شکام، یک عرضه اولیه عجیب در راه فرابورس

شکام، یک عرضه اولیه عجیب در راه فرابورس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: اخیرا سیل درج نمادها در تابلوی بورس و انتشار اطلاعات شرکت‌ها روی کدال شدت گرفته است. یکی از آخرین موارد نشر اطلاعات «صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز» است که با نماد «شکام» روی تابلوی فرابورس درج شده است.

از جمله نکات جالب توجهی که در رابطه با این شرکت وجود دارد ترکیب سهامداران تماما حقیقی آن است. به این ترتیب «شکام» از معدود نمادهای پذیرش‌شده در تابلوهای اصلی بورس و فرابورس است که هیچ شرکت حقوقی در ترکیب سهامداران آن حضور ندارد. همچنین خالص ارزش روز دارایی‌های این شرکت توسط کارشناسان دادگستری حدود 1500 میلیارد تومان برآورد شده است. بنابراین می‌توان گفت که یک عرضه اولیه بسیار کوچک دیگر در راه بازار سهام است.

پیش بینی سود عرضه اولیه جدید شکام

اما عجیب‌ترین مورد مربوط به سبد تولید این شرکت است. این شرکت همزمان که محصولاتی دارویی مانند «مترونیدازول»، «استامینوفن» و «آسپرین» را در سبد تولید خود دارد، «ضد یخ»، «روغن نارگیل»، «پروپیلن گلایکول» و موادی از این دست هم تولید می‌کند.

Loading...
قسمتی از گزارش فعالیت ماهانه «شکام» در مرداد 1400

فارغ از تمام موارد عجیب و قابل توجهی که در رابطه با عرضه سهام «صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز» در بورس وجود دارد، امید است که بورس تهران بتواند جایگاه صحیح خود در تامین مالی شرکت‌ها و اقتصاد کشور را پیدا کند و به بلوغ صنایع کشور کمک کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر