جهش ۱۰ درصدی بیت‌کوین با سیگنال آمریکایی

جهش ۱۰ درصدی بیت‌کوین با سیگنال آمریکایی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۵ هزار دلار معادل ۱۰ درصد رشد کرد و به محدوده ۴۷ هزار دلار رسید، از این رو بار دیگر نگرانی‌ها از شکسته شدن کف حمایتی ۴۰ هزار دلار رفع و امیدواری به رشد بیشتر رمز ارزها افزایش یافت. اما آن‌طور که وال‌استریت ژورنال گزارش می‌دهد، این بار این سیگنال فدرال رزرو بود که به حمایت از قیمت بیت کوین آمد. هرچند که عوامل دیگری نیز در این میان برای رشد رمزارزها بیان می‌شود.

رشد بیت کوین باعث شد تا بیشتر آلت‌کوین‌ها رشد کنند و حالا ارزش بازار کریپتوکارنسی دوباره به بالای ۲ هزار میلیارد دلار برگشته است.

خوش‌شانسی تاریخی در انتظار خریداران بیت کوین

چرا بیت کوین نتوانست سقف جدیدی ثبت کند؟

Loading...
ارزش بیت کوین در 24 ساعت گذشته

حمایت فدرال رزرو از بیت‌کوین؟

آنطور که در این گزارش آمده است، بیت کوین و دیگر رمزارزها روز جمعه، یک روز پس از آنکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت که این کشور برنامه‌ای برای ممنوعیت استفاده از رمزارزها ندارد، با جهش همراه شدند. چراکه در ماه‌های اخیر نگرانی‌ها از وضع مقررات محدودکننده برای ارزهای دیجیتال موجب شده بود که قیمت آنها با ریزش همراه شود.

بیت کوین طی 24 ساعت گذشته 9.8 درصد رشد کرده و در لحظه تنظیم این گزارش (ساعت 19 به وقت تهران) 47.3 هزار دلار قرار دارد. بیشترین مقدار این رمز ارز طی یک شبانه روز 47.8 هزار دلار و کمترین مقدار آن 42.8 هزار دلار بوده است. اتر به عنوان دومین رمز ارز از نظر ارزش بازار، در مدت مشابه 8.7 درصد رشد کرد و به 3230.46 دلار رسید.

آنطور که وال استریت ژورنال مدعی است هیچ عامل مشخصی برای حرکت صعودی ارزهای دیجیتالی وجود ندارد و برخی از معامله گران این رشد را به اظهارات پاول در کمیته خدمات مالی مجلس در روز پنجشنبه مربوط می‌دانند. در حاشیه این جلسه از پاول پرسیده شد که آیا مانند چین قصد ممنوعیت یا محدود کردن استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را دارد؟ پاول در پاسخ با بیان اینکه آمریکا چنین قصدی ندارد، افزوده است: اما گفت که استیبل کوین ها نیاز به نظارت بیشتری دارند.

نگرانی ها در مورد وضع مقررات مانع رشد قیمت ارزهای رمزنگاری شده در ماه‌های اخیر بسته شده است. بیت کوین هفته گذشته پس از آنکه بانک مرکزی چین معاملات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را غیرقانونی اعلام کرد، سقوط کرد.

در حالی که افزایش نظرات هیچ گونه تغییر آشکاری در سیاست فدرال رزرو در قبال رمز ارزها را نشان نمی‌داد، ارزهای دیجیتال از موضع رئیس فدرال رزرو استقبال کردند. یک کارشناس بازار می‌گوید: البته این اظهارات یک پیام بسیار مطلوب بود برای بازار بود، مخصوصاً وقتی آن را با بانک مرکزی چین مقایسه می‌کنید.

حمایت گنسلر کار ساز بود

در این میان برخی نیز رشد رمز ارزها را به صحبت‌های گری گنسلر، رئیس SEC مربئط می‌دانند که امروز بار دیگر حمایت خود را از صندوق قابل معامله (ETF) آتی بیت کوین را اعلام کرد.

نهنگ‌ها هم به حمایت بیتکوین آمدند؟

از سوی دیگر برخی کارشناسان بر این باورند که بیت‌کوین به دلیل حرکت نهنگ‌ها تا محدوده ۴۷ هزار دلار رشد کرده و این موضوع ترس ریزش بیت‌کوین از محدوده ۴۰ هزار دلار را کم کرده است️. گفته می‌شود، کندل‌های بیت‌کوین سقف اندیکاتور بولینگرباند را شکسته‌اند و بر اساس تحلیل تکنیکال زمانی که کندل‌ها سقف این اندیکاتور را می‌شکنند احتمال اصلاح و بازگشت به محدوده قیمتی این اندیکاتور زیاد است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر