پای یک برادر مدیر در پرونده شرکت ملی حفاری؟

پای یک برادر مدیر در پرونده شرکت ملی حفاری؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
شعبه ۳۲ دادگاه حقوقی تهران در یک رای صادره شرکت ملی حفاری ایران از شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت را به بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال به نفع یک پیمانکار محکوم کرده است.

شعبه ۳۲ دادگاه حقوقی تهران در یک رای صادره شرکت ملی حفاری ایران از شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت را به پرداخت بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال خسارت به یک پیمانکار محکوم کرده است.

این رای در ارتباط با قرارداد شرکت ملی حفاری با شرکت توسعه حفاری مارین صادر شده است. مبلغ اولیه این قرارداد ۲۶۰ میلیارد ریال بوده که حداقل ۱۵۰ میلیارد ریال آن توسط شرکت ملی حفاری پرداخت شده است.

نکته جالب اینجاست که یکی از سهامداران این مارین، شرکت پترو آسماری است که قبلا در پرونده احداث خط لوله ۱۶ اینچ انتقال نفت برای شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب موفق شد ۱۶۰ میلیارد از حساب شرکت نفت برداشت کند. این شرکت در حالی این مبلغ را بر اساس حکم یک دادگاه محلی دریافت کرده است که بر اساس دستور مقامات ارشد قضایی قرار بود حکم اولیه برای بررسی‌های دقیق‌تر کارشناسی متوقف شده و وارد فرآیند اجرایی نشود.

این قرارداد در دوره مدیریت قبلی شرکت ملی حفاری منعقد شده و اگر قوه قضاییه به صورت ویژه به این موضوع ورود نکند، شرکت ملی حفاری در ادامه با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده و با توجه به رقم بالای حکم، فعالیت آن شرکت با اخلال مواجه می‌شود.

نکته قابل تامل آن است که این حکم در مجتمع شهید مدنی و شعبه ۳۴ صادر شده است. این شعبه همان شعبه‌ای ست که در مورد قبلی نیز علیه شرکت مناطق نفت خیز حکم ۱۶۰ میلیاردی صادر کرده بود.

مدیرعامل شرکتی که حکم میلیاردی گرفته بود برادر یکی از مدیران شرکت ملی نفت است. شرکت وی همانطور که اشاره شد سهامدار شرکتی ست که به تازگی علیه شرکت ملی حفاری حکم ۲۰۰ میلیارد تومانی گرفته است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر