فوری / مدارس تهران فردا تعطیل شد

فوری / مدارس تهران فردا تعطیل شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مدارس استان تهران در همه مقاطع برای فردا چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه خبر داد.

عابد ملکی اظهار کرد: کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران لحظاتی پیش تشکیل جلسه داد و با توجه به بررسی کارشناسی و پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر افزایش شاخص آلودگی هوا و ورود توده جدید گرد و غبار، تصمیم‌گیری شد فردا مدارس استان تهران در کلیه مقاطع تعطیل باشد.

او تاکید کرد: در صورت افزایش پیش‌بینی‌نشده گرد و غبار برای تعطیلی ادارات و دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد و در ساعات ابتدایی صبح اطلاع‌رسانی انجام می‌شود. در هر صورت همانند امروز که ادارات تعطیل بودند، بانک‌ها و بورس فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

این بدان معنی است که فردا ادارات، دانشگاه‌ها، بانک‌ها و بورس تهران دایر است اما تمام مدارس تعطیل خواهند بود مگر فردا صبح تصمیم فوری اعلام شود. همچنین آزمون کارشناسی ارشد برگزار خواهد شد.

مدارس البرز فردا تعطیل شد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: تمام مدارس در شهرستان های استان البرز به جز طالقان تعطیل خواهد بود.

سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید، گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌های کشور طی امروز تا فردا هشدار داد.

فردا مدارس کدام شهرها تعطیل است؟

روز چهارشنبه مدارس کرمانشاه، البرز (به‌جز طالقان)، ۷ شهرستان خوزستان، ۶ شهرستان اصفهان، مدارس ابتدایی و متوسطه اول لرستان، مدارس ابتدایی استان همدان و شهرهای شازند و اراک تعطیل است.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش کیفیت هوا

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ، نسبت به وزش باد شدید، گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا از امروز و فردا هشدار داد.

منطقه اثر این مخاطره طی امروز در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، لرستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان شمالی، سمنان، البرز و تهران و طی فردا در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام و کرمانشاه است.

بنا بر اعلام سازمان هواشناسی کشور، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم (در استان‌های مرزی در حد بسیار ناسالم)، کاهش شعاع دید، اختلال در تردد، شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه‌های موقت و احتمال تاخیر در پرواز اثرات این مخاطره است و در همین راستا اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای تمام گروه‌ها، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه می‌شود.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین مجدد با صدور هشدار زرد رنگ از تداوم وزش باد و گردوخاک و گردوخاک، افزایش شاخص آلودگی هوا و وزش باد شدید از سه‌شنبه تا پنجشنبه(۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت) خبر داد.

این شرایط جوی روز سه‌شنبه در خراسان رضوی، گلستان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و زنجان،چهارشنبه در یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس، اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال شرق کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، مرکزی، کردستان، قم و تهران و پنج‌شنبه در آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، سمنان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان مورد انتظار است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر