کاور تیزر

زنگ پایان، The Close

روایتی آینده‌نگر از بورس در پایان روز

مجری: مهدی طحانی

پخش زنده: هر روز ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۳:۳۰

مهمانان: کارشناسان و فعالان بازار سرمایه

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت کاری امروز رشد اندک 0.26 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.511 میلیون واحدی قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم رشد اندک 0.08 درصدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 3707 میلیارد تومان رسید که نشان دهنده پایین بودن میزان ارزش معاملات در کلیت بازار سهام است.

رضا خانکی، کارشناس بازار سرمایه در بخش آغازین این برنامه به بیان دیدگاه خود در رابطه با مهم‌ترین اتفاقات پیرامون بازار سرمایه پرداخت. به عقیده وی مهم‌ترین مشخصه‌ای که می‌تواند محرک بازار سهام باشد، رشد اقتصادی است که پس از به نتیجه رسیدن تواق برجام می‌تواند صورت گیرد.

سعید طهماسبی، هم‌بنیان‌گذار موسسه سولوشن ۵ نکته مهمی که در بازار انرژی دنیا در حال رخ دادن است را تشریح کرد و به بیان این نکته پرداخت که عدم سرمایه‌گذاری مناسب در حوزه انرژی می‌تواند نرخ‌های بالایی که در حوزه انرژی اتفاق افتاده است را حفظ کند.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بورس امروز توانست با رشد ۰.۲۸ درصدی همراه شود و شاخص هم‌وزن نیز همچون روز گذشته با ثبت شرایطی بهتر، ۰.۵۵ درصد بازدهی مثبت را تجربه کرد.
ارزش معاملات امروز نیز روندی کاهشی به خود گرفت و با شکستن رکورد روز گذشته، با ثبت عدد ۳۲۲۴ میلیارد تومانی، کمترین مقدار از ابتدای سال ۱۴۰۱ را رقم زد. خروج پول دوباره اتفاق افتاد و امروز نیز ۲۸۶ میلیارد تومان خروج پول از چرخه معاملات اتفاق افتاد.
در بخش ابتدایی برنامه امروز همراه با ولید هلالات کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی دلایل کم‌جانی بورس پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که ابهام‌های موجود بین سهام دلاری و ریالی باعث عدم تصمیم‌گیری در فعالان بازار شده است و تا زمانی که ارزش معاملات نتواند به اعداد بالاتری برسد، ریزش قیمت‌ها در سهام ادامه خواهد داشت. ایشان همچنین معتقد بودند که این روزها بسیاری از سهام کوچک دارای پی بر ای هم‌تراز با سهام بزرگ هستند و این مورد می‌تواند به کوچ سرمایه به سمت سهام کوچک منجر شود.
در بخش بعدی نیز همراه با امیرهوشنگ نوایی به بررسی صورت‌های مالی دو شرکت کاشی و سرامیک یعنی کپارس و کحافظ پرداختیم.
در بخشی از برنامه نیز، ویدیوی جذابی از وال‌استریت ژورنال درباره برآورد ثروت ملکه انگلستان نمایش داده شد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز متعادل به کار خود پایان داد. در بورس تعداد نمادهای مثبت بیش از منفی و در فرابورس تعداد نمادهای منفی بیش از مثبت بود. ارزش کل معاملات به نظر کمتر از ۴ هزار میلیارد تومان و خالص فروش اشخاص حقیقی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود.

صنعت خودرو و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات سهام را در اختیار داشتند. معاملات محصولات شرکت های سیمانی در بورس کالا باعث شد که اقبال به سهام این شرکت ها نیز افزایش یابد.

سید محمد هادی موسوی کارشناس بازار سرمایه با موضوع ارزیابی این روزهای بازار سهام مهمان بورسان بودند. در حال حاضر سرمایه گذاران به ابهامات در بورس وزن بالایی می‌دهند. ابهاماتی که هم در اقتصاد جهان و هم در اقتصاد ایران وجود دارد.در اقتصاد ایران با توجه به صحبت هایی که مسئولان ارشد در پیش بینی پذیری اقتصاد می‌کنند ولی در عمل سرمایه‌گذاران منتظر اقدام مناسب هستند. کارنامه سه فصل قبل دولت نشان می‌دهد که باید به صورت عملی به نکات عنوان شده توجه کنیم. در مورد ابهام های بین المللی به کاهش احتمالی قیمت در کامودیتی ها اشاره می‌کنند البته احتمالاً در کوتاه مدت قیمت‌ها صعودی باشد. به خاطر همین مسائل استراتژی معاملاتی مناسب را بر اصل محافظه کاری و افزایش تنوع در سبد سرمایه گذاری پیشنهاد می‌کنند. هر سه گروه طلا، سهام و با درآمد ثابت را برای تشکیل سبد سرمایه گذاری پیشنهاد می‌کند. شش نماد را برای سرمایه‌گذاری میان مدت در سبد سهام معرفی می‌کنند. برای شاخص کل اصلاح قیمت را قائل نیستند ولی اصلاح احتمالی زمانی را ارزیابی می‌کنند.

امیر هوشنگ نوایی کارشناس بازار سرمایه در قسمت کدال، اطلاعات مالی چهار شرکت غذایی مهرام، غدیس، غپاذر و غچین را مورد واکاوی قرار دادند.