یارانه معیشتی مردم امارات چقدر است؟

یارانه معیشتی مردم امارات چقدر است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
دولت امارات متحده عربی اعلام کرد: سقف کمک معیشتی به هر خانواده دارای درآمد محدود در امارات متحده عربی ۶۸۰۰ دلار خواهد بود که بر اساس شرایط اجتماعی و تعداد خانوار متغیر است.

دولت امارات متحده عربی اعلام کرد به اتباع خود که دارای درآمد محدودی هستند، تا ۲۵ هزار درهم یارانه معیشتی پرداخت می‌کند.

خبرگزاری امارات متحده عربی اعلام کرد، بنا به دستور محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات متحده عربی، یارانه‌های معیشتی بر اساس میزان تورم در کشور افزایش پیدا کرده و بودجه مربوطه نیز از ۳.۸ میلیارد دلار به دو برابر یعنی ۷.۶ میلیارد دلار رسید.

قرار است این کمک‌ها از طریق وزارت توسعه جامعه به خانوارهای کم‌درآمد اماراتی پرداخت و مواردی همچون مواد غذایی، برق، مسکن و سوخت را شامل شود.

بر اساس برنامه جدید، سقف کمک معیشتی به هر خانواده دارای درآمد محدود در امارات متحده عربی ۶۸۰۰ دلار خواهد بود که بر اساس شرایط اجتماعی و تعداد خانوار متغیر است.

کمک ماهانه ۴۰۸ تا ۶۸۰ دلاری به مستاجران

در این برنامه قرار است ماهانه بین ۴۰۸ تا ۶۸۰ دلار حق مسکن به افرادی که مسکن آنها استیجاری بوده و از اسکان دولتی بهره‌مند نشده‌اند، اختصاص پیدا کند و افرادی که در منزل والدین خود زندگی می‌کنند از ۶۰ درصد این کمک هزینه بهره‌مند خواهند شد.

همچنین برای دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها نیز ماهانه ۸۷۱ دلار به عنوان کمک‌ هزینه تحصیلی پرداخت خواهد شد، در حالی که رقم اختصاص یافته برای دانش‌آموزان و دانشجویان فوق دیپلم نیز بین ۲۱۷ تا ۶۵۳ دلار تا سن ۲۵ سال است.

میزان کمک هزینه معیشتی برای افراد بیکار بالای ۴۵ سال

افراد بیکار بالای ۴۵ سال نیز از این پس بین ۵۴۴ تا ۱۳۶۱ دلار کمک هزینه معیشتی دریافت خواهند کرد، این رقم در صورتی که فرد بیکار سرپرست خانوار باشد به بقیه کمک هزینه‌هایش اضافه می‌شود.

این کمک‌هزینه برای افرادی جویای کار هم ۱۳۶۱ دلار برای ۶ ماه صرف‌نظر از سن آنها پرداخت خواهد شد.

در این دستورالعمل میزان کمک‌هزینه‌ها برای سرپرست خانوار، حق تاهل و نیز حق فرزندان افزایش پیدا کرده است.

منبع: اعتماد آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر