کاور تیزر

زنگ پایان، The Close

روایتی آینده‌نگر از بورس در پایان روز

مجری: مهدی طحانی

پخش زنده: هر روز ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۳:۳۰

مهمانان: کارشناسان و فعالان بازار سرمایه

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت معاملاتی امروز رشد 1.40 درصدی را پشت سر گذاشت و در ارتفاع 1.606 میلیون واحدی قرار گرفت. از طرفی شاهد آن بودیم که شاخص هم‌وزن در مدار منفی کار خود را پایان داد و بازدهی منفی 0.31 درصدی را به ثبت رساند که واگرایی این دوشاخص در نوع خود از نکات جالب بازار امروز بود. چراکه در مدت اخیر شاهد این بودیم که شاخص هم‌وزن عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل داشت.

در این برنامه زنگ پایان به بررسی مهم‌ترین عوامل و پارامترهای تاثیر گذار بر کلیت بازار سهام پرداخته شد. در پایان امروز نرخ دلار در بازار آزاد حوالی 35500 تومان، نفت 115 دلار، مس 9315 دلار، بیت کوین 30479 دلار کار خود را پایان دادند. در بخش اول این برنامه همراه امیر صالحی مدیر عامل شرکت سبدگردان آرتین، به شرح مهم‌ترین اتفاقات پیرامون بازار سرمایه پرداخت. وی این نکته را خاطر نشان کرد که در حال حاضر برآیند اتفاقات به سود بازار سرمایه است و ریسک خاصی برای ادامه پیدا کردن مسبر صعود کلیت بازار وجود ندارد. اما در سمت مقابل مهم‌ترین ریسک کلی موجود را می‌توان برنامه دولت برای بودجه سال بعد برشمرد.

در بخش بعدی برنامه هم امیرهوشنگ نوائی، از تحریریه بورسان به بیان مهم‌ترین گزارشات و اطلاعات منتشر شده در سامانه کدل پرداخت و گزارشات ارائه شده توسط شرکت‌هاس زماهان، خبهمن، بهپاک و قمرو را تشریح کرد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بورس ارواق بهادار در طی بازار امروز 0.69 درصد رشد را تجربه کرد و به سطح 1.583 میلیون واحدی رسید اما هنوز شاخص کل موفق نشده است سقف تشکیل شده در اوایل شهریور ماه را بشکند. دیگر نماگر بازار سرمایه که نماینده سهام کوچک‌تر بورس است، عملکرد بهتری را از خود نشان داد و رشد 0.96 درصدی را از خود به جای گذاشت.

در خلال این برنامه زنگ پایان مهم‌ترین اخبار و تحولات رخ داده پیرامون بازار سرمایه و مشخصه‌های تاثیرگذار بر آن مورد بررسی قرار گرفت. در این رابطه می‌توان به اخبار منتشر شده پیرامون برجام اشاره کرد که طی آن ریابکوف گفته است که متن احیای برجام کاملا آماده است و درصورت اتخاذ تصمیمات سیاسی می‌توان برجام را تا چند روز دیگر احیا کرد.

در بخش بعدی این برنامه علی ابتهاج کارشناس بازار سرمایه به بررسی مهم‌ترین تحرکات رخ داده پیرامون صنایع بورس تهران پرداخت و این نکته را مطرح کرد که داده‌های گذشته‌نگر نشان می‌دهد زمانی که صنایع کوچکتر بازار به اصطلاح هم‌وزنی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند، این تکنیکالیست‌‌ها و کسانی که تحرکات داینامیکی بازار را دنبال می‌کنند، سود و بازدهی بالاتری را کسب می‌کنند و فاندامنتالیست‌ها که عموما روی سهام بزرگتر بازار که تحت عنوان بنیادی شناخته می‌شوند، عقب می‌مانند. جناب ابتهاج هم براساس داده‌‌هایی که تحلیل کرده است، این موضوع را تایید کرد.

در بخش پایانی هم امیر هوشنگ نوایی گزیده‌ای از گزارشات و افشای اطلاعات‌های منتشر شده در سامانه کدال را مورد بررسی قرارداد و مهم‌ترین تحولاتی که در این سامانه از جانب شرکت‌های زپارس، غفارس، غاذر، دیزباد و فجر رقم زده‌اند را مورد بررسی قرار داد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در جریان این برنامه زنگ پایان به بررسی مهم‌ترین تحولات و تحرکات روی داده در بازار سهام سهام پرداخته شد و مهم‌ترین اخباری که طی بازار امروز به وقوع پیوسته شده بود اعلام شد. از میان این اخبار می‌توان به ابلاغیه وزارت نیرو مبنی بر اعمال محدودیت بر صنایع بزرگ اشاره داشت. به طوریکه بنا بر این ابلاغیه صنایع بزرگ موظف هستند در خرداد، تیر و شهریور مصرف برق خود را به نصف کاهش دهند و در مرداد ماه مصرف خود را به صفر برسانند که در این رابطه کارشناس محترم برنامه توضیحاتی را ارائه دادند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در جریان بازار امروز کاهش 0.83 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.540 میلیون واحدی قرار گرفت و دیگر نماگر بازار سهام یعنی شاخص هم‌وزن افت کمتری را پشت سر گذاشت و 0.52 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق‌تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به عدد 6915 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته افت محسوسی را تجربه کرده است. از این میان شاهد خروج پول 456 میلیارد تومانی از گردونه معاملات سهام توسط کدهای حقیقی بودیم که سیگنال مثبتی جهت ادامه روند صعودی بازار سهام محسوب نمی‌شود.

آقای احمد نبی زاده، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری ارشک در این برنامه حضور پیدا کردند و در رابطه با مهم‌ترین تحولات پیرامون بازار سهام نظرات خود را ارائه دادند. به عقیده وی اصلاح بازار سهام که امروز شروع شده است، اصلاحی مقطعی است و نگرانی در رابطه با آن وجود ندارد و سهام ارزنده و بنیادی بازار کف‌های جدید به خود نخواهند دید.

در بخش بعدی این برنامه امیرهوشنگ نوائي به بررسی گزیده‌ای از اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال پرداخت و گزارش عملکری و روند تولید و فروش نمادهای غشوکو، غفارس و فروی را مورد بررسی دقیق قرار داد و دلیل افزایش و کاهش میزان تولید و فروش آنها در بازه زمانی اخیر را تشریح کرد.