«توافق موقت» در وین چقدر جدی است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: توافق موقت فعلا موضوع جدی نیست.

در حالی که وبگاه آکسیوس پنجشنبه خبر داد که آمریکا در حال بررسی گزینه «توافق موقت» به جای احیای برجام است، ابوالفضل عمویی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد امکان توافق موقت ایران و ۱+۴ خبر داد: آنچه در رسانه‌های آمریکایی به عنوان توافق موقت منتشر شده هنوز به صورت جدی از سوی مقامات ۱+۴ اعلام نشده است. ما با آمریکایی‌ها مذاکره‌ای نداریم و طرف مذاکره ما ۱+۴ است.

وی ادامه داد: مذاکرات ایران با ۱+۴ هشتم آذر ماه در وین انجام می‌شود و موضوع مذاکرات لغو تحریم‌ها علیه ایران است. بدون لغو تحریم‌ها امکان اینکه ایران به توافق برجام برگردد و اجرای پاراگراف ۲۶ و ۳۶ را کنار بگذارد، وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران تعهدات خود در برجام را اجرا کرده است، اظهار کرد: گام‌های کاهش تعهدات از سوی ایران بر اساس توافق‌نامه برجام برداشته شده است. توافق موقت فعلاً موضوع جدی نیست.

وی با بیان اینکه مذاکرات وین با دستور کار لغو تحریم‌ها انجام خواهد شد، گفت: پیشنهادهایی که انتفاع اقتصادی ایران در آن در نظر گرفته نشود مورد توجه مذاکره کنندگان قرار نخواهد گرفت. انتفاع اقتصادی ایران باید به صورت موثر و قابل اندازه‌گیری باشد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر