امیدهایی برای آینده قیمت بیت کوین

آیا بیت کوین مغلوب تورم خواهد شد؟

آیا بیت کوین مغلوب تورم خواهد شد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: گزارش نرخ تورم آمریکا در روز گذشته مثل گزارش‌های قبلی باعث یک ریزش ناگهانی شد اما این بار بازار به سرعت در فاز بهبود قرار گرفت و افت قیمت را جبران کرد. در حال حاضر می‌توان گفت این گزارش تاثیر خاصی بر بازار نداشته است اما هنوز برای اظهار نظر قطعی زود است زیرا که در بسیاری از موارد واکنش بازار با تاخیر همراه بوده است.

کور سوی امید در سیاهی افزایش نرخ تورم

در چند روز گذشته نرخ بیکاری ایالت متحده منتشر شد که کمتر از انتظارات و در محدوده ایده‌آل قرار داشت. هرچند تا کنون سیاست‌های انقباضی موفق عمل نکرده و سیاست‌گذاران را به اهداف خود نرسانده است، اما افزایش نرخ تورم و نزدیک به دو رقمی شدن آن، در کنار اوضاع مساعد بازار کار، دست فدرال رزرو برای افزایش بیشتر نرخ بهره را باز خواهد گذاشت. بر اساس شرایط کنونی بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که احتمال دارد در جلسه بعدی فد در تاریخ ۲۷ جولای، نرخ بهره تا یک درصد افزایش یابد.
در گذشته انتظار می‌رفت نرخ بهره در این کشور تا ۳ الی ۳.۵ درصد افزایش یابد اما اکنون این عدد به ۳.۷۵ افزایش یافته است.
به طور کلی افزایش نرخ بهره برای بازارها به خصوص بازارهای پر ریسک چندان خوشایند نیست. از طرف دیگر به دلیل همبستگی بالای بیت کوین و بازار سهام آمریکا، با ریزش بازار سهام، افت دیگری در بازار کریپتوکارنسی رقم خواهد خورد.
اما از طرف دیگر یک سناریوی خوش‌بینانه این است که، از آنجایی که اثرگذاری سیاست‌های انقباضی اندکی زمان‌بر بوده و اثرات آن با تا‌خیر نمایان می‌شود، به نظر می‌رسد که شاخص قیمتی مصرف کننده نیز منعکس کننده تورم ناشی از ماه‌های گذشته است و می‌توان انتظار داشت که اکنون نرخ تروم به حداکثر رسیده و سیاست‌های فد به زودی تاثیرش را نشان دهد. در صورتی که روند نزولی تورم آغاز و تایید شود، جو منفی حاکم بر بازارهای مالی کمرنگ‌تر خواهد شد.
اگر افراد به این سناریو امیدوار باشند و درصد وقوع آن را بالا تخمین بزنند احتمالا موجی از تقاضا وارد بازار خواهد شد، اما فعلا برای این مهم احتیاج به زمان و تایید گزارش‌ها در آینده است.
در حال حاضر خطر افزایش نرخ بهره تمامی بازارها را همچنان تهدید می‌کند.

سلسیوس باعث ریزش بازار خواهد شد؟

از طرف دیگر امرزو پلتفرم وام دهی سلسیوس که جزو بزرگترین شرکت‌های وام دهی کریپتویی بود، اعلام ورشکستگی کرد. این دومین شرکت بزرگ است که در چند مدت اخیر اعلام ورشکستگی می‌کند. این موضوع از چند جهت اهمیت دارد. در درجه اول بازار در شرایط مطلوبی نیست و این موضوع ترس و ناامنی را دامن خواهد زد که نتیجه آن می‌تواند وقوع نوسانات بیشتر باشد. در درجه دوم ورشکستگی چنین شرکت‌هایی و از دست رفتن حجم بالایی از دارایی‌ها، انگیزه سرمایه‌گذاران جدید برای ورود به این حوزه را کم می‌کند. بازار برای رشد نیازمند پول، سرمایه و کاربران جدید است که شرایط کنونی مانع از ورود آنها خواهد شد. از طرف دیگر در شرایط اقتصاد جهانی و مشکلاتی که آن را تهدید می‌کند تمایل افراد برای حضور در بازارهای پرریسک بسیار اندک است.

ریزش بیشتر بازار کریپتوکارنسی ممکن است باعث شکست بسیاری از شرکت‌های دیگر شود که این موضوع مجددا بر ترس بیشتر و ریزش‌های سنگین‌تر می‌تواند تاثیر‌گذار باشد و یک دور باطل را ایجاد کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر