اسپرسو بورسان چهارشنبه ۲ شهریور؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

اختلاف اصلی ایران و غرب برای توافق

اختلاف اصلی ایران و غرب برای توافق
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورس روز گذشته متعادل و مثبت بود. به طوری که شاخص کل رشد ۶،۹۴۵ واحدی (معادل ۰.۴۹ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن اما با رشد ۱.۲۷ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۳،۲۳۴ هزار میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو، شیمیایی و غذایی و در بین نمادها خساپا، دارایکم و حکشتی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۹۲ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای حکشتی و وهامونح بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای مبین و های‌وب داشتند.

وزیر نفت: طبق برنامه، صنعت نفت ما به ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد، اولویت ما در صنعت نفت توسعه میدان‌های مشترک است. هر مقدار نفت فروختیم، پول آن را در مدت زمان خود وصول کردیم./ زمستان امسال هم کسری گاز وجود دارد.

با بخشنامه سازمان امور مالیاتی، درآمد اشخاص حقوقی بابت سرمایه گذاری در اوراق بهاداری که بانک ها، در چارچوب ضوابط بانک مرکزی منتشر میکنند، مشمول مالیات با نرخ صفر خواهد بود.

بورس کالا : تا اطلاع ثانوی هر کد بورسی‌ تنها می‌تواند یک خودرو از بورس کالا خریداری کند.

مرکز آمار نرخ تورم را اعلام کرد که براساس گزارش این مرکز تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ۱.۴ درصد و ۲.۴ درصد بوده است./ بر اساس آمار مرکز آمار ایران قیمت مسکن در مردادماه امسال نسبت به تیر ۱۴۰۱ و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب ۲.۸ و ۳۲.۶ درصد افزایش یافته است.

شورای عالی بورس با راه اندازی بورس بین‌الملل موافقت کرد.

استاندار تهران: امروز هر فردی در استان بخواهد مشغول به کار شود برای او شغل مهیا است. نرخ بیکاری در استان تهران به زیر ۶درصد رسید.

سخنگوی وزارت صمت: آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو نهایی شده و هفته آینده رسانه‌ای می‌شود. هدف‌گذاری واردات خودرو برای دهک‌های پایین است و تا ۲۰ هزار دلار برنامه‌ریزی‌شده است. برای واردات با خودروساز‌هایی همچون تویوتا ژاپن و همچنین شرکت‌های خودروساز آلمانی، چینی و هندی مذاکراتی شده است.

لاوروف: به‌زودی با امیرعبداللهیان دیدار می‌کنم

مرندی: ماه‌هاست که می‌گویم حذف سپاه پاسداران از FTO (فهرست ادعایی سازمان‌های تروریستی خارجی) پیش‌شرط نیست. هیچ توافقی قبل از بسته شدن دائمی پرونده اتهامات نادرست (ضد ایرانی) شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرا نخواهد شد. برنامه هسته‌ای ایران نیز برچیده نخواهد شد.

سی‌ان‌ان با اشاره به تلاش اعراب حاشیه جنوبی خلیج فارس در بهبود روابط با ایران، نوشت آن‌ها سیاست عمل‌گرایانه در قبال تهران اتخاذ کرده‌اند.

وزیر خارجه روسیه درباره برجام گفت: موضع ایالات متحده هنوز مشخص نیست. ایران پاسخ خود را داده و اکنون توپ در زمین آمریکاست. نسخه آخر پیشنهادها برای احیای برجام مورد تایید مسکو است.

اولیانوف: اگر ایران و آمریکا بتوانند آخرین اختلافاتشان را در اسرع وقت با موفقیت حل کنند عالی است. وقت آن رسیده که توافق احیای برجام بدون تأخیر بیشتر جمع‌بندی شود.

نورنیوز، رسانه شورای عالی امنیت‌ملی: رافائل گروسی به همراه رژیم صهیونیستی اصلی‌ترین مانع برای به نتیجه رسیدن مذاکرات رفع تحریم‌ها است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر