زنگ پایان

بورس بر سر دوراهی ارزندگی و سیاست‌گذاری؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 33 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران، آخرین روز کاری هفته را در محدوده منفی به پایان رساند. شاخص کل با افت ۱۲،۱۹۷ واحدی (معادل ۰.۷۷ درصد) همچنان در شکست مقاومت روانی ۱‌.۶ میلیون واحدی ناکام ماند و در نهایت عدد یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است اما شرایط بهتری داشت و با افت ۰.۴۷ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام با کاهش محسوس در کانال ۶ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۶،۷۱۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، بانک و شیمیایی و در بین نمادها خودرو، پالایش و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز چهارشنبه شاهد ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام بودیم و در نهایت حدود ۳۱ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد.

بورس تهران در هفته اخیر تحت تاثیر سیاست‌های جدید تثبیت نرخ دلار نیمایی از سوی بانک مرکزی، پرنوسان دنبال شد و هم‌چنان در عبور از مقاومت روانی ۱.۶ میلیون واحدی ناکام مانده است. در برنامه امروز میزبان مهشید داداش‌زاده و سیدعلی طباطبایی؛‌ فعالان بازار سرمایه بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر