ثبات شکننده سکه؟

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۵ تیر ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۵ تیر ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قیمت سکه برای سومین روز متوالی در مرز ۱۵ میلیون تومان قرار دارد. دلار پس از نوسان بین دو مرز ۳۰ و ۳۳ هزار تومان در هفته قبل، این روزها در کانال ۳۱ هزار تومان کمی آرام گرفته است اما برخی کارشناسان، عرضه بازارساز را در این ثبات موثر می‌دانند و با توجه به تحولات برجامی این ثبات را شکننده تصور می‌کنند.
هر چند سفر وزیر خارجه قطر (که میزبان مذاکرات اخیر ایران و آمریکا بود) به تهران می‌تواند امیدها به احیای برجام را افزایش دهد اما در سوی مقابل، اختلاف تهران و واشنگتن درباره ادامه یا عدم ادامه مذاکرات می‌تواند اثری معکوس داشته باشد.
در سوی دیگر اما عقب‌نشینی حدودا ۴۰ دلاری طلای جهانی از مرز ۱۸۰۰ دلار نیز عاملی نزولی برای سکه داخلی محسوب می‌شود. نکته جالب آن است که طلای جهانی با وجود آنکه به عنوان سپر تورمی شناخته می‌شود و انتظار می‌رود با سیگنال‌های تورمی رشد کند، چنین اتفاقی را تجربه نکرد و بر خلاف انتظار حالا با سیگنال‌های رکود اقتصاد جهانی در حال ریزش است. عاملی که تا حدی معامله‌گران اونس جهانی طلا را سردرگم کرده است.

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۴ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۵ میلیون و ۲۴ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم‌ سکه امروز به ۸ میلیون ۲۵۰ هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه امروز ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد.
قیمت سکه یک گرمی امروز ۳ میلیون تومان است.
قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و 760 دلار رسید.
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۳۸۶ هزار تومان معامله می‌شود

Loading...
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر