شمارش معکوس

شروع مثبت بورس با اتخاذ تصمیمات حمایتی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 51 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار روز گذشته بیش از ۳ درصد منفی بود و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی به اعدادی نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان بودیم.

دیروز عصر جلسه شورای عالی بورس با محوریت چهار تصمیم به پایان رسید که مهمترین آنها ایجاد دامنه نوسان نامتقارن منفی دو تا مثبت شش بود که از بیست و پنجم بهمن ماه اجرایی خواهد شد. تغییرات در حجم مبنا، افزایش حساب تضمین نزد شرکت‌های کارگزاری و انتشار اوراق تبعی از تصمیمات دیگر جلسه شورای عالی بورس بود.

بازارهای جهانی هم اکنون بسته است.

سید روح‌الله میر صانعی دبیرکل محترم کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در مورد دامنه نوسان اعتقاد دارند که دستکاری در مکانیزم‌های انجام معاملات در بورس می‌تواند در بلندمدت مخرب باشد هرچند که در کوتاه مدت شاید بتوانند مقداری از التهابات بازار را التیام بخشند ولیکن اگر می‌خواهیم بازاری بالنده و بر اساس مکانیسم واقعی داشته باشیم باید دستکاری در بازار را کنار بگذاریم.

در مورد اینکه صنعت کارگزاری از بابت ریزش بازار سرمایه در بخش سهامدارانِ کال مارجین دچار بحران شده است یاخیر توضیحاتی ارائه دادند.

در ادامه محمدرضا ژیلایی کارشناس بازار سرمایه در مورد صنعت بانکداری توضیحاتی ارائه دادند.

شاخص کل تا اینجای کار بیش از یک و نیم درصد مثبت، ارزش معاملات بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و وضعیت در بسیاری از نمادهای بازار مثبت پیگیری می‌شود.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر