شمارش معکوس

ردپای مدیران دولتی در ریزش بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 16 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران روز گذشته بازاری بسیار کم‌رمق و کم‌نوسان را از خود به نمایش گذاشت و معاملات کار خود را در آرام‌ترین حالت ممکن به پایان رساند. شاخص کل بورس با اندک کاهش ۰.۰۲ درصدی همراه و شاخص هم‌وزن نیز با ثبت یک بازدهی منفی ۰.۰۹ درصدی به معاملات خود پایان داد. ارزش معاملات به سختی به بالای کانال ۲هزار میلیارد تومانی رسید و عدد ۲۰۰۴ میلیارد تومان را نمایش داد و در سمت مقابل شاهد خروج ۱۷۰ میلیارد تومان از سرمایه کدهای حقیقی از چرخه بازار بودیم تا روز رکودی دیگری به وقوع بپیوندد. برنامه کامل ردپای مدیران دولتی در ریزش بورس را اینجا ببینید.
در بخش اول برنامه امروز همراه با مهدی معدنچی کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی دلایل عدم توجه بورس تهران به جلسات حمایتی پرداختیم. ایشان در وهله اول اعتقاد داشتند که وجود مدیران دولتی در صدر امور شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ باعث شده است که این افراد توجه خاصی به وضعیت بازار سهام نداشته باشند و این بازار در اولویت کارهای آن‌ها نیست. وی افزود همین موضوع باعث شده است که تلاشی در جهت بهبود معاملات بورس تهران صورت نپذیرد و این اتفاق به تداوم بی‌اعتمادی به بازار دامن زده است. او درباره اوراق تبعی اعتقاد داشت که نرخ این اوراق جذاب نیست و صندوق‌ها تمایل چندانی برای خرید آن ندارند اما از آنجا که برخی از این صندوق‌ها حدنصاب ۱۵ درصدی سهام خود را رعایت نکرده‌اند، به ناچار اوراق تبعی را به منظور رسیدن به این حدنصاب خریداری می‌کنند. او درباره راهکار برون رفت بورس از رکود در کوتاه‌مدت عنوان کرد با توجه به نزدیک شدن به فصل بودجه‌ریزی، نیاز است که سیاستگذاران اقتصادی کشور، توجه خاصی به بورس تهران داشته باشند و از ارائه پیشنهادی در خلاف منافع شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری اجتناب کنند.
در بخش دوم برنامه نیز همراه با ستاره منصوری کارشناس بازار رمزارز و تحلیلگر فردای اقتصاد به بررسی آخرین تحولات این بازار و چشم‌انداز آتی آن پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار روز گذشته
دلیل بی‌اعتنایی بورس به جلسات حمایتی
نقش مدیران دولتی در ریزش بورس
چرا اوراق تبعی برای صندوق‌ها جذاب نیست؟
دومینوی چالش سهام پتروشیمی‌ کجا متوقف می‌شود؟
مسیر بهبود بورس در کوتاه‌مدت
آخرین تحولات بازار رمزارزها
پیشنهاد سردبیر