شمارش معکوس

بورس در 1401 بازدهی واقعی نمی‌دهد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 9 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار دیروز نزدیک به دو دهم درصد مثبت به پایان رسید. شاخص هم وزن اما شرایط به نسبت ضعیف‌تری را دنبال کرد و با یک دهم درصد کاهش به کار خود پایان داد. بازار روز گذشته را می‌توان متعادل در نظر گرفت که هم شامل صنایع و سهام مثبت بود و هم منفی

از اواسط روز چهارشنبه هفته گذشته، قیمت کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی با توجه به کاهش تنش بین روسیه و اوکراین و افزایش احتمال توافق بین دو کشور برای آتش‌بس، با کاهش نسبتا زیادی همراه شد به طوری که نفت از کانال 130 دلاری به حوالی 110 دلار نزول کرد و طلا نیز با شکست مرز 2هزار دلار به سمت پایین، حوالی 1980 دلار معامله می‌شود، مس نیز به سختی خود را بالای 10هزار دلار حفظ کرده است. بازارهای جهانی امروز دوباره بازگشایی شدند.

از طرفی در آخرین روز هفته گذشته، مذاکرات وین به گفته هماهنگ‌کننده اروپا در وین به دلیل عامل خارجی که به احتمال زیاد خواسته‌های جدید روسیه است، متوقف شد و خوش‌بینی‌ها را برای دستیابی به یک توافق زودهنگام کم‌رنگ کرده است که باعث شده امروز سهام برجامی نیز معاملاتی منفی را دنبال کنند.

علی خوش‌طینت کارشناس ارشد بازار سرمایه با موضوع نظرسنجی چشم‌انداز بازارها و بورس در سال 1401 مهمان بورسان بودند و به بررسی سوالات این نظر سنجی پرداختند. ایشان اعتقاد داشتند که بازار سرمایه شرایط مناسبی دارند و سهام در قیمت‌های ارزنده‌ای هستند و با مشخص شدن سناریوهای پیش روی وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور می‌توان به خرید سهام مناسب‌تری پرداخت.

شما نیز می‌توانید به سایت و شبکه‌های مجازی بورسان، در این نظرسنجی شرکت کرده و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

در ادامه همراه با مریم حاجیان کارشناس بازار سرمایه، به بررسی وضعیت معاملاتی بورس کالا در هفته گذشته پرداخت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
بررسی مطبوعات صبح ایران
مرور بازار روز گذشته
کدام بازار در سال 1401 بیش‌ترین بازدهی را خواهد داشت؟
میانگین نرخ دلار در سال 1401 چقدر خواهد بود؟
بازدهی بورس در سال آینده ؟
بررسی بورس کالا
پیشنهاد سردبیر