زنگ پایان

جذاب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری در دی ماه چیست؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 18 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

اولین روز بازار سرمایه در زمستان به خوبی سپری شد و بورس یکپارچه سبز کار خودش را به پایان رساند. نماگر اصلی بازار سهام در پایان روز جاری معاملاتی رشد 2.79 درصدی را به ثبت رساند و در ارتفاع 1.538 میلیون واحدی قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن نماینده سهام کوچکتر بورس هم جهش 2.37 درصدی را از خود به جای گذاشت.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 7395 میلیارد تومان رسید که نسبت به میانگین‌های کوتاه مدت خود، رشد قابل توجهی محسوب می‌شود. از این میان شاهد ورود پول 496 میلیارد تومانی به کلاس دارایی سهام بودیم. اما از سوی دیگر حدود 1060 میلیارد تومان از صندوق‌های درآمدثابت و مختلط خروج پول حقیقی اتفاق افتاد. این دو داده کنار یکدیگر نشانگر آن است که از بازار سرمایه حدودا 554 میلیارد تومان خروج پول حقیقی در روز جاری به ثبت رسیده است.

در بخش اول برنامه امروز کوروش آسایش، کارشناس بازار سرمایه به تشریح عوامل موثر بر کلیت بازار سرمایه پرداخت و فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در بورس را بازگو کرد. به عقیده وی بر خلاف آذر ماه در 3 ماه مانده تا پایان سال، بازار سهام می‌تواند جزو بازارهای برنده قرار گیرد.

در بخش دوم این برنامه هم همراه اعضای تحریریه فردای اقتصاد، مهم‌ترین اتفاقات و بازدهی بازارهای مختلف مورد بررسی قرار داده شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر