واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به میزان افزایش حقوق بازنشستگان

واکنش روزنامه جمهوری اسلامی به میزان افزایش حقوق بازنشستگان
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
ماه گذشته بود که دولت افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان را ابلاغ کرد. از همان ابتدای ابلاغ این حکم صدای اعتراضات فراوانی به گوش رسید. رئیس جمهور پس از طرح این گلایه‌ها از سوی بازنشستگان، دستور بررسی مجدد داد حالا باید منتظر ماند و دید که آیا اعتراضات نتیجه می‌دهد یا خیر.

روزنامه جمهوری اسلامی ایرانی در واکنش به افزایش حقوق بازنشستگان نوشت: برخی از حضرات، عدالت را با مساوات اشتباه می‌گیرند چنان که در ماجرای حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، چنین شعار می‌دهندو سخن‌ها می‌گویند.

ازجمله سخنگوی دولت می‌گوید "عادلانه کردن پرداخت حقوق کارکنان، کارگران و بازنشستگان از شعار‌های اصلی دولت سیزدهم است. "، اما باید پرسید "عادلانه" در نگاه شما چه معنایی دارد که مجلس را هم به ناهمراهی می‌نوازید و می‌گوئید، "مجلس لایحه دولت در رابطه با عادلانه سازی حقوق به نفع دهک‌های پایین جامعه را نپذیرفت. "؟ عدالت که "همه شمول" است. نمی‌شود آن را به نفع کسی تعریف کرد.

بی‌توجهی رئیس مجلس را فراموش نمی‌کنیم

اتفاقا حرف بر سر عدالت است. عدالت هرگز به معنای مساوات نیست. بلکه استحقاق و اولویت‌ها باید در نظر گرفته شوند. عدالت آنست که هر موجودی به میزان حق، استعداد و لیاقت خود سهمی دریافت کند. " آنچه ما خواهان آنیم هم دقیقا همین است که براساس بیمه پردازی، و استحقاقی که ایجاد شده، مستمری بگیریم.

دولت محترم اگر مساوات را عدالت می‌داند، حقوقِ رئیس‌جمهور و معاون اول و سخنگو را درست به اندازه یک کارمند معمولی تعیین و فیشِ آن را منتشر کند. وقتی خود چنین نمی‌کنند و برای خود مساوات را عدالت نمی‌دانند چطور برای دیگران که می‌خواهند به اندازه‌ای که گذاشته‌اند از جیب خود بردارند ادعای عدالت می‌کنند؟ ما این رفتار را خلاف عدالت می‌دانیم. با سپاس از تلاش برخی نمایندگان مجلس و کمیسیون تطبیق، بی‌توجهی امروزِ شخصِ رئیس مجلس را فراموش نمی‌کنیم و درکنارِ خاطره نگرانی تبلیغاتی ایشان از یخچال بازنشستگان در تبلیغاتِ ریاست جمهوری ۱۳۹۶ را به یاد می‌سپاریم.

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی ایران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر