حمایت از بورس از جناح غیرمنتظره

حمایت از بورس از جناح غیرمنتظره
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
رئیس سازمان برنامه و بودجه از حمایت سازمان برنامه و بودجه برای اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت به منظور حمایت از بورس خبر داد.

در حالی که بودجه ۱۴۰۱ به عنوان یک عامل فشار بر قیمت سهام از ابتدای امسال مطرح می‌شد حالا رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر از اجرای ده بند مصوبه ستاد اقتصادی دولت خبر داده است.

مسعود میر کاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توییتر نوشته است؛ سازمان برنامه و بودجه بر اجرای مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس تاکید دارد، دولت علاوه بر برداشتن گام‌های عملی به حل ریشه‌ای مشکلات بازار سرمایه کمک خواهد کرد.

Loading...
حمایت مسعود میرکاظمی از مصوبه ۱۰ بندی ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس

این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که نگرانی از عدم اعمال سقف‌های اعلامی ۲ هزار تومان برای سوخت و همچنین ۵ هزار تومان برای خوراک وجود داشت. این موارد می‌تواند به کمک سودآوری شرکت‌های بورسی آید. باید توجه داشت که جهش هزینه‌های سوخت فشار قابل توجهی به سودآوری شرکت‌های بورسی در فصل پاییز ایجاد کرده است.

صحبت‌های خاندوزی درباره مصوبه دولت برای حمایت از بورس

۲۸ آذرماه بود که احسان خاندوزی با تشریح مصوبات جلسه ویژه ستاد اقتصادی دولت برای حمایت از بورس اظهار کرد: همانطور که پیش از این اعلام شده بود در جلسه ستاد اقتصادی دولت پیشنهادات وزارت اقتصاد برای حمایت همه جانبه و پایدار از بازار سرمایه به تصویب رسید.

وزیر اقتصاد درباره چگونگی این حمایت افزود: این مصوبات با حمایت قاطع رئیس‌جمهوری و اکثریت اعضای ستاد دولت به تصویب رسید.

به گفته خاندوزی، توجه به جزئیات این مصوبات بیانگر عزم جدی دولت برای حمایت از بازار سرمایه و بازگشت اعتماد مردم به بورس است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر