هشدار درباره شیوع کرونا در بین واکسن نزده‌ها

هشدار درباره شیوع کرونا در بین واکسن نزده‌ها
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس پژوهش‌های انجام شده، میزان فوت ناشی از کرونا در افرادی که نسبت به تزریق و تکمیل واکسیناسیون مقابله با بیماری کووید ۱۹ اقدام نکرده‌اند، ۲۹ برابر بیشتر از افرادی است که واکسیناسیون کامل را دریافت کرده‌اند.

محمدعلی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون آمار بیماران سرپایی، بستری و بدحال ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی روند افزایشی دارد و آمارها از ۴۰ تا ۱۰۴ درصد به صورت متغیر در حال رشد است، لذا مشارکت در برنامه واکسیناسیون و ترغیب گروه‌های هدف الزام‌آور است.

وی در خصوص نقش روحانیون و طلاب در مسیر اطلاع‌رسانی و ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خاطر نشان کرد: هم اکنون شهر مشهد در وضعیت نارنجی قرار دارد و در صورت روند افزایشی تعداد بیماران سرپایی و بستری در شرایط قرمز قرار خواهد گرفت. از این رو نیاز است این قشر از جامعه با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهارکرد: ایجاد وضعیت قرمز موجب اعمال محدودیت‌های کرونایی می‌شود و به منظور جلوگیری از بروز این شرایط و استفاده کامل از برنامه‌ها و مراسم‌های ماه محرم، ضروری است عموم مردم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، دیگران را نیز به این امر تشویق و دعوت کنند.

میزان آنتی‌بادی پس از ۶ ماه کاهش می‌یابد

کیانی با بیان اینکه ۶ ماه پس از دریافت واکسن، میزان آنتی بادی‌ها کاهش چشمگیری یافته و بدن در برابر ویروس کرونا مقاومت کافی ندارد، تاکید کرد: تمامی افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از زمان دریافت واکسن کرونا آنها گذشته است، می‌توانند به نزدیکترین مرکز واکسیناسیون و دریافت دُز یادآور، مدافعان سلامت را در کنترل این همه‌گیری یاری کنند.

طی ۱۰روز اخیر ۳۶ فوتی ناشی از کرونا در خراسان رضوی ثبت و گزارش شده است که حدود ۸۰ درصد آنها در بیمارستان‌ها و مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده‌اند.

امروز بعد از ۱۵۰ روز تعداد مبتلایان پنج رقمی شد و آمار مبتلایان جدید کرونا به ۱۱ هزار و ۳۵ بیمار رسید.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر