سقف افزایش حقوق معلمان چقدر است؟

سقف افزایش حقوق معلمان چقدر است؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در جمع معلمان شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: بیش از ۱۲ سال است که مسئله رتبه‌بندی معلمان مسکوت بوده و امسال توانستیم این موضوع را در مجلس شورای اسلامی دنبال کنیم. وزیر آموزش و پرورش برای رتبه بندی معلمان استیضاح می‌شود؟

رتبه‌بندی معلمان از شهریور امسال اجرا می‌شود

وی گفت: رتبه‌بندی معلمان از شهریور امسال اجرا می‌شود و برای امسال مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای این امر تخصیص یافته که این مبلغ در سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این رتبه‌بندی در مرحله نخست به طور احکام استقراری بوده و در سال‌های بعد ارتقاء این احکام انجام می‌شود و معلمان احکام پنجگانه خواهند گرفت.

حداکثر حقوق معلمان ۲۷ میلیون تومان شد

شادمهر ادامه داد: در این رتبه‌بندی پایه حقوق معلمان از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و سقف آن با توجه به آخرین حکم رتبه‌بندی به ۲۷ میلیون تومان خواهد رسید.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش در شرایط نامناسب قرار دارد و درحال‌حاضر در این حوزه ۲۰ نوع مدرسه و ۱۷ نوع احکام وجود دارد که سبب آشفتگی در آموزش و پرورش شده و جذب نیرو را دچار مشکل کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سالانه ۵۰ هزار نفر و تا سه سال آینده ۱۵۰ هزار نفر از نیروی فرهنگیان کشور بازنشسته می‌شوند و حوزه آموزش و پرورش ۱۸۷ هزار نیرو کمبود دارد که می‌توان این کمبود را با جایگزین کردن نیروهای خرید خدمات و غیرانتفاعی جبران کرد.

شادمهر ابراز کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده امسال ۵۰۰ نفر در گلستان جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

وضعیت کمبود معلم

نوری، وزیر آموزش و پروش چندی پیش درباره وضعیت کمبود معلم مطرح کرد: ۹۷۰ هزار همکار فرهنگی شاغل و بازنشسته داریم و این رقم منهای معلمان غیررسمی در مراکز غیردولتی، موسسات آزاد و مربیان مهدهای کودک است.

وی افزود: برای تامین نیروی انسانی باید مولفه‌های اثرگذار بسیاری را مدنظر داشته باشیم که مهم‌ترین آن رشد جمعیت است، تا سال ۹۰ کاهش رشد دانش‌آموزی داشتیم و از این تاریخ به بعد شاهد افزایش تعداد دانش‌آموزان هستیم.

نوری با اشاره به اینکه در برخی استان‌ها نرخ رشد جمعیت بالاست، گفت: در کنار رشد جمعیت دانش‌آموزی باید تربیت معلم هم مورد توجه باشد، در سال‌های گذشته به طور میانگین ۴۰ هزار بازنشسته داشتیم و ورودی تربیت معلم ۱۵ هزار نفر است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر