سرمایه‌گذار شو

راز کسب سود در بازار نزولی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در بخش خبر این برنامه سرمایه‌گذارشو، همراه با آلیستر اصفهانی، مدیر سرمایه‌گذاری خصوصی، به بررسی ابعاد طرح مالیات بر عایدی سرمایه در آمریکا پرداخته شد. وی در توضیح این خبر گفت که این طرح مشمول افرادی می‌شود که سودی بالاتر از یک میلیون دلار را در سال تحصیل کنند و این میزان از مالیات یعنی ۳۹.۶ درصد بسته به مدت سرمایه‌گذاری فرد متفاوت خواهد بود. او در ادامه دامنه تاثیراتی که این طرح می‌تواند بر روی بازارهای مالی اعم از بازار سهام و کامودیتی بگذارد را شرح داد و گفت که احتمال تصویب آن به شکل مطرح شده کنونی ضعیف خواهد بود.

در بخش بعدی این برنامه، سلمان یزدانی، کارشناس بازار سرمایه و مشتقه، در ادامه مباحث مطرح شده در جلسات قبل، مباحث مربوط به اختیار فروش را بازگو کرد.

او در ابتدا مروری بر مطالب گفته شده در جلسه قبل داشت و ویژگی‌های قراردادهای اختیار فروش را مورد بررسی قرارداد. وی همچنین سایت‌ها و مراجع معتبری که افراد می‌توانند از طریق آنها اطلاعات دقیقی در این باب بدست آورند را تشریح کرد و گریزی به محاسبات بلک شولز که مشخصه‌ای جهت قیمت‌گذاری اختیارها است، زد. او بلک‌شولز را معیاری لازم و کافی جهت معامله و تصمیم‌گیری افراد برنشمرد. او در نهایت نحوه اعمال این اختیارها و چالش‌های پیش‌روی فعالین این بازار را شرح داد و چشم‌انداز آتی این بازار را ترسیم نمود.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر