برای سفرهای نوروزی سهمیه بنزین می‌گیریم؟

برای سفرهای نوروزی سهمیه بنزین می‌گیریم؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

جلیل سالاری، معاون وزیر نفت درباره سهمیه بنزین سفرهای نوروزی گفت: در دولت هیچ جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درباره واریز سهمیه بنزین نوروزی تشکیل نشده و دستوری هم به ما داده نشده است.

پیش از این رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفته بود احتمالا دولت برای تصمیم‌گیری درباره واریز سهمیه بنزین نوروز ۱۴۰۱، منتظر ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا است که مشخص شود آیا امسال مجوز سفر نوروزی صادر می‌شود یا نه. باوجود اینکه مجوز سفرهای نوروزی برای امسال از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر شد اما به نظر می‌رسد که امسال سهمیه بنزین نوروزی واریز نمی‌شود.

شاید یکی از دلایلی که ممکن است باعث عدم تخصیص سهمیه ۶۰ لیتری برای نوروز ۱۴۰۱ باشد ین است که میزان مصرف بنزین بیشتر می‌شود. این امر در شرایطی رخ می‌دهد که نگرانی‌ها درباره دشواری واردات بنزین مطرح شده است.

تولید بنزین در کشور چقدر است؟

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برآورد کرده که تولید بنزین حدود ۱۰۳ تا ۱۰۴ میلیون لیتر در روز برآورد می‌شود. طبق آخرین آمارها، میانگین مصرف روزانه بنزین در کشور، ۸۶ ‌میلیون لیتر در روز است. احتمالا جلیلی هم به همین دلیل گفت که در نوروز مشکل تامین بنزین نداریم. اما پس از لغو محدودیت‌های کرونایی، مصرف بنزین در برخی از روزهای تعطیل به بیش از ۹۰ میلیون لیتر در روز هم رسید.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر