آیا دلار دوباره اهرم صعود بورس می‌شود؟‌

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
در آستانه دور هفتم مذاکرات وین رفتار بازارها تنش آلود شده و بازارها در تلاش‌اند تا آرایش خود پیش از شروع گفت‌وگوها را بیابند.

هیچ بعید نیست که طی یک هفته پیش رو نوسانات شدید‌تری را در بازارهای داخلی شاهد باشیم و البته انتظار می‌رود که بازارهای ارز و طلا واکنش‌های شدید‌تری داشته باشند. به عنوان شاهد، چند روزی است که بازار آتی صندوق طلا نوسان‌های بیش از ۴ الی ۵ درصدی را تجربه می‌کند.

قیمت دلار چقدر تغییر کرد؟

امروز نیز دلار هرات معاملات خود را در سطح ۲۸۵۵۰ تومان آغاز کرده و این در حالی است که دادوستدهای ارز آمریکایی در هاب افغانستان شب گذشته با نرخ ۲۸۴۰۰ تومان خاتمه یافته بود.

همچنین در کانال‌های مربوط به بازار ارز فرکانس شایعات به شدت بالا گرفته است. باید دید رشد نرخ دلار می‌تواند بازار سهام را به مدار صعود باز گرداند یا خیر؟

نیم ساعت نخست معاملات امروز چندان مشابهتی با دادوستدهای روز گذشته بورس ندارد. تعداد صف‌های بازار به صورت محسوسی کاهش یافته و شاخص کل در همین ابتدا به محدوده منفی نفوذ کرده است.

در همین ابتدای بازار نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان سرمایه افراد حقیقی از سهام و صندوق‌های سهامی خارج شده و نزدیک به ۴ میلیارد تومان از پول‌های خرد به سمت صندوق‌های درآمد ثابت رفته است.

سنگین‌ترین صف‌های خرید بازار به ترتیب به سمگا، جم‌پیلن و شفن تعلق دارد. تعداد صف‌های خرید: ۳۲

و ارزش صف‌های خرید: ۳۰۹ میلیارد تومان، تعداد صف‌های فروش: ۴۴و ارزش صف‌های فروش: ۲۰۴ میلیارد تومان است.

با گذشت ۲ ساعت از معاملات امروز ارزش دادوستدهای خرد به ۲۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و همچنان محدود است. با این حال خالص ورود پول‌های حقیقی به بازار سهام مثبت شده و به ۷۴ میلیارد تومان رسیده است.

همچنان صف‌های فروش از نظر عددی بر صف‌های خرید غلبه دارند اما ارزش صف‌های خرید بیشتر است.

تعداد صف‌های خرید: ۴۹، ارزش صف‌های خرید: ۳۸۵ میلیارد تومان و تعداد صف‌های فروش: ۸۱، ارزش صف‌های فروش: ۳۳۰ میلیارد تومان است

در فهرست سنگین‌ترین صف‌های خرید تغییراتی ایجاد شده و نماد پارس صدرنشین این ترکیب است. سمگا در رده دوم و خمحور سوم است. سنگین‌ترین صف‌های فروش نیز به نمادهای وشمال، وسخوز و وسرضوی تعلق دارد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر