اسپرسو بورسان چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

ادعای آمریکا درباره همکاری ایران با روسیه در جنگ با اوکراین

ادعای آمریکا درباره همکاری ایران با روسیه در جنگ با اوکراین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورس روز گذشته متعادل و منفی بود. به طوری که شاخص کل افت ۴،۰۶۵ واحدی (معادل ۰.۲۷ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۱ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۸۹۵ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، فرآورده‌های نفتی و فلزات اساسی و در بین نمادها خگستر، فولاد و شبندر بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۴۵۶ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فولاد و خلیبل بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شپنا و تفارس داشتند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش ۵۳ درصدی تولید خودرو کامل از ابتدای امسال تا ۲۰ تیرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با تولید ۱۷۴.۶۹۵ دستگاه خودرو خبر داد.

وزیر اقتصاد: لایحه دو فوریتی جدیدی برای بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک به نرخ ۴۲۰۰ تومان به مجلس ارائه داده است.

رییس کل بانک مرکزی: ضوابط مربوط به انتشار گواهی سپرده عام توسط بانکها در شورای عالی بورس به تصویب رسیده و جزییات اجرایی آن بزودی به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد.

سخنگوی دولت: مجلس لایحه دولت در رابطه با عادلانه سازی حقوق به نفع دهک های پایین جامعه را نپذیرفت.

سخنگوی دولت: در حوزه دارو هیچ افزایشی از پرداخت جیب مردم اتفاق نخواهد افتاد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت: قیمت هر کیسه سیمان ۵۰ کیلویی برای مصرف کننده بین ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان است.

در آیین‌نامه‌ای که اخیرا از سوی وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی تدوین شده، مقرر گردید که واردکنندگان ۴ درصد مالیات علی‌الحساب خودشان را در گمرک پرداخت کنند.

دیروز قیمت دلار طبق اعلام کانال‌های غیررسمی و تلگرامی در محدوده ۳۱۶۵۰ تومان ثابت بود. سکه اما با افت یک درصدی به مرز ۱۵ میلیون تومان بازگشت.

منوچهر منطقی، معاون وزیر صمت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا شهریور ۱۴۰۱ واردات خودرو انجام می‌شود.

کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در واکنش به اظهارات جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه، تصریح کرد: سابقه همکاری‌های میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حوزه برخی فناوری های نوین به پیش از آغاز جنگ در اوکراین بر می گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی در این ارتباط رخ نداده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید: تحویل پهپادهای ایران به روسیه بر حمایت ما از اوکراین اثر می‌گذارد.

پوتین سه‌شنبه آینده (۲۸ تیر) برای دیدار با رئیسی و اردوغان راهی ایران می‌شود.

وزرای خارجه قطر و فرانسه درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی کردند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر