3d1e7b95-37f6-4723-a5ef-adf573a0bcc8_MonNov292021.png
کاور تیزر

چهارراه

گزارشی بی‌واسطه از دل بازارها

در چهارراه برای کسب اطلاعات دست اول و بی‌واسطه، به کف بازارهای مختلف از جمله ارز، خودرو و مسکن سر می‌زنیم. ضمن بررسی میدانی آخرین تحولات و روندها، از «بازاری‌ها» و نیز کارشناسان نکات مهم و کاربردی می‌آموزیم. چهارراه در تلاش است چشم شما در میدان بازارها باشد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در بخش نخست این برنامه چهارراه به بررسی آخرین وضعیت و اخبار بازارهای ارز، خودرو و مسکن پرداختیم. قیمت دلار و خودرو در هفته‌ای که گذشت ثباتی نسبی را تجربه کردند. هر چند کارشناسان اتفاقاتی همچون رفع تحریم‌ها را لازمه تداوم این ثبات در بلندمدت می‌دانند.

در بخش دوم این قسمت از چهارراه «احسان همتی» مهندس سازه و پژوهشگر تکنولوژی‌های نوین لرزه‌ای به سوالاتی درباره مقاوم‌سازی خانه‌ها در برابر زلزله پاسخ داد.

نخستین نکته‌ای که متقاضیان مسکن باید توجه داشته باشند این است که ایمنی صددرصدی در برابر زلزله وجود ندارد و از این رو اصطلاح «سازه ضدزلزله» که ممکن است برخی فروشندگان املاک به کار ببرند، صحیح نیست.

به گفته همتی، برای مقاوم‌سازی بهتر خانه در برابر زلزله می‌توان از تکنولوژی‌های نوین مثل جداساز لرزه‌ای استفاده کرد که ساختمان را اصطلاحا از زمین جدا می‌کند.

گروه دیگری از تکنولوژی‌های نوین لرزه‌ای همچون فیوز سازه‌ای و مهاربند کمانش تاب (BRB) نیز فناوری‌هایی هستند که پس از زلزله امکان تعویض دارند و از این رو هزینه احیای ساختمان پس از وقوع حادثه را به شدت کاهش می‌دهند.

وی تصریح کرد سازه‌های بسیار کمی در ایران هستند که از این تکنولوژی‌ها استفاده کرده‌اند. به طور مثال وی اشاره کرد شاید تعداد ساختمان‌های با تکنولوژی BRB در ایران دورقمی باشد.

این کارشناس در پاسخ به تفاوت مقاومت متریال استفاده شده در آپارتمان‌ها می‌گوید سازه‌های فولادی و بتنی پاسخ یکسانی در برابر زلزله می‌دهند. اما مزیت سازه‌های فولادی آن است که به دلیل پوشش ضدحریقی که روی آن‌ها اجرا می‌شود، در برابر آتش‌سوزی مقاوم‌ترند. متریال غیرسازه‌ای نیز نقشی در مقاومت در برابر زلزله ندارند.

نکته مهم دیگر آن است که بر خلاف باور عده‌ای که معتقدند خانه‌هایی که در سال‌های اخیر ساخته شده‌اند کیفیت و ایمنی پایین‌تری دارند، همتی تاکید دارد قریب به اتفاق آپارتمان‌های نوساز استاندارد بالاتری به قدیمی‌سازها دارند.

اجرای تکنولوژی‌های نوین لرزه‌ای نه تنها ممکن است به هزینه‌های ساخت اضافه نکند، بلکه حتی می‌تواند با بهینه‌سازی سازه هزینه‌ها را کاهش دهد.

آپارتمان‌های ساخته شده و قدیمی نیز امکان مقاوم‌سازی در برابر زلزله را دارند.

به خریداران مسکن توصیه می‌شود در صورتی که ملکی با سن‌بنای بیش از ۱۵، ۲۰ سال انتخاب می‌کنند حتما پیش از خرید تاییدیه استحکام بنا را از یک مهندس دارای صلاحیت دریافت کنند.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

شاید شما هم آگهی‌های «تخلیه مستاجر» را بر دیوارهای شهر شنیده باشید. التهاب شدید قیمت‌ها در بازار مسکن در کنار برخی سیاست‌های عجیب سیاست‌گذار موجب درگیری مستاجران، موجران و مشاورین املاک شده است. گزارش میدانی این قسمت از چهارراه به این موضوع می‌پردازد.

آخرین وضعیت بازارها پس از ناکامی مذاکرات قطر

بازار ارز در سه هفته گذشته تحت تاثیر برخی اخبار غیراقتصادی روند نسبتا پرتلاطمی را دنبال کرد. در بخش اول این برنامه از چهارراه پس از مرور آخرین وضعیت دلار، ۲ روش خرید ارز به صورت قانونی از صرافی‌ها را توضیح دادیم.

«دلار توافقی» دلاری است که برخی صرافی‌های مجاز به مشتریان خود با شرط ارائه کارت ملی و به میزان محدود می‌فروشند. قیمت دلار توافقی معمولا کمتر از قیمت دلار در بازار آزاد است و عموما در روزهای گذشته بیش از هزار تومان اختلاف بین این دو نرخ بود. هر چند که امروز این دو نرخ برای ساعاتی برابر شدند.

دلار مسافرتی نیز نوع دیگری از ارز است که مسافران می‌توانند با ارائه مدارک سفر خود با نرخی پایین‌تر از بازار آزاد و دلار توافقی تهیه کنند. به دلیل اختلاف زیاد این نرخ با بازار آزاد، مسافران کشورهای با ویزا فرضا در روز گذشته ۹ میلیون تومان با خرید این نوع ارز سود می‌کردند.

در ادامه، با بررسی آخرین وضعیت شاخص قیمت خودروی بورسان به این نکته اشاره شد که قیمت خودرو از ابتدای هفته جاری به رشد اخیر قیمت دلار واکنش داد و شاخص‌های قیمت خودروی بورسان صعودی شدند. هر چند که از ابتدای تیر تنها شاخص قیمت خودروهای داخلی صعودی بوده است.

پدیده جدید بازار مسکن؛ برای تخلیه مستاجر، آدم اجیر می‌کنند!

به علت جهش اجاره مسکن سیاست‌گذار به فکر ساماندهی این بازار افتاده است. در این میان از طرفی ستاد کرونا سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره‌بها در تهران را وضع کرد که به تصویب سران سه قوه رسید. از طرفی دیگر هم مجلس یک طرحی برای ساماندهی بازار اجاره داده است که فعلا کلیات آن در صحن علنی مجلس تصویب شده است و جزئیات آن قرار است در کمیسیون تصویب شود.

طرح سران سه‌قوه در شرایطی که تورم به بیش ۴۰ درصد رسیده رشد اجاره‌بها را به ۲۵ درصد محدود کرده است. آرمان علایی، عضو تحریریه بورسان در این برنامه چهارراه توضیح داد چنین طرح‌هایی در بلندمدت باعث عدم جذابیت اجاره دادن خانه و خروج موجران از بازار می‌شود. در سمت مقابل، طرح مجلس مالکیت خصوصی افراد را به رسمیت شناخته است و به صورت سقف‌گذاری نیست. بلکه اگر میزان افزایش اجاره کمتر از تورم عمومی باشد موجر مشوق‌هایی دریافت می‌کند و اگر بیشتر باشد با عدم مشوق‌ها و مالیات‌های زیاد روبرو می‌شود. این طرح هم اما می‌تواند به زیان مستاجران تمام شود. زیرا در بازه‌های بلندمدت تورم اجاره‌بها عموما از تورم عمومی کشور کمتر است و چنین طرحی می‌تواند منجر شود که حداقل افزایش اجاره مسکن هر سال به اندازه تورم عمومی باشد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بازار مسکن معمولا در فصل تابستان داغ‌تر از همیشه است. تابستان امسال اما در شروع با رشد انتظارات تورمی و اندکی تلاطم در بازارهایی همچون ارز، طلا و مسکن همراه بود. گزارش‌های میدانی برنامه چهارراه از کف بازار مسکن حاکی از دست نگه داشتن فروشندگان ملک است. در حالی که در سوی مقابل، برخی از متقاضیان خرید خانه با عجله در جست‌وجوی آپارتمان مناسب خود هستند. در این قسمت از برنامه چهارراه در مصاحبه با امیرمحمد پذیرایی‌فر، مشاور املاک به مهم‌ترین نکاتی که متقاضیان خرید مسکن باید بدانند و اشتباهاتی که نباید مرتکب شوند پرداختیم.

نکات خرید زمین ریشه‌دار و اوقافی

این کارشناس ابتدا با توضیح دادن تفاوت زمین ریشه‌دار، اوقافی و شخصی (ملکی) گفت: زمین ریشه‌دار را بررسی بنچاق سند می‌توان پیدا کرد. نقل و انتقال این نوع ملک مشکل قانونی ندارد اما به دلایل شرعی معمولا مورد پسند متقاضیان نیست.

وی در خصوص املاک با سند وقفی گفت ملکی که زمین آن اوقافی باشد به لحاظ شرعی مشکلی ندارد. این ملک در شرایط عادی معمولا حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد ارزان‌تر از ملک مشابه با سند شخصی است. نکته دیگر آن است که برای خرید و فروش ملک اوقافی باید از نهادی که ملک به آن وقف داده شده مجوز دریافت کرد.

ویژگی‌های ضروری خانه برای گرفتن وام

برای گرفتن وام مسکن، ملک باید حتما سند شخصی و پایان کار داشته باشد. اگرچه شرایط اخذ وام از هر بانک متفاوت است، اما سن بنا نیز از دیگر موضوعات تعیین‌کننده است. عموم وام‌ها به خانه‌های حداکثر ۳۰ سال ساخت اختصاص می‌یابند.

مهم‌ترین معیارها در انتخاب واحد مناسب

به عقیده پذیرایی‌فر دسترسی آپارتمان به مراکز رفاهی، مراکز درمانی و اتوبان‌ها مهم‌ترین عاملی است که در خرید و فروش ملک و قیمت آن اثرگذار است. نورگیر، تعداد اتاق خواب، متراژ، نقشه و مشاعات معیارهای بعدی هستند که باید در داخل یک واحد مدنظر قرار بگیرند. در خارج از واحد باید به ترتیب بیشتر داشتن آسانسور، پارکینگ، نما و مشاعات خوب را ملاک خرید قرار داد.

این فعال بازار املاک واحدهای شمالی و جنوبی را به لحاظ قیمت و مرغوبیت این‌گونه رتبه‌بندی می‌کند: ۱- ساختمان شمالی، واحد جنوبی (مرغوب‌ترین) ۲- ساختمان جنوبی، واحد جنوبی ۳- ساختمان جنوبی، واحد شمالی ۴- ساختمان شمالی، واحد شمالی (کم‌طرفدار‌ترین).

واحدهای شرقی/غربی نیز از نظر نورگیر مناسبند اما ایراد عموم آن‌ها داشتن دیوار مشترک است. البته برخی سازندگان با قرار دادن آشپزخانه و سرویس بهداشتی دو واحد کنار یکدیگر این مشکل را تا حدی برطرف می‌کنند.

عرف نحوه پرداخت پول در خرید ملک

معمولا ۳۰ درصد مبلغ خانه در زمان عقد قرارداد پرداخت می‌شود. در ادامه حدود ۶۰ درصد مبلغ باید تا زمان (توافقی) تحویل ملک از مالک به او داده شود. باقی حدود ۱۰ درصد نیز زمان انتقال سند پرداخت خواهد شد. البته ارقام مذکور برای شرایطی است که بازار باثبات و آرام است. در شرایط التهاب ممکن است درصدها به صورت توافقی بین خریدار و فروشنده تغییر کنند.

به گفته پذیرایی‌فر در شرایط باثبات بازار معمولا کل پروسه خرید و فروش یک آپارتمان در ایران حدود یک ماه زمان می‌برد.

چرا داشتن مشاور املاک توصیه می‌شود؟

به دلایل متعددی حضور یک مشاور املاک یا مشاور حقوقی در معامله ملکی اکیدا توصیه می‌شود. برای مثال یک دلیل آن است که اگر از طریق مشاور املاک برای خرید مسکن اقدام شود، کد رهگیری برای ملک صادر می‌شود که به واسطه وجود آن مالک نمی‌تواند خانه را به شخص دیگری بفروشد.

ریسک خرید آپارتمان بدون پایان کار

همانطور که اشاره شد خریدار در گام نهایی برای خرید خانه، طبق عرف بین ۵ الی ۱۵ درصد از هزینه کل را هنگام انتقال سند پرداخت می‌کند. علت آن است که فروشنده به گرفتن پایان کار آپارتمانی موظف شود.

به گفته پذیرایی‌فر، اگر آپارتمانی که فرضا ۱۰ سال از ساخت آن می‌گذرد هنوز پایان کار نداشته باشد، به معنای آن است که احتمالا ملک مذکور خلاف سنگینی دارد و مشکلاتی دارد که رفع نشده‌اند. ریسک اینکه این ملک تا سال‌های بعد نتواند همچنان پایان کار دریافت کند بالاست.

او توصیه کرد در خرید واحدی که بازسازی جدی داشته است، از مالک درخواست شود پایان کار آپارتمانی را نیز دریافت و ارائه کند.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در این قسمت از چهارراه به بحران میکروچیپ‌ها و اثر مخرب آن بر صنعت خودروی جهان پرداختیم. از این رو ورود نخستین خودروهای وارداتی به کشور پس از ۴ سال احتمالا در خلال کمبود جهانی خودرو انجام خواهد شد. در بخش دوم همراه با آرمان علایی، عضو تحریریه بورسان به نکات اجاره خانه می‌پردازیم.

چرا خرید خودرو در دنیا سخت شده است؟

آزادسازی واردات خودرو برای اولین بار از سال ۹۷ اگرچه خبری خوب برای بازار و متقاضیان خرید اتومبیل است، اما شانس چندان با ما همراه نبوده و این اتفاق مثبت در میانه کمبود خودرو در دنیا می‌افتد. ماه‌هاست خرید خودرو در دنیا - چه نو یا دست دوم - دشوارتر از حد معمول شده است. ماجرا آن است که تولیدکنندگان با کمبود ریزتراشه مواجه‌اند و به همین دلیل سرعت تولید کاهش پیدا کرده است و تعداد کمی خودروی نو در دسترس است. در نتیجه آن، برخی خودروسازان همچون مرسدس بنز تحویل محصولات خود را به تاخیر انداخته‌اند. فورد و جنرال موتورز همین سه ماه پیش برخی کارخونه‌ها را به طور موقت تعطیل کردند. علاوه بر رشد قیمت خودروهای نو، قیمت خودروهای کارکرده نیز چنان رشد کرده که برخی کارشناسان از آن به نام حباب قیمت ماشین‌های کارکرده یاد می‌کنند.

دلایل شکل‌گیری بحران میکروچیپ

افزایش تقاضا برای لوازم الکترونیکی در طول همه‌گیری کرونا و کاهش عرضه گاز نئون موردنیاز برای ساخت میکروچیپ‌ها پس از جنگ اوکراین -که ۶۰ درصد گاز نئون دنیا را تولید می‌کند- در کنار مواردی همچون کولاک شدید در تگزاس و آتش گرفتن یک کارخانه سازنده نیمه‌‌هادی‌ها در ژاپن از دلایل شکل‌گیری بحران میکروچیپ هستند.

در حال حاضر ریزتراشه‌ها به اندازه فولاد، آلومینیوم و پلاستیک برای ساخت خودرو ضروری محسوب می‌شوند. هر خودرو چند ده ریزتراشه دارد که برای کنترل قطعات استفاده می‌شوند. از بالابر پنجره گرفته تا سیستم‌های GPS، صفحه نمایش، مدیریت سوخت و کنترل پایداری، همه مدیون وجود ریزتراشه‌ها هستند. وسایل نقلیه لوکس و ماشین‌های دارای تجهیزات پیشرفته مانند سیستم‌های ایمنی پیشرفته و ویژگی‌های کمک راننده ممکن است بالغ بر ۱۰۰ میکروچیپ داشته باشند.

سه راهکار خودروسازان

غول‌های اتومبیل‌سازی دنیا در مواجهه با این بحران عموما سه مسیر را در پیش گرفته‌اند:

۱) تاخیر در تحویل خودرو و تعطیلی موقت کارخانه‌ها

۲) حذف برخی آپشن‌ها و تجهیزات خودروها

۳) در اولویت قرار دادن تولید خودروهای نو و لوکس‌تر

خبر بد برای واردات خودروهای کارکرده

با توجه به آنکه احتمالا واردات خودرو به ایران با سقف قیمتی و محدودیت حجم موتور همراه باشد، یکی از راهکارها برای واردات خودرو در محدوده قیمتی مجاز وزارت صمت، پیشنهاد وارد کردن خودروهای کارکرده به کشور بود. اما قیمت خودروهای کارکرده در دنیا چنان در ماه‌های گذشته افزایش یافته است که حتی شاهد اتفاقی عجیب در این بازار هستیم: در برخی موارد قیمت یک ماشین دست دوم از یک ماشین کاملا نو بیشتر شده است! چراکه مشتریان نمی‌دانند چه مدت پس از ثبت سفارش، خودروی نوی خود را تحویل خواهند گرفت. از این رو اقبال در دنیا به سمت ماشین‌های کم کارکرد رفته است.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در این قسمت از چهارراه ابتدا به تکنیک جدید بازارساز دلار برای کاهش نرخ‌ها و شرط موفقیت آن می‌پردازیم. آخرین وضعیت بازار سکه و خودرو پس از افزایش قیمت دلار را نیز بررسی می‌کنیم. در بخش دوم به موضوع دریافت یکجای اجاره خانه توسط مالک‌ها به عنوان پدیده‌ای که این روزها در بازار ملک زیاد مشاهده می‌شود پرداختیم. آرمان علایی، عضو تحریریه بورسان نیز در بخش سوم برنامه به تفاوت‌های مشاوران املاک در ایران و باقی کشورهای دنیا می‌پردازد و اینکه چگونه در خارج از کشور مسأله تضاد منافع مشاور املاک و خریدار (یا مستاجر) را حل کرده‌اند.

فرمان ایست بازارساز به دلار

پس از صدور قطعنامه شورای حکام علیه ایران و واکنش تهران به این اقدام، ترس از تشدید تنش‌ها با غرب و ناکامی برجام دلار را به ۳۳ هزار تومان کشاند. امروز هم طبق اعلام کانال‌های غیررسمی قیمت دلار روی مرز ۳۳ هزار تومان قرار گرفته است.

در شرایطی که عموم کارشناسان محرک رشد نرخ ارز را غیراقتصادی می‌دانند، بانک مرکزی در تلاش است تا با ابزار اقتصادی افزایش عرضه ارز، دلار را کنترل کند. بانک مرکزی دیروز به صرافی‌ها اجازه داد ارز اسکناس صادرکنندگان را با نرخ توافقی، خریداری و به متقاضیان ارز بدون محدودیت بفروشند. منابع آگاه به بورسان گفتند این فروش به روش گذشته (فروش ارز سهمیه‌ای به هر کارت ملی بدون نیاز به ارائه مدارک مسافرتی) خواهد بود.

اما موفقیت این سیاست یک شرط لازم و یک شرط کافی دارد. شرط لازم آن است که ارز سهمیه‌ای همچون گذشته به نرخ پایین‌تر از بازار آزاد فروخته نشود. در غیر اینصورت، ارزپاشی احتمالا همچون سال‌های گذشته نتیجه‌ای جز خالی شدن خزانه بدون اثر پایدار بر نرخ ارز نخواهد داشت. اما شرط لازم و ضروری، تداوم جریان منابع ارزی است که به عقیده اکثر کارشناسان بدون برجام غیرممکن است. اگرچه این برآورده کردن این شرط در محدوده توانایی‌های بانک مرکزی نیست ولی باید دقت داشت افت دلار در بلندمدت به کاهش پایدار انتظارات تورمی وابسته خواهد بود.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

فرمان سران قوا به بانک مرکزی برای مداخله در بازار ارز و ضعف اوراق ارزی (ابزار جدید بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز) در جذب مشتری دو موضوع اصلی بخش نخست این قسمت از برنامه چهارراه هستند. در بخش دیگری، با معرفی شاخص قیمت خودروی بورسان به این می‌پردازیم که قیمت خودرو طی دو هفته گذشته از رشد قیمت دلار جا مانده است. احتمال حذف ناکام ۳ خودروی ملی از خط تولید هم دیگر موضوع مورد بررسی این قسمت از چهارراه است.

هراس دلار از ورود بازارساز

به نظر می‌رسد اختیار جدیدی که سران قوا برای ورود «نامحدود» به بازار ارز به بانک مرکزی اعطا کرده موجب عقب‌نشینی برخی از خریداران دلار شده باشد. امروز قیمت دلار با کاهش بیش از ۲۰۰ تومانی به نیمه نخست کانال ۳۱ هزار تومان عقب‌نشینی کرد.

اگرچه بانک مرکزی مدعی آن است که ذخیره اسکناس ارزی‌اش تا کنون چنین بزرگ نبوده است، اما باید دید این ادعاها تا چه حد واقعی و تا چه حد خبردرمانی هستند. با توجه به صعود قیمت نفت به بیش از ۱۲۰ دلار (که در یک دهه اخیر کم‌سابقه بوده است، باور کردن ادعای بانک مرکزی ممکن است. هر چند که ریسک ربودن بخشی از بازار نفت تحریمی ایران توسط روسیه، این ذخایر ارزی را تهدید می‌کنند.

اوراق ارزی بخریم یا نه؟

هفته گذشته بانک مرکزی برای نخستین بار از انتشار اوراق ارزی در آینده نزدیک خبر داد. این اوراق که برای پوشش ریسک در برابر نوسانات قیمت دلار طراحی شده‌اند، به ادعای بانک مرکزی می‌توانند دلارهای خانگی را جمع‌آوری کنند. از این رو بانک مرکزی در سودای حذف سفته‌بازی ارز از این روش است.

با این حال، چندین چالش مواجه این طرح است که در بخش دوم این قسمت از چهارراه به آن پرداختیم. مهم‌ترین آن احتمال رفتار سلیقه‌ای بانک مرکزی و به رسمیت نشناختن نرخ ارز بازار آزاد است.

رونمایی از شاخص قیمت خودروی بورسان

شاخص قیمت خودروی بورسان که در جریان این برنامه از چهارراه معرفی شد، ترازویی برای آن است که به سرعت و به راحتی بتوان نوسانات قیمت خودرو را رصد کرد.

در این راستا از سه معیار «شاخص کل قیمت خودرو»، «شاخص قیمت خودروهای داخلی» و «شاخص قیمت خودروهای چینی» رونمایی کردیم.

این شاخص از ابتدای خرداد ۱۴۰۱ محاسبه شده است. به عبارتی، نقطه مبدا شاخص ۳۱ اردیبهشت ماه با رقم ۱۰۰ بوده است. نکته جالبی که شاخص قیمت خودروی بورسان نشان می‌دهد آن است که این شاخص طی دو هفته نخست خرداد تنها ۰.۲ درصد رشد داشت. در حالی که قیمت دلار در مدت مشابه حدودا ۴ درصد صعود کرد. بنابراین، می‌توان ادعا کرد قیمت خودرو همگام با پرواز دلار به نزدیکی سقف تاریخی، رشد نکرد.

ریسک تکرار تجربه پیکان برای سمند و تیبا

خودروسازان داخلی هفته گذشته ضربه سنگینی از سازمان استاندارد خوردند. این سازمان که مسئول ارزیابی کیفی خودروهاست، از تمدید اعتبار سه خودروی سمند، تیبای صندوق‌دار و تیبا ۲ خودداری کرد. علت عیوب فنی فراوان به دلیل تکنولوژی قدیمی پلتفرم ساخت این خودروها عنوان شد. این تصمیم مورد استقبال وزارت صنعت و پلیس راهور نیز قرار گرفت.

اما علیرغم برنامه برای حذف این سه خودروی ملی از خط تولید، همچنان پلتفرم این خودروها در ساخت سایر خودروها همچون کوییک و ساینا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع تجربه حذف پیکان از خط تولید را یادآوری می‌کند: تا سال‌ها بعد از خداحافظی با پیکان، موتور این خودرو در پژو آردی و پیکان وانت همچنان در خیابان‌های کشور آلودگی تولید می‌کرد.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

اردیبهشت ۱۴۰۱ با سه تحول اساسی و یک رویداد مهم برای بازار خودرو همراه بود. واردات خودرو پس از ۴ سال و بعد از کشمکش‌های فراوان بالاخره آزاد شد. برای نخستین بار یک خودرو در بورس کالا عرضه شد که عموم مردم هم امکان خرید از این طریق را دارند. از سوی دیگر، قرعه‌کشی خودرو اگرچه هنوز حذف نشده اما از هفته گذشته به سامانه یکپارچه فروش خودرو منتقل شد. در همین حال، پس از ۵ سال شاهد برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودرو بودیم.

در این قسمت از چهارراه ابتدا به آنچه خریداران خودرو باید در مورد آزادسازی واردات خودرو، نحوه خرید خودرو در بورس کالا و تغییر مسیر قرعه‌کشی خودروهای داخلی بدانند، می‌پردازیم و در انتها گزارش میدانی از نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران ۱۴۰۱ می‌بینیم.

۹ نکته که باید درباره آزادسازی واردات خودرو بدانید

واردات خودرو ۲۱ اردیبهشت پس از چهار سال آزاد شد. با این حال، واکنش معکوس قیمت خودرو به این خبر جالب توجه بود که در این قسمت از چهارراه به آن پرداختیم.

آیین‌نامه نهایی واردات آن در حال تنظیم است و هنوز منتشر نشده است. در بخش ابتدایی این قسمت از چهارراه به ۹ نکته‌ای که در خصوص ماشین‌های وارداتی که امسال به کشور خواهند آمد پرداختیم:

۱. زمان انجام واردات: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو برآورد کرده نخستین اتومبیل‌های وارداتی اواخر شهریور راهی بازار ‌شوند.

۲. سقف قیمت خودروهای وارداتی: دو روایت در خصوص سقف قیمت و حجم موتور خودروهای وارداتی وجود دارد که سقف قیمت را ۲۰ یا ۲۵ هزار دلار و حداکثر حجم موتور را ۲۵۰۰ سی‌سی عنوان می‌کنند.

۳. تعرفه واردات: سه سناریو برای میزان تعرفه خودروهای وارداتی در سال ۱۴۰۱ وجود دارد: الف- عدم تغییر تعرفه ۵۵ تا ۹۵ درصدی (که کمتر محتمل است) ب- کاهش تعرفه به ۴۰ تا ۷۵‌ درصد ج- تعرفه ۳۲درصدی برای خودروهای ‌هزار تا ۲ ‌هزار سی‌سی و تعرفه ۵ ‌درصدی برای خودروهای زیر ‌هزار سی‌سی

۴. دولت واردکننده خودرو نیست.

۵. تمرکز بر واردات خودروهای اقتصادی قرار داده شده است.

۶. واردات با پنج روش انجام خواهد شد.

۷. محدودیتی برای تعداد خودروهای وارداتی وجود ندارد.

۸. احتمالا واردات مشروط به صادرات قطعات نباشد.

نحوه خرید خودرو در بورس کالا

۲۸ اردیبهشت یک روز مهم برای صنعت و بازار خودرو در ایران بود. در جلسه چهارشنبه بورس کالا شرکت بهمن‌موتور ۷۰۰ دستگاه کارا دوکابین و ۳۰۰ دستگاه کارای تک‌کابین را با قیمت‌های پایه ۲۹۱ و ۳۰۱ میلیون تومان عرضه کرد.

هر چند که تقاضا برای این خودروها اندک بود، اما می‌توان امید داشت این اتفاق در حل بخش بزرگی از مشکل فعلی صنعت خودرو که اختلاف بین قیمت کارخانه و قیمت بازار است کمک کند.

تغییر مسیر قرعه‌کشی خودروهای داخلی

هفته گذشته سامانه یکپارچه فروش خودرو شروع به کار کرد تا از این پس تمام قرعه‌کشی‌های خودرو (اعم از خودروهای شرکت‌های دولتی و خصوصی) در این سامانه انجام پذیرد. در جریان این قسمت از چهارراه گفته شد که اگرچه اصل قرعه‌کشی خودرو تغییر اساسی نداشته اما این روش سه تفاوت با روش قبلی قرعه‌کشی دارد.

ماشین‌های چینی نمایشگاه خودرو تهران را تسخیر کردند؟

نمایشگاه شهر آفتاب تهران از ۲۷ الی ۳۱ اردیبهشت میزبان چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران بود. این نمایشگاه برای اولین بار از سال ۹۷ برگزار شد.

خودروهای جدید ایران خودرو در این نمایشگاه چند خودروی داخلی (۲۰۶، ۲۰۷ و دنا پلاس) بودند که تغییرات حداقلی با نسخه‌های پیشین داشتند. با این حال، این خودروساز مدل‌های جدید خودروهای مونتاژی هایما را نیز برای نخستین بار به نمایش گذاشت.

بهمن موتور، خودروسازی فردا، آرین موتور و گروه صنعتي آميکو از دیگر حاضران چهارمین نمایشگاه خودرو تهران بودند.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در این قسمت از برنامه چهارراه در گفت‌وگو با سهراب اشرفی، کارشناس بازار طلا به نکات مهم در خرید طلا و سکه پرداختیم و همراه با آرمان علایی، عضو تحریریه بورسان قیمت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن، امکان‌پذیری این طرح و ریسک‌های آن بررسی شد.

فرمول ساده برای سنجش ارزندگی سکه

سهراب اشرفی، کارشناس بازار طلا با بیان اینکه برای خرید انواع سکه باید سکه‌ای را انتخاب کنیم که حباب قیمتی کمتری داشته باشد، راه ساده برای محاسبه سرانگشتی ارزندگی قیمت سکه را این چنین توضیح داد: اگر قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار را ضربدر ۱۰ کنیم، اگر قیمت سکه بیشتر از آن بود خرید آن چندان منطقی به نظر نمی‌رسد، اما اگر کمتر بود ممکن است برای خرید مناسب باشد.
البته رقم به دست آمده دقیق نیست و تقریبی است. چراکه در مقایسه قیمت طلای ۱۸ عیار با طلای ۲۴ عیار سکه باید کارمزد ضرب سکه را نیز در نظر گرفت.
به گفته اشرفی بر اساس قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن مالیات از اصل طلا حذف شده است، طلا نیز می‌تواند گزینه خوبی برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در سکه و طلا باشد.

حباب سکه چقدر است؟

هم‌اکنون با نرخ دلار ۳۰۶۰۰ تومانی، طلای جهانی ۱۸۰۵ دلار ارزش ذاتی سکه حدود ۱۳ میلیون تومان خواهد بود. بنابراین سکه ۱۴ میلیون و ۳۷۰ هزار تومانی به میزان یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان بر اساس تعاریف مرسوم حباب دارد. این رقم معادل نزدیک به ۱۰ درصد قیمت سکه است.
در نیم سکه ۱۸ درصد قیمت آن (معادل یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان) طبق تعاریف مرسوم حباب است. ربع سکه ۳۴ درصد (یک میلیون و ۶۴۵ هزار تومان) و سکه گرمی ۴۴ درصد (یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان) حباب دارند.

چرا سکه قبل ۸۶ را ارزان‌تر می‌خرند؟

اشرفی توضیح داد: هیچ تفاوتی از نظر عیار بین سکه‌های ضرب شده در قبل و بعد سال ۱۳۸۶ وجود ندارد اما با توجه به آنکه سکه‌های ضرب ۸۶ اکنون بورس اصلی معاملات را تشکیل می‌دهند، توصیه می‌شود متقاضیان این نوع سکه را خریداری کنند. به ویژه آنکه در زمان فروش سکه‌های ضرب‌شده در سال‌های پیش از ۸۶، خریدار فقط قیمت طلای آن را می‌پردازد.

به عبارتی اگر حباب سکه مثبت باشد تنها در سکه‌های ضرب ۸۶ قابل دریافت است.

راه‌های تشخیص سکه تقلبی

تشخیص سکه اصل از غیراصل اگرچه حتی برای متخصصان هم ممکن است دشوار باشد، اما با توجه به رنگ، وضوح ضرب (به ویژه در شیارها) و همینطور کیفیت ضرب تصویر حضرت امام روی سکه می‌توان آن را تشخیص داد.

مسکن ملی چند؟

در بخش انتهایی این قسمت از چهارراه آرمان علایی، عضو تحریریه بورسان توضیح داد که علیرغم آنکه قیمت قطعی برای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن اعلام نشده است، اما برآورد می‌شود با سطوح کنونی قیمت مصالح و رشد متوسط حدودا ۵۰ درصدی هزینه دستمزد در ارزان‌ترین حالت ساخت هر متر مربع مسکن حمایتی حدود ۸ میلیون تومان تمام می‌شود.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

بورسان: در برنامه پیشین چهارراه به این پرداختیم که قیمت خودروها در ایران طی ۵ سال گذشته به طور میانگین حدود ۹۰۰ درصد افزایش داشته است. قیمت قطعات خودرو نیز که در برنامه‌های قبلی چهارراه نیز به آن پرداخته بودیم به شدت تحت تاثیر رشد نرخ ارز رشد کرده است. موضوعی که خسارت‌های تصادفات رانندگی را گاهی اوقات خارج از توان پرداخت افراد می‌کند. به ویژه اگر ماشین مذکور در دسته «خودروهای نامتعارف» محسوب شود که طبق قانون امسال خودروهای بیش از ۴۰۰ میلیون تومانی را شامل می‌شود، به این خودروها در بیشترین حالت خسارت وارد شده بر یک خودروی متعارف (حداکثر ۴۰۰ میلیون تومانی) پرداخت می‌شود و پرداخت باقی زیان بر دوش خود فرد خواهد بود.

سید محتشم حسینیان، فعال صنعت بیمه با ارائه توضیحاتی در مورد نحوه انتخاب بیمه‌نامه و شرکت بیمه مناسب توضیح داد: بیمه شرکت‌های مختلف از نظر پوشش بیمه‌ای و حق بیمه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد، اما در کیفیت خدمات پس از فروش فرق وجود دارد. مثلا امکان پرداخت خسارت سیار یا پرداخت خسارت در محل یکی از این خدمات است که در آن افراد می‌توانند در زمان تصادف با شرکت بیمه راننده مقصر (در صورتی که خسارت سیار داشته باشد) تماس بگیرند و درخواست اعزام کارشناس ثبت کنند.

نحوه انتقال تخفیف بیمه در ۱۴۰۱

یکی از موضوعات مبهم برای بسیاری طی سال‌های اخیر نحوه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث با خرید و فروش خودرو بوده است. در جدیدترین دستورالعمل‌ها تخفیف اصولا متعلق به «مالک» خودرو است. در این برنامه به کالبدشکافی قانون جدید تخفیف بیمه پرداختیم.

حسینیان توضیح داد اینکه چه مقدار تخفیف به دارنده وسیله نقلیه تعلق می‌گیرد بستگی به مالکیت او بر خودرو دارد. اگر ماشین متعلق به شخص باشد تمام تخفیفات از زمان تولید خودرو برای دارنده خواهد بود.

اما اگر خودرو از فرد دیگری خریداری شده باشد باید تاریخ انتقال وسیله نقلیه را بررسی کرد. اگر انتقال پس از ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ انجام شده باشد، خریدار نمی‌تواند از سابقه تخفیف قبلی ماشین استفاده کند. از این رو تاریخ نقل و انتقال بسیار مهم است.

اگر ماشینی از قبل داشتید که دارای تخفیف بوده و می‌خواهید این تخفیف را به ماشین جدید انتقال دهید باید با مراجعه به راهنمایی و رانندگی و شماره‌گذاری، تاریخچه ثبت پلاک را گرفته و به علاوه استعلام سابقه بیمه نامه آن را به خودروی جدید خود انتقال دهید.

حسینیان تاکید کرد بنابراین فردی که ماشینی بخرد هیچ تخفیفی به او تعلق نمی‌گیرد، مگر اینکه از سازوکار فوق استفاده کند.

همچنین کسی که قصد فروش خودرویی را دارد که سابقه تخفیف خوبی دارد، می‌تواند درخواست حذف آن تخفیف از خودرو و انتقال به وسیله نقلیه جدید خودش را دهد.

نکته مهم برای جلوگیری از ضرر در بیمه بدنه

حسینیان یکی از مشکلات مرسوم برخی مشتریان بیمه بدنه را چنین توصیف می‌کند که شرکت بیمه، خودرو را به قیمت روزی که قرارداد عقد می‌شود بیمه می‌کند. اما ممکن است قیمت اتومبیل و قطعات آن به واسطه شرایط اقتصادی بعدا افزایش قابل توجهی پیدا کند. اگر با خودروی مذکور تصادف رخ دهد، بیمه‌کننده بر اساس قیمتی که خودرو را بیمه کرده خسارت پرداخت می‌کند. در نتیجه، مبلغ کمتری پرداخت می‌شود بیمه‌گذار (مالک خودرو) از این جهت ضرر دوچندان می‌بیند.

راهکار پوشش این ریسک آن است که در قرارداد، آیتم مابه‌التفاوت افزایش احتمالی قیمت خودرو در زمان خسارت خریده شود.

پلیر ویدیو
loading...

برنامه کامل

در این قسمت از برنامه چهارراه، ابتدا به مرور سه خبر مهم برای بازار ارز پرداختیم و در ادامه، قانون جدیدی که طبق آن نگهداری، ورود و خروج ارز در شرایطی غیرقانونی محسوب می‌شوند توضیح داده شد. در بخش بعدی به میزان رشد قیمت خودروها در ایران طی ۵ سال گذشته پرداختیم.

نگهداری دلار غیرقانونی شد

طبق قانون موسوم به «قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» که در بهمن ماه در مجلس تصویب و هفته گذشته توسط رئیس جمهور به بخش‌های مربوطه ابلاغ شد اولا حمل و نگهداری ارز بدون داشتن صورتحساب خرید معتبر یا فاقد مجوز ورود توسط اشخاص غیر از صرافی و بانک غیرقانونی محسوب می‌شود. ثانیا «ورود ارز به کشور یا خروج ارز از کشور» و همچنین «هرگونه اقدام به خروج ارز از کشور»، «بدون رعایت ضوابط مربوط که در حدود اختیارات قانونی توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود» از مصادیق قاچاق ارز شمرده می‌شود. ثالثا، معاملات فردایی ارز هم غیرقانونی محسوب می‌شود.
در همین راستا برخی فعالان بازار ارز و طلا هشدار می‌دهند اخیرا دلارهای تقلبی در بازار ارز زیاد شده‌اند. همچنین احتمال حرکت بخشی از تقاضای سرمایه‌گذاری بازار ارز به بازار طلا و سکه نیز مطرح است. در بخش نخست این برنامه چهارراه به چند و چون این قانون جدید پرداخته شد.

در ۵ سال اخیر قیمت دلار بیشتر رشد داشت یا خودرو؟

از سال ۱۳۹۶ (قبل از جهش ارزی ۹۷) تاکنون قیمت خودرو در ایران به طور میانگین ۸۸۰ درصد رشد داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه تورم ۲۸۰ درصد بوده است و قیمت دلار هم ۶۳۵ درصد یعنی کمتر از میزان رشد قیمت خودرو افزایش یافته است.
در این بین خودروهای خارجی عموما رشد بیشتری را تجربه کردند. به طوری که در سال ۹۶ با پول یک سوناتا می‌توانستیم ۸ پراید بخریم، اما اکنون حدود ۱۲ پراید می‌توان خرید.