بازار مسکن ۱۴۰۱ به کدام سو می‌رود؟

بازار مسکن ۱۴۰۱ به کدام سو می‌رود؟

بازار مسکن طی سال‌های اخیر که اقتصاد ایران با تلاطمات سنگینی همراه بود، جهش‌های بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. به طوری که مسکن به نوعی تبدیل به یک کالای لوکس و خارج از دسترس شد. همچنین رشد تند و تیز اجاره‌بها هم منجر شد تا هزینه مسکن حدود نیمی از درآمد خانوارها را به خود اختصاص دهد. اتفاقی که منجر به کاهش رفاه خانوار و کوچک شدن سفره مردم شده است.

بورسان در یک پرونده ویژه به تحلیل و بررسی کامل بازار مسکن در سال گذشته و پیش‌بینی قیمت، اجاره و ساخت‌وساز مسکن در سال جدید پرداخته است.

آتش و خون در جنگ اوکراین و روسیه

آتش و خون در جنگ اوکراین و روسیه

ناقوس جنگ بالاخره میان روسیه و اوکراین به صدا درآمد و پوتین حمله تا کی‌یف را در دستور کار قرار داده است. غربی‌ها از حضور نظامی برای دفاع از اوکراین امتناع می‌کنند و فعلا با ابزار تحریم به جنگ روس‌ها رفته‌اند. برخی نگرانی از جنگ اتمی را دلیل عدم مداخله نظامی غرب می‌دانند و گروهی ضربه‌پذیری که اروپایی‌ها نسبت به قطعی گاز اروپا دارند. روسیه تا کجا پیش می‌رود و چه راهی برای مهار پوتین وجود دارد مهم‌ترین پرسش‌هایی است که در این پرونده ویژه بررسی کرده‌ایم. 
نایب رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران در یادداشتی اختصاصی برای بورسان ریشه حمله پوتین به اوکراین را تشریح کرده است. ریشه اصلی حمله پوتین به اوکراین چیست؟

loading...

تهدید پوتین

روسیه ده‌ها هزار نیروی نظامی را در مرز اوکراین مستقر کرده است. در آن سمت آمریکا و متحدانش به ولادیمیر پوتین هشدار داده‌اند در صورت حمله به اوکراین با روس‌ها برخورد و تحریم‌های سختی علیه آنها وضع می‌کنند.

ریشه مشکلات کجاست؟

جنگ روسیه - اوکراین چه هزینه‌ای دارد و چه اثری بر بازارها خواهد داشت؟

نقش چین در دعوای روسیه با غرب چیست؟

نمایش بیشتر