کاور تیزر

زنگ پایان، The Close

روایتی آینده‌نگر از بورس در پایان روز

مجری: مهدی طحانی

پخش زنده: هر روز ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۳:۳۰

مهمانان: کارشناسان و فعالان بازار سرمایه

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران آخرین روز کاری هفته را در مدار مثبت به پایان رساند و شاهد رشد جزیی در نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با رشد ۶۷۶ واحدی (معادل ۰.۰۴ درصد) عدد یک میلیون و ۵۵۷ هزار واحدی را ثبت کرد و همچنان در میانه کانال ۱.۵ میلیون واحدی قرار داشت. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، شرایط بهتری داشت و با رشد ۰.۳۱ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در کانال ۵ هزار میلیارد تومانی قرار داشت و در نهایت عدد ۵،۰۳۷ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع بانکی‌ها، خودرو و قطعات و املاک و مستغلات و در بین نمادها پالایش، خودرو و خاور بیشترین ارزش معاملات را داشتند. امروز شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم و حدود ۳۲۰ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

بورس تهران که در دو هفته اخیر، اصلاح بیش از ۸ درصدی را در نماگرهای خود تجربه کرده بود، روز گذشته بخشی از ریزش خود را جبران کرد و مقداری از شتاب خروج پول اشخاص حقیقی از بازار کاسته شد، اما در آخرین روز کاری هفته وضعیت بازار چنگی به دل نمی‌زد و کلیت بازار روندی متعادل را در پیش گرفت. حال سوال این است که بررسی پارامترهای کلیدی بورس تهران چه سیگنالی برای سهامداران خواهد داشت؟

در برنامه امروز میزبان ایمان صادقی، فعال بازار سرمایه بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بازار سهام روز بهتری را نسبت به چند روز گذشته تجربه کرد و امروز کار خود را در مدار مثبت به پایان رساند. اینگونه می‌رسد که اینبار کفه ترازو در بحث عرضه خودرو در بورس کالا به سمت بازار سرمایه‌ای‌ها و مردم سنگین شده است. شاخص کل بورس نیز در پایان بازار امروز رشد 1.1 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.556 میلیون واحدی قرار گرفت. دیگر شاخص بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار است نیز امروز به میزان 1.33 درصد رشد پیدا کرد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات انجام شده در صندوق‌های سهامی به 6822 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 109 میلیارد تومانی از کلیت بازار سهام بودیم که نسبت به روزهای قبل وضعیت بهتری را پیدا کرده است. از سوی دیگر امروز شاهد ورود پول حقیقی 359 میلیارد تومانی به صندوق‌های درآمد ثابت و مختلط بودیم که به صورت سنتی امری مثبت برای بازار سرمایه و امری منفی برای بازار سهام محسوب می‌شود.

در بخش اول برنامه امروز همراه با مهدی اردستانی، کارشناس بازار سرمایه به بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه پرداخته شد. به عقیده وی کوچکترها می‌توانند در موج صعودی بعدی رشد بهتری را تجربه کنند و در ادامه نیز اتفاقات مورد بحث در بازار همچون مسئله گروه خودرو، افزایش نرخ سود سپرده‌ها و مسائل پیرامون بودجه مورد بررسی قرار داده شد.

در بخش دوم این برنامه نیز امیر شاملویی، سردبیر وبلاگ سرمایه پلاس ابتدا تعریفی از رکود اقتصادی را بیان کرد و در گام بعد برخی از شاخص‌های کمتر مطرح شده در دنیا را مورد بررسی قرار داد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس امروز نیز در ادامه روزهای منفی گذشته، با کاهش نماگرهای خود مواجه شد اما شدت این روند نزولی کمتر از قبل بود و پس از کش و قوس‌ها و نوسانات در طول بازار، تقاضا بخشی از عرضه‌ها را پوشش دهد هرچند که شوک منفی به صورت کامل تخلیه نشده است. شاخص کل بورس در انتهای بازار امروز کاهش 0.16 درصدی را به ثبت رساند و در محدوده 1.539 میلیون واحدی قرار گرفت و شاخص هم‌وزن نیز که مدتی است روزهای منفی‌تری را دنبال می‌کند، 1.03 درصد از ارتفاع خود را از دست داد. ارزش معاملات خرد سهام در بورس امروز عدد 7085 میلیارد تومانی را به ثبت رساند و خروج پول کدهای حقیقی نیز با کاهش چشمگیری نسبت به روزهای گذشته، به 690 میلیارد تومان رسید.

در زنگ پایان امروز همراه با مجتبی باباکشی‌زاده، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی شرایط بورس امروز و چشم‌انداز آتی آن پرداختیم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد، به بررسی دو نماد مارون و جم از سکتور الفین پتروشیمی‌ها پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

تیتر بورسان: خروج پرشتاب سرمایه‌ها از بورس ادامه دارد

بورس تهران روز یکشنبه را منفی و نزولی به پایان رساند و با فشار عرضه‌ها مواجه شد که ریزش نماگرهای اصلی بازار سهام را به دنبال داشت. شاخص کل با افت سنگین ۵۷،۹۰۰ واحدی (معادل ۳.۶۲ درصد) با ثبت عدد یک میلیون و ۵۴۲ هزار واحدی، ابرکانال ۱.۶ میلیون واحدی را از دست داد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط به مراتب بدتری داشت و با افت ۳.۸۸ درصدی همراه شد.

hرزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته در کانال ۷ هزار میلیارد تومانی قرار داشت و در نهایت عدد ۷،۹۲۸ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، فلزات اساسی و سرمایه‌گذاریها و در بین نمادها پالایش، خودرو و شتران بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز گذشته، شاهد ادامه خروج پول سنگین اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم و حدود ۲،۱۲۳ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و یکی از سنگین‌ترین خروج پول‌ها را شاهد بودیم.

در برنامه امروز میزبان حسین شیبانی، کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل بودیم و به بررسی آخرین تحولات آن در هفته گذشته پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران اولین روز کاری هفته را همچنان در محدوده منفی آغاز کرد و با فشار عرضه‌ها مواجه شد که ریزش نماگرهای اصلی بازار سهام را به دنبال داشت. شاخص کل با افت ۱۱،۸۷۵ واحدی (معادل ۰.۷۴ درصد) با ثبت عدد یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی فاصله زیادی با از دست دادن این ابرکانال مهم ندارد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط به مراتب بدتری داشت و با افت ۱.۶۲ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته به کانال ۷ هزار میلیارد تومانی سقوط کرد و در نهایت عدد ۷،۲۷۴ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، املاک و مستغلات و فلزات اساسی و در بین نمادها کرمان، خودرو و خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز شنبه، شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم. به مانند آخر هفته حدود ۱،۲۳۷ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و یک خروج پول بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی دیگر را شاهد بودیم.

در بخش اول برنامه امروز میزبان حمیدرضا ملکوتی‌خواه، کارشناس بازار سرمایه بودیم و روند فعلی بورس،‌ متغیرهای تاثیرگذار بر این روند و چشم‌انداز آتی بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفت.

در بخش دوم نیز همراه با عرفان رحمانی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی گزیده اطلاعات شرکت‌های کاشی‌ساز بازار سرمایه در سامانه کدال پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در آخرین روز کاری هفته همچنان تحت تاثیر جو منفی اخبار ضد ونقیض گروه خودرو با فشار عرضه‌ها مواجه شد و شاهد ریزش نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با افت ۳۴،۰۹۱ واحدی (معادل ۲.۰۷ درصد) عدد یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط مشابهی داشت و با افت ۲.۰۱ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته به کانال ۹ هزار میلیارد تومانی بازگشت و در نهایت عدد ۹،۲۶۳ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها پالایش، خودرو و خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز چهارشنبه، شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم و شاهد یکی از سنگین‌ترین خروج‌های چند وقت اخیر بودیم که حدود ۱،۵۳۶ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

بورس تهران تحت تاثیر اخبار عرضه خودرو در بورس کالا هفته پرنوسانی را پشت سرگذاشته و در آخرین روز کاری این هفته نیز نزولی و منفی دنبال شد. بازار سهام در هفته گذشته پر نوسان دنبال شد. حال سوال این است که آیا می‌توان به بازگشت بورس در مسیر صعودی امیدوار بود؟ و مهم‌ترین چالش‌های آن در این مسیر چیست؟

در برنامه زنگ پایان امروز میزبان الهه نعمتی و آرش صفری؛ فعالان بازار سرمایه بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در روز سه‌شنبه نیز تحت تاثیر جو منفی اخبار روز گذشته گروه خودرو با فشار عرضه‌ها مواجه شد و شاهد واگرایی میان نماگرهای اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل با افت ۷،۸۹۳ واحدی (معادل ۰.۴۸ درصد) عدد یک میلیون و ۶۴۶ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، اما شرایط بهتری داشت و با رشد محدود ۰.۰۶ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته با کاهش قابل توجه به کانال ۶ هزار میلیارد تومانی سقوط کرد و در نهایت عدد ۶،۸۶۷ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها گدنا، خودرو و گشان بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز سه‌شنبه، شاهد ادامه خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم اما مقداری از شتاب آن کاسته شد و حدود ۱۹۲ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در بخش اول برنامه زنگ پایان امروز میزبان حسین رحیمی، کارشناس بازار سرمایه بودیم و به بررسی روند فعلی بورس، مولفه‌های تاثیرگذار و چشم انداز آتی آن پرداختیم. در این برنامه حواشی اخیر عرضه خودرو در بورس کالا و اثرات آن بر بازار سهام بررسی شد. در ادامه نکاتی در رابطه با ریسک افزایش نرخ بهره بدون ریسک و آخرین وضعیت کامودیتی‌ها مطرح شد.در پایان نیز صنایع پیشتاز در روند آتی بورس تهران معرفی شدند.

در بخش دوم برنامه نیز عرفان رحمانی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی آخرین وضعیت و صورت‌های مالی پالایشی‌ها پرداخت.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس امروز در حالی که در ابتدا روندی مثبت در پیش گرفته بود و نماگرها در حال افزایش بودند، به یکباره تغییر جهت داد و شاخص‌ها بخش عمده‌ای از رشد روزانه خود را پس گرفتند. شاخص کل بورس در انتهای بازار امروز رشد تنها ۰.۰۶ را تجربه کرد و به نزدیکی محدوده ۱.۶۵۴ میلیون واحدی رسید و شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۵۳ همراه شد تا بخش عمده‌ای از صنایع و سهام با رنگ سرخ مواجه شوند. ارزش معاملات طی بازار امروز عدد ۱۰۰۶۹ میلیارد تومان را به ثبت رساند و شاهد خروج پول ۴۵۸ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

شورای رقابت طی نامه‌ای به رئیس سازمان بورس از غیرمجاز بودن عرضه خودرهای خانواده دنا، پژو 207 و شاهین در بورس کالا به دلیل انحصاری بودن این محصولات خبر داد که با واکنش تند سازمان و شورای عالی بورس و همچنین وزیر اقتصاد مواجه شد. دلار در بازار آزاد طی روز جاری کار خود را با کاهش به میانه کانال 44 هزار تومان آغاز کرد اما به مرور با روندی افزایشی همراه شد و بار دیگر به 45 هزار تومان رسیده است. بازارهای جهانی در شروع هفته میلادی جدید روندی متعادل و منفی را در پیش گرفته‌اند. نفت در میانه کانال 87 دلاری قرار دارد، طلا به حوالی 1920 دلار رسیده است و مس نیز در آخرین معاملات خود در محدوده 9340 دلار قیمت خورد.

در زنگ پایان امروز همراه با سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه، به ترسیم مسیر آینده بورس توسط پارامترهای کلان پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در روز یکشنبه متعادل و منفی دنبال شد. شاخص کل با افت ۴،۶۵۳ واحدی (معادل ۰.۲۸ درصد) عدد یک میلیون و ۶۵۲ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، نیز شرایط مشابهی داشت و با افت ۰.۳۹ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در کانال ۹ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۹،۰۶۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها خودرو، پالایش و شتران بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در دومین روز کاری بهمن ماه شاهد خروج پول اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم و حدود ۴۸۸ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فروژ و شبندر بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای حکشتی و خاور داشتند.

در برنامه زنگ پایان امروز همراه با علی سامانی‌فرد، کارشناس ارشد بازار سرمایه، به بررسی روند فعلی، چشم‌انداز آتی و متغیرهای اثرگذار بر کلیت بورس تهران پرداختیم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با حسین شیبانی، کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل به بررسی آخرین تحولات بازارهای جهانی و کامودیتی‌ها در هفته گذشته پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاخص کل بازار سهام امروز افت 1.87 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.657 میلیون واحدی قرار گرفت. بازار سهام رویکردی منفی را از خود نسبت به گزارش‌های 9ماهه شرکت‌ها به نمایش گذاشت. شاخص کل هم‌وزن هم که نماینده سهام کوچکتر است امروز ریزشی بود و 0.81 درصد افت پیدا کرد.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم نیز به 10 هزار میلیارد تومان رسید که عدد مطلوب برای روز منفی بورس محسوب می‌شود. از این میان شاهد خروج پول 859 میلیارد تومانی سرمایه حقیقی از کلیت بازار سهام و صندوق‌های سهامی بودیم.

در بخش اول برنامه امروز همراه با احسان حریرچی، کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی گزارشات ۹ ماهه منتشر شده در سامانه کدال پرداخته شد و صنایعی همچون پتروشیمی‌ها، فلزات اساسی و خودرویی‌ها مورد بررسی قرار گرفت. وی در ادامه به فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در بازار سرمایه اشاره داشت و صنایع و نمادهایی که می‌توانند در یک سال آتی بازدهی بالاتر از دلار را نصیب سرمایه‌گذاران کنند را برشمارد.

در بخش دوم این برنامه، تحریریه فردای اقتصاد به تشریح مهم‌ترین اتفاقات و اخبار بازارهای سرمایه‌گذاری پرداخت و عملکرد هر کدام از بازارها را مورد تشریح قرار داد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در روز چهارشنبه کار خود را در محدوده مثبت به پایان رساند و در ابتدا نیز با فشار فروش همراه بود اما به مرور این رنگ سرخ جای خود را در اکثر گروه‌ها به رنگ سبز داد تا بازار سهام بار دیگر امیدها به تداوم روند صعودی را افزایش دهد. شاخص کل بورس طی روز چهارشنبه با یک افزایش ۰.۱۲ درصدی همراه شد. در سمت دیگر شاخص هم‌وزن با توجه به نزدیک شدن به زمان انتشار گزارش‌های ۹ ماهه و چشم‌انداز مثبت سودآوری و فروش در صنایع کوچک، در محدوده مثبت پیگیری شد و با بازدهی ۰.۴۸ درصدی به کار خود پایان داد تا امیدواری‌ها به اوج خود برسد. ارزش معاملات اما به دلیل احتیاط تا نیمه دوم بازار با کاهش نسبت به روزهای گذشته همراه بود و عدد ۹۶۷۹ میلیارد تومان را به ثبت رساند که با یک خروج پول ۹ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی نیز همراه بود.

بازار سهام در هفته گذشته پر نوسان دنبال شد و در دو روز پایانی به دلیل اخبار ضد و نقیض خودرویی با افزایش عرضه‌ها همراه شد.حال سوال این است که آیا می‌توان به پیشروی بورس در مسیر صعودی امیدوار بود؟ و مهم‌ترین تهدیدهای آن در این مسیر چیست؟

در برنامه زنگ پایان امروز میزبان پیام سفیدرو و سینا صفری؛ فعالان بازار سرمایه بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در روز سه‌شنبه تحت تاثیر بازگشایی نمادهای خودرویی با فشار عرضه همراه شد و در غالب نمادها در محدوده متعادل و مثبت پیگیری شد. البته نمادهای کوچکتر بازار شرایط بهتری داشتند و شاهد رشد بیشتر شاخص هم‌وزن نسبت به شاخص کل بودیم. شاخص کل با رشد ۶،۳۷۳ واحدی (معادل ۰.۳۸ درصد) عدد یک میلیون و ۶۸۷ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، اما شرایط بهتری داشت و با رشد ۰.۶۴ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته در کانال ۱۰ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۱۰،۸۷۳ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، فلزات اساسی و بانک و در بین نمادها خودرو، پالایش و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام پس از متوقف شد و روز گذشته حدود ۳۳۳ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در بخش اول برنامه زنگ پایان امروز همراه با محمدرضا بیک‌زاده، کارشناس بازار سرمایه به ارزیابی روند فعلی بورس، مولفه‌های تاثیرگذار و چشم انداز آتی آن پرداختیم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با امیر شاملویی، سردبیر وبلاگ سرمایه پلاس، مهم‌ترین مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در ربع سکه مورد بررسی قرار گرفت.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران امروز توانست پس از استراحت یک روزه خود، با نفسی تازه به مسیر صعودی خود ادامه دهد و معاملات گرمی را در سرمای زمستان به ارمغان بیاورد. شاخص کل بورس امروز در نهایت یک افزایش 2.25 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.68 میلیون واحدی قرار گرفت. در سمت دیگر شاخص هم‌وزن توانست عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد و با یک رشد 3.06 درصدی همراه شود تا هم در صنایع کوچک و هم بزرگ شاهد روزی سبزرنگ باشیم. ارزش معاملات پس از کاهشی که در روز شنبه تجربه کرده بود، بار دیگر به بالای کانال 10هزار میلیارد تومانی رسید و عدد 10218 میلیارد تومان را ثبت کرد و در کنار این موضوع شاهد برگشت قدرتمند حقیقی‌ها با یک ورود پول هزار میلیارد تومانی بودیم.

بازارهای جهانی پس از یک دوره صعودی در هفته گذشته، امروز روندی منفی اما نه چندان قدرتمند به خود گرفته‌اند. در این لحظات نفت برنت در زیر کانال 85 دلاری نوسان می‌کند، طلا به زیر 1920 دلار رسید و مس نیز حوالی 9150 دلار قیمت می‌خورد. شاخص دلار نیز با صعودی اندک، بار دیگر به بالای 102 واحد رسیده است.

در زنگ پایان امروز همراه با پویان مظفری، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی دلایل رشدهای قدرتمند بورس امروز پرداختیم. مظفری عمده دلیل رشد این روزهای بورس تهران را افزایش نرخ ارز عنوان کرد. او معتقد بود که ارزش دلاری بورس می‌تواند نماگر بهتری برای سنجش چشم‌انداز آتی بازار باشد. وی با بیان اینکه ارزش 200 میلیارد دلاری می‌تواند محدوده مناسبی برای هدف بازار سهام باشد عنوان کرد که هم‌اکنون ارزش دلاری بورس عددی حوالی 180 میلیارد دلار را نمایش می‌دهد که نشان دهنده ارزندگی و جاماندگی آن است که البته در تمامی صنایع روند یکسانی را شاهد نخواهیم بود

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد به بررسی گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در اولین روز کاری هفته با فشار عرضه‌ها روبرو شد و غالب نمادها در محدوده متعادل و منفی دنبال شد البته نمادهای کوچکتر بازار شرایط بهتری داشتند و شاهد واگرایی میان شاخص کل و هم‌وزن بودیم. شاخص کل با افت ۸،۳۶۶ واحدی (معادل ۰.۵۱ درصد) عدد یک میلیون و ۶۵۲ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، اما شرایط بهتری داشت و با رشد ۰.۱۴ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در روز کاری گذشته در کانال ۷ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۷،۵۲۵ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها خگستر، پالایش و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. خروج پول اشخاص حقیقی به بازار سهام شتاب گرفت و روز گذشته حدود ۳۳۲ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در برنامه زنگ پایان امروز همراه با پیمان حدادی، رئيس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه و قادر معصومی خانقاه، رئیس هیئت مدیره و مدیر سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه به ارزیابی روند فعلی بورس، مولفه‌های تاثیرگذار و چشم انداز آتی آن پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران در روز چهارشنبه نتوانست این هفته را سبزرنگ به پایان برساند و در غالب نمادها در محدوده منفی و نزولی دنبال شد اما نمادهای کوچکتر بازار شرایط بهتری داشتند. شاخص کل با افت ۱۶،۰۹۱ واحدی (معادل ۰.۹۶ درصد) عدد یک میلیون و ۶۵۲ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص کل هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است، اما شرایط بهتری داشت و با رشد ۰.۱۱ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام در کانال ۱۱ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۱۱،۰۹۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، کانه‌های فلزی و فلزات اساسی و در بین نمادها گدنا، پالایش و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند. ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام متوقف شد و حدود ۴۲۵ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

پس از ریزش بیش از دو سال و نیم گذشته در بورس تهران، اکنون سهامداران روزهای مثبتی را تجربه می‌کنند. با این حال اما بسیاری اعتقاد دارند که بازار سهام فعلا نسبت به بازارهای موازی از لحاظ بازدهی جامانده است. حال سوال این است که بازار سهام جاماندگی ۲ سال اخیر از بازارهای موازی را جبران خواهد کرد.

در برنامه امروز میزبان بردیا خسروانی، مدرس بازارهای مالی و پوریا بختیاری، تحلیلگر اقتصادی بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس امروز اگرچه کار خود را با یک بازدهی مثبت به پایان رساند اما افزایش قدرت عرضه‌ها، احتمال یک روند کاهشی در آخرین روز هفته سبز بورس را قوت ببخشد. شاخص کل بورس امروز در نهایت یک رشد ۱.۲۹ درصدی را به ثبت رساند و در محدوده ۱.۶۶۸ میلیون واحدی قرار گرفت و در سمت مقابل شاخص هم‌وزن نیز توانست با افزایش ۱.۴۶ درصدی همراه شود تا هم در گروه‌های بزرگ و هم کوچک شاهد تعادلی به سمت مثبت باشیم. رشد بازار طی روزهای گذشته موجی از خوش‌بینی را در بورس تهران ایجاد کرد و نماگرهای اصلی تالار شیشه‌ای توانستند با مقاومت‌های مهمی مقابله کنند.

در بخش اول برنامه زنگ پایان سه‌شنبه همراه با علی اسماعیلیان، کارشناس بازار سرمایه به بررسی شرایط این روزهای بازار سرمایه و چشم‌انداز آتی پرداختیم و در رابطه با مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کلی بورس بحث و گفتگو شد. وی در رابطه با شرایط فعلی بازار اعتقاد داشت: شاخص کل با عبور از مقاومت روانی مهم ۱.۶ میلیون واحدی در وضعیتی قرار گرفته است که به نظر می‌رسد سهام در حال جابجایی میان سهامداران است. قرار گرفتن دلار در محدوده ۴۱ هزار تومان و عدم چشم‌انداز کاهشی در نرخ آن، در کنار ارزش معاملات که اعداد قابل توجهی را از شروع سال جدید ثبت کرده‌ است، سیگنال‌های مهمی برای ادامه حرکت بورس در مسیر صعودی است. از سوی دیگر معیار ورود پول حقیقی به عنوان یکی از متغیرهای مهم در بازار سرمایه، بیشترین ورود پول حقیقی ماهانه را از ابتدای سال ۱۴۰۱ تجربه کرده است، همه این موارد حاکی از آن است که وضعیت فعلی بورس مطلوب به نظر می‌رسد البته نباید انتظار صعود شارپی را در بازار داشت.

در بخش دوم نیز مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد به بررسی گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال پرداخت.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران امروز به روند صعودی خود ادامه داد اما قدرت آن نسبت به دو روز گذشته در هفته جاری، با کاهش محسوسی همراه بود که این موضوع دلایل متعددی در دل خود داشت. شاخص کل بورس طی روز جاری پس از گذشت 3.5 ساعت تبادل سهام بین خریداران و فروشندگان، با رشد 0.71 درصدی همراه شد و در سمت مقابل شاخص هم‌وزن با ثبت عملکردی بهتر، افزایش 0.8 درصدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات امروز با ثبت عدد 10763 میلیارد تومانی، بار دیگر خود را در بالاترین محدوده رکوردهای سال 1401 حفظ کرد و از طرفی نیز شاهد ورود پول 253 میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

دلار در بازار آزاد در روز جاری روندی نزولی به خود گرفته و تاکنون با کاهش حدود 600 تومانی به حوالی 40700 تومان رسیده است. بازارهای جهانی نیز روز مثبتی را در هفته دوم سال 2023 آغاز کرده‌اند. نفت بار دیگر به بالای 80 دلار رسید، طلا حوالی 1880 دلار نوسان می‌کند، مس به 8700 دلار افزایش یافت و دیگر کامودیتی‌ها نیز شرایط یکسانی را دنبال می‌کنند.

در زنگ پایان امروز همراه با میثم علی‌محمدی، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی روند این روزهای بورس و چشم‌انداز آتی آن پرداختیم. علی‌محمدی در ابتدای صحبت‌های خود عنوان کرد که بازار سهام در بازه ابتدای سال تاکنون، نسبت به بازارهای موازی خود جاماندگی جالب توجهی دارد که موجب می‌شود مسیر صعودی ایجاد شده فعلا ادامه‌دار باشد و شاهد رشد قیمت‌ سهام باشیم. او افزود که به نظر نمی‌رسد شرایطی همچون سال 99 و حبابی شدن بازار را تجربه کنیم اما فعلا تا رسیدن به هدف فاصله داریم.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدی خان‌محمدی، تحلیلگر فردای اقتصاد، به بررسی شرایط دو پتروشیمی نوری و بوعلی پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران، در روز یکشنبه مثبت و صعودی دنبال شد و شاخص کل با رشد ۳۷،۱۶۶ واحدی (معادل ۲.۳۳ درصد) مقاومت روانی ۱‌.۶ میلیون را شکست و در نهایت عدد یک میلیون و ۶۳۵ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است نیز شرایط مشابهی داشت و با رشد ۲.۱۴ درصدی همراه شد. بازار سهام امروز در ادامه معاملات خوب روز گذشته و تحت تاثیر چند عامل مهم، توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و بار دیگر رنگ سبزی بر تابلوی نمادها نقش بست تا روند مثبتی را در دومین روز هفته جاری به ثبت برساند. ارزش معاملات نیز به روند صعودی خود ادامه داد و عدد 10،۷۰۰ میلیارد تومانی را ثبت کرد تا در کنار ورود پول ۶۰۰ میلیارد تومانی، از شرایط مطلوب بورس تهران خبر دهد. در بین صنایع خودرو و قطعات، بانک و فلزات و در بین نمادها خودرو، پالایش و خساپا بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

در بخش اول برنامه زنگ پایان یکشنبه میزبان امیر اعتمادی، کارشناس بازار سرمایه بودیم و مهم‌ترین اخبار و تحولات این روزهای بازار سهام و چشم‌انداز آتی آن بررسی شد.

در بخش دوم نیز همراه با حسین شیبانی،‌ کارشناس بازارهای مالی بین‌الملل به بررسی آخرین روندهای بازار جهانی در آغاز سال ۲۰۲۳ پرداختیم.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بازار سرمایه با لیدری گروه خودرو کار خود را صعودی به پایان رساند و شاهد رشد 1.2 درصدی نماگر اصلی بازار سهام بودیم. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان بازار امروز در ارتفاع 1.598 میلیون واحدی کار خود را به پایان رساند. شاخص کل هم‌وزن هم در پایان ساعت معاملاتی امروز رشد 1.89 درصدی را تجربه کرد که نشانگر وضعیت بهتر کوچکترها است.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 8608 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد ورود پول بیش از 719 میلیارد تومانی توسط کدهای حقیقی به کلیت بازار سهام بودیم. جالب اینجاست که از صندوق‌های درآمد ثابت هم امروز حدود 716 میلیارد تومان خروچ پول را شاهد بودیم که به صورت سنتی امری مثبت برای رشد بازار سهام محسوب می‌شود.

در بخش اول برنامه امروز سهیل محمودزاده کارشناس بازار سرمایه به بررسی بازار امروز و مهم‌ترین اتفاقات بازار سرمایه پرداخت. به عقیده وی در حال حاضر در بازار سرمایه نسبت به سایر بازارهای سرمایه‌گذاری فرصت‌های مطلوب‌تری وجود دارد و به نظر وی سهامی از گروه‌های دارویی، پخش و کانه‌های غیر فلزی می‌توانند در سیکل صعودی فعلی پیشران باشند.

سازمان بورس ابتدا قصد داشت، طرح افزایش دامنه نوسان را به صورت آزمایشی در برخی از بازارها اجرا کند و اگر مشکل مهمی وجود نداشت، این طرح را در سایر بازارها هم اجرا کند. اما به نظر می‌رسد که این آزمایش همچنان ادامه دارد و موجب به وجود آمدن ناکارایی بزرگی در بازار سرمایه شده است.

در این نمودار توزیع بازدهی سهام با دامنه نوسان متفاوت در دوماه اخیر را مشاهده می‌کنید و همانطور که در نمودار مشخص است، مستقل از وضعیت بنیادی، تکنیکال و به طور کلی بعد تحلیلی موثر بر شرکت، نمادهایی که با دامنه نوسان بالاتر دارند، بازدهی بالاتری را هم به صورت میانگین نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده‌اند. این موضوع نمایان‌گر ریسک سیستماتیکی است که سازمان بورس با طرح خود برای دسته نمادهای مختلف ایجاد کرده است.

در بخش دوم برنامه هم مهدی خان محمدی، عضو تحریریه فردای اقتصاد به بررسی گزارشات کدال برخی از خودروسازان پرداخت.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورس تهران، آخرین روز کاری هفته را در محدوده منفی به پایان رساند. شاخص کل با افت ۱۲،۱۹۷ واحدی (معادل ۰.۷۷ درصد) همچنان در شکست مقاومت روانی ۱‌.۶ میلیون واحدی ناکام ماند و در نهایت عدد یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحدی را در‌ پایان ثبت کرد. شاخص هم‌وزن که نماینده سهام کوچکتر بازار است اما شرایط بهتری داشت و با افت ۰.۴۷ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد سهام با کاهش محسوس در کانال ۶ هزار میلیارد تومانی قرار گرفت و در نهایت عدد ۶،۷۱۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند. در بین صنایع خودرو و قطعات، بانک و شیمیایی و در بین نمادها خودرو، پالایش و دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند. در روز چهارشنبه شاهد ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام بودیم و در نهایت حدود ۳۱ ميليارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد.

بورس تهران در هفته اخیر تحت تاثیر سیاست‌های جدید تثبیت نرخ دلار نیمایی از سوی بانک مرکزی، پرنوسان دنبال شد و هم‌چنان در عبور از مقاومت روانی ۱.۶ میلیون واحدی ناکام مانده است. در برنامه امروز میزبان مهشید داداش‌زاده و سیدعلی طباطبایی؛‌ فعالان بازار سرمایه بودیم و به بررسی مهم‌ترین متغیرهای تاثیرگذار بر کلیت بازار سرمایه، آخرین تحولات و اخبار پیرامون این بازار و چشم‌انداز آتی آن با توجه به شرایط موجود پرداختیم.