علت حوادث متروپل و قطار از زبان علم الهدی

علت حوادث متروپل و قطار از زبان علم الهدی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
امام جمعه مشهد با اشاره به حوادثی همچون ریزش ساختمان متروپل در آبادان و تصادف قطار مسافری مشهد-یزد تاکید کرد: مسئولان و مردم سعی در جلوگیری و اجتناب از حوادث انسانی داشته باشند. جنبه‌هایی از ولنگاری و بی‌بند و باری در مسئولیت‌پذیری‌ها که منجر به حوادث می‌شود خطرناک است.

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در جوار مضجع شریف امام رضا(ع) با اشاره به دو حادثه ریزش متروپل آبادان و حادثه قطار مشهد- یزد، اظهار کرد: اخیرا چند حادثه داشتیم که طبیعی نبوده و خطای انسانی باعث این فاجعه‌ها شده است.

امام جمعه مشهد افزود: باید با مسببان این حوادث برخورد شود تا عبرتی برای دیگران باشد تا دیگر شاهد بروز چنین حوادث در کشور نباشیم.

او تصریح کرد: دلیل به وجود آمدن این حادثه‌ها بی‌بندو باری است. مگر آن‌جا نگهبان ندارد که باعث از بین رفتن جان ۲۰ نفر و مصدوم شدن ۸۰ نفر شده؛ این قابل چشم پوشی و گذشت نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه به وجود آمدن این حوادث نتیجه ندانم‌کاری و خطای انسانی است، ادامه داد: گفته می‌شود راننده بیل‌ مکانیکی، بیل را وسط ریل قطار گذاشته که متاسفانه سبب از بین رفتن ۲۲ نفر و مصدوم شدن ۸۰ نفر شده است.

علم‌الهدی عنوان کرد: امیدواریم این افراد در ردیف شهدا و مجروحان اسلام محسوب شوند ولی نمی‌توان از کنار این حادثه‌ها به سادگی گذشت.

او با اشاره به برخی شنیده‌ها در مورد مثبت بودن تست هوشیاری راننده بیل مکانیکی منجر به این حادثه گفت: این اتفاق منجر به عزادار شدن ۲۲ خانواده شده است، مگر خط راه‌آهن محافظ ندارد که این حادثه رخ می‌دهد؟ باید ابعاد مختلف این حادثه بررسی شود.

امام جمعه مشهد با اشاره به حوادثی همچون ریزش ساختمان متروپل در آبادان و تصادف قطار مسافری مشهد-یزد تاکید کرد: پیشگیری از حوادث انسانی باید مورد توجه قرار گیرد و مسئولان و مردم سعی در جلوگیری و اجتناب از حوادث انسانی داشته باشند.

علم‌الهدی افزود: جنبه‌هایی از ولنگاری و بی‌بند و باری در مسئولیت‌پذیری‌ها که منجر به حوادث می‌شود خطرناک است و برای نسل جوان این ولنگاری خطرناکتر است و باید مسئولان به آن توجه داشته باشند تا در آینده چنین حوادثی رخ ندهد.

او با اشاره به میلاد حضرت رضا (ع) و خدمت صادقانه خادمان بارگاه رضوی بیان کرد: بر اساس مضامین دعای اذن دخول حرم مطهر رضوی خادمان امام رضا (ع) که با اخلاص انجام وظیفه می‌کنند همچون فرشتگان هستند و ان‌شاالله در آخرت هم در خدمت آن حضرت باشند.

امام جمعه مشهد گفت: پیامبر اسلام (ص) از حضرت زهرا (س) و امام رضا (ع) به عنوان "بضعه" به معنای سرمایه وجودی خود نام بردند زیرا این ۲ بزرگوار با توجه به جریان‌هایی که برای از بین بردن ولایت تلاش می‌کردند باعث حفظ اساس ولایت شدند که اکنون شاهد بیش از ۴۰۰ میلیون انسان ارادتمند به ساحت ائمه اطهار علیهم السلام هستیم.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر