چگونه یارانه خود را از خانواده جدا کنیم؟

چگونه یارانه خود را از خانواده جدا کنیم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

از روزی که یارانه‌ها پرداخت شده سوالات متفاوتی در این باره از سوی کاربران مطرح می‌شود؛ یکی از مهم‌ترین این سوالات آن است که اگر بخواهیم یارانه خود را از خانواده جدا کنیم، باید چه کاری انجام دهیم؟
برای اینکه یارانه خود را از خانواده خود جدا کنید، دو شرط لازم است؛ اول اینکه حداقل ۳۵ساله باشید؛ بنابراین اگر کمتر از ۳۵سال سن دارید، تا لحظه نگارش این گزارش راهی برای جدا کردن یارانه شما وجود ندارد.
شرط دوم نیز آن است که جدا از خانواده زندگی کنید؛ بنابراین اگر با خانواده زندگی می‌کنید هم نمی‌توانید یارانه خود را جدا کنید؛ دقت داشته باشید که هر دو شرط باید در کنار هم باشند و اگر یکی از این شرایط را داشته باشید هم نمی‌توانید یارانه خود را از خانواده جدا کنید.
حالا اگر این دو شرط را دارید، باید به بخشداری بروید و برای جداکردن یارانه از خانواده نامه بگیرید. دستور رئیسی برای افرادی که یارانه نگرفتند

جزئیات یارانه جدید

۲۱ اردیبهشت با واریز یارانه ۴۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر، دولت کلید اصلاح نرخ برخی از اقلام را زد. دولت پیش از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، ۲ یارانه کمک‌معیشتی اردیبهشت و خرداد را همزمان به حساب سرپرستان خانوار که مشمول دریافت این یارانه بودند، واریز کرد، این یارانه برای هر نفر از خانوارهای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای هر نفر از خانوارهای دهک‌های چهارم تا نهم، ۳۰۰ هزار تومان است. هر دو یارانه کمک معیشتی، بلوکه بود، اما طبق اعلام قبلی، نخستین یارانه قابل برداشت شد.

ثبت‌نام جاماندگان در سایت سازمان هدفمندی

مدیرکل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این را‌‌‌‌‌‌‌‌ هم گفت که باید سامانه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای ثبت‌نام جاماندگان یارانه اعلام شود که البته آنها هم در تلاش هستند، اما هنوز سامانه هدفمندی یارانه‌ها اعلام نشده است و این باعث شده است حجم تقاضا و ترافیک در سامانه حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: کسانی می‌توانند به سامانه حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند که یا نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض دارند یا به خاطر قرار گرفتن در دهک دهم درآمدی حذف شده‌اند، بنابراین بعد از ورود به سامانه می‌توانند اعتراض خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ ثبت کنند.

موتورچی افزود: علاوه بر سامانه حمایت شماره تلفن گویای ۰۲۱۶۳۶۹ و شماره کارشناسی ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ پاسخگوی شهروندان است.

منبع: اقتصادآنلاین-فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر