ماهانه‌های جذاب در بورس منفی / زیر پوست کدال ۷ مهر ۱۳۹۹

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها حاوی نکات جذابی است و نشان می‎دهد با وجود جو منفی حاکم بر بازار سهام شرکت‌ها در مسیر رو به رشدی قرار دارند. این موضوع در کنار افزایش نرخ دلار به افزایش جذابیت آنها کمک کرده است.

بورسان: مهم‌ترین گزارش‌های منتشرشده در کدال را در ادامه می‌خوانید.

فملی

این شرکت در شهریور ۴۲۸۶ میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده است و مجموع فروش ۶ ماهه آن به ۱۶ هزار میلیارد تومان می‌رسد. این در حالی است که فملی در ۶ ماه ابتدای ۹۸ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده بود. مدیرعامل این شرکت از کشف یک پهنه معدنی جدید خبر داده است. P/E این شرکت حدود ۱۲ است که نسبت به P/E دیگر شرکت‌های فلزی بیشتر است. اما با توجه به نرخ فروش مس در بازارهای جهانی و طرح توسعه فملی که تا ۱۴۰۲ ادامه دارد، بالا بودن قیمت آن موضوع عجیبی نیست.

جذابیت صنعت مس با تکیه بر فملی

سخوز

این شرکت سیمانی ۸۱ میلیارد تومان فروش در شهریور داشته و میزان فروش ۶ ماه این شرکت به ۳۳۶ میلیارد تومان رسیده که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است. منتظر افزایش نرخ سیمان هستند. P/E حدود ۱۰ دارد که عدد خوبی برای یک شرکت سیمانی است.

صنعت سیمان زیر ذره بین کارشناسان

فاسمین

این شرکت در گروه روی فروش نسبتا خوبی داشته است. در شهریور ۲۰۹ میلیارد تومان فروش داشته در حالی که در ۵ ماه ابتدای سال تنها ۳۸۵ میلیارد تومان فروش به ثبت رسانده بود. افزایش سرمایه‌اش روی کدال آمده است. P/E این شرکت ۹ است که نسبت به گذشته (عدد ۱۳) افت قابل توجهی داشته است.

کاوه

این نماد امروز با نرخ منفی ۲۰ درصد باز شد اما اینقدر جذاب بود که روی منفی ۱۵ صف خرید شد. در شهریور ۱۲۰۰ میلیارد تومان فروش داشته که رکورد قابل توجهی است. فاز دوم این شرکت آغاز به کار کرده و تولید این شرکت را پایان سال به ۳۰۰ هزار تن می‌رساند. کاوه همچنین اعلام کرده که رشد مقدار تولیداتش تا سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و تا انتهای این سال تولید مقداری این شرکت دو برابر می‌شود. رشد تولید در کنار افزایش نرخ دلار موجب افزایش جذابیت این نماد شده است.

فولاد

فولاد مبارکه ۵۵۰۰ تومان در شهریور و در نیمه اول سال ۲۷ هزار میلیارد تومان فروش داشته که رشد ۳۵ درصدی نسبت مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. P/E این شرکت به ۹ رسیده است.

نوری

۳ هزار میلیارد تومان در شهریور و ۱۴.۱ هزار میلیارد تومان در نیمه اول سال فروش داشته که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشته است. نوری طرح توسعه هنگام را نیز دارد که بابتش ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه خواهد داد. P/E این شرکت ۹ است.

جزئیات بیشتر درباره سهام نوری مصاحبه مدیرعامل پتروشیمی نوری با بورسان

آریا

آریا ساسول فروش فوق العاده ۱.۳۵ هزار میلیارد تومانی در شهریور و ۶ هزار میلیارد تومانی در نیمه اول سال داشته است که رشد ۴۳ درصدی را نسبت به نیمه اول ۹۸ نشان می‌دهد. P/E این شرکت به ۹ رسیده که نشان می‌دهد پتانسیل رشد دارد.

افق

افق کورش ۱.۲۵ هزار میلیارد تومان در شهریور و در نیمه اول سال ۶.۲ هزار میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشت. بخشی از این رشد به دلیل تورم و بخشی هم به دلیل مسیر توسعه‌ای است که این شرکت می‌پیماید. P/E این شرکت ۲۰ است اما به نظر می‌رسد قیمت بالای این نماد به دلیل انتظارات افزایشی بازار از آن است.

دتماد

این نماد گروه دارویی ۷۸ میلیارد تومان در شهریور و ۳۲۹ میلیارد تومان در نیمه اول سال فروش داشته که رشد ۱۰۸ درصدی را نسبت به پارسال نشان می‌دهد. این در حالی است که این شرکت ماده موثره تولید و جز شرکتهایی است که همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کند.

تحلیل مرتضی کلهری از اطلاعیه‌های کدال را در برنامه زنگ پایان بورسان ببینید.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر