خبر مهم رئیسی درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۱

خبر مهم رئیسی درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که کشور وارد موج هفتم شیوع کرونا شده است که پیش از این پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تصریح کرد که مراجعه مبتلایان سرپایی کرونا به این بیمارستان چهار برابر شده است. افزایش کرونا باعث شد تا زمزمه آموزش غیرحضوری دوباره داغ شود. به همین خاطر رئیس‌جمهور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد که هیچ بهانه‌ای نباید مانع از برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی در موعد مقرر شود.

سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره شرایط جدید شیوع بیماری کرونا در کشور، گفت: همه مردم باید در اماکن عمومی ضمن استفاده از ماسک به تمام ضوابط بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و خصوصاً با توجه به نزدیکی ایام محرم این ملاحظات با دقت بیشتر در هیئات و اماکن زیارتی رعایت شود.

مدارس و دانشگاه‌ها در مهرماه بازگشایی می‌شود؟

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه مدارس و دانشگاه‌ها در موعد مقرر خود بازگشایی خواهد شد، اظهار داشت: همه الزامات برای بازگشایی به موقع مراکز آموزشی مورد توجه قرار گیرد و هیچ بهانه‌ای نباید مانع از برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی شود.

رئیس‌جمهور تزریق دُز یادآور واکسن را نیز مورد تأکید قرار داد و از وزارت بهداشت و درمان خواست که به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان، تأمین واکسن مورد نیاز و افزایش مراکز واکسیناسیون را در اولویت قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به افزایش سفرهای خارجی و سفرهای زیارتی به عتبات عالیات در ایام محرم و اربعین حسینی، انجام تست در مبادی ورودی برای جلوگیری از ورود سویه جدید بیماری به کشور را ضروری برشمرد.

آیت‌الله رئیسی با قدردانی از دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور، اجرای این طرح در حوزه‌های آموزش، پیشگیری و غربالگری را موفقیت‌آمیز خواند و لزوم تأمین اعتبارات لازم در این زمینه و تداوم اجرای آن را مورد تأکید قرار داد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر