فرمول جدید تامین منابع مالی سهامداران عمده

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: اوراق مرابحه معمولاً به منظور تأمین سرمایه در گردش شرکت­ها استفاده می شود و این اوراق عمدتاً با پشتوانه دارایی منتشر نمی شود، یکی از دغدغه های اصلی در این روش، امکان استفاده از رتبۀ اعتباری در این اوراق بود که با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار این روش در کشور برای اولین بار اجرایی خواهد شد.

این روش تأمین مالی می تواند به شرکت های بورسی/فرابورسی با رتبه اعتباری مناسب کمک کند تا شرکت ها بتوانند با اتکای رتبه اعتباری مناسب خود بدون توثیق سهام و یا حتی توثیق سهام کمتر و عدم استفاده از رکن ضامن بانکی، به منظور تأمین بخشی از سرمایه در گردش خود اوراق مرابحه منتشر کنند که منجر به کاهش هزینه های مالی و صرفه جویی در وقت و زمان و کاهش پروسۀ اجرایی انتشار اوراق و استفاده بهینه از دارایی ها برای شرکت های متقاضی تأمین مالی خواهد شد.

قراردادهای ارکان و فرمهای پذیره نویسی این اوراق برای اولین بار با هماهنگی واحد مدیریت نظارت بر بازار اولیه و واحد حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار تهیه و تنظیم شد.

در برنامه زنگ پایان امروز، مرتضی چشان، رئیس اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار بدهی در مورد نحوه انتشار اوراق مرابحه سهام برای خرید سهام توسط سهامداران عمده به سوالات پاسخ دادند.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر