی افتتاح فاز چهارم خود است.

غزر: شرکت صنعتی زر ماکارون، در گزارش اسفندماه خود از فروش ۲۰۸ میلیارد تومانی خبر داد. همچنین با فروش این ماه توانست فروش سال ۹۹ خود را در رقم ۱۸۹۸ میلیارد تومان ببندد. این شرکت توانسته نسبت به سال ۹۸ یک رشد تقریباً ۹۵ درصدی را در فروش خود ثبت کند.

زر ماکارون حدود ۵۶ درصد بازار پاستا و ماکارونی کشور را تولید می‌کند. در سند چشم‌انداز 5 ساله این شرکت پیش‌بینی‌شده است که بتواند سهم حضور خود را در بازار به حدود ۷۰ درصد کل بازار کشور برساند.

وبصادر: بانک صادرات، گزارش اسفند خود را روی کدال منتشر کرد. این بانک توانست تراز مثبت ۳۲۳ میلیارد تومانی را در این ماه ثبت کند و در کل تراز سال ۹۹ بانک صادرات حدود ۲۸۸۹ میلیارد تومان مثبت شد. این در حالی است که سال گذشته تراز این نماد در محدوده ۲۱۷۷ میلیارد تومان منفی بود.

سال مالی وبصادر از مهر ماه شروع می‌شود. از این رو در شش ماه دوم سال ۹۹ (نیمه اول سال مالی) بانک صادرات توانست EPS خود را از رقم ۱۳ تا ۳۳۶ ریال افزایش دهد و نسبت کفایت سرمایه خود را از این طریق، ۲.۷۸ درصد افزایش دهد. واگذاری سهام دولت به بانک صادرات نیز می‌تواند تأثیرات مثبتی در نسبت کفایت سرمایه این بانک داشته باشد.

خزامیا: شرکت زامیاد، در گزارش اسفند ۹۹ اعلام کرد که موفق به یک فروش ۱۶۴۲ میلیارد تومان در این ماه شده است. این رقم به این دلیل است که ۹۲۰۰ دستگاه خودرو به فروش رسانده است. این شرکت به دلیل فروش‌های چند ماه اخیر خود توانست فروش ۱۲ ماه سال ۹۹ خود را به رقم ۴۹۷۵ میلیارد تومان افزایش دهد.

این سهم در سال ۹۸، ۲۷۲۵ میلیارد تومان فروش داشت که این نشان می‌دهد یک رشد ۸۳ درصدی داشته است.

شپدیس: پتروشیمی پردیس، در دی‌ و بهمن ۹۹ کاهش فروش نسبتاً زیادی را تجربه کرد، اما در اسفند توانست ۱۷۸۰ میلیارد تومان فروش را ثبت کند. نرخ محصولات دلیل اصلی این نوسانات فروش بود.

فروش ۶ ماه سال ۹۹ این سهم به حدود ۸۶۳۸ میلیارد تومان رسید که در حالی که در مدت مشابه سال 98 حدود ۳۲۴۲ میلیارد تومان فروش داشته است. این نشان‌دهنده یک رشد ۱۶۶ درصدی در مقدار فروش این شرکت است.

غپاک: شرکت لبنیات‌ پاک‌، توانست در اسفند ۹۹ یک فروش ۱۸۰ میلیارد تومانی داشته باشد و فروش سال ۹۹ خود را به رقم ۱۴۱۸ میلیارد تومان برساند. غپاک مدتی در فکر تغییر محل کارخانه بود، اما ظاهرا فعلا از این اقدام منصرف شده و ترجیح داده که منابع لازم برای آن را صرف افزایش تولید و توسعه بازار خود کند.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر