شمارش معکوس

افزایش دوباره قیمت مسکن در راه است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 18 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران روز شنبه شرایط سختی را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس با کاهش ۰.۲۷ درصدی همراه شد. شاخص هم‌وزن نیز به نمایندگی از سهام کوچک حدود ۰.۶۴ درصد از ارتفاع خود را از دست داد تا ۷۵ درصد نمادها در محدوده منفی به کار خود پایان دهند.
انتشار صورت‌های مالی فولاد و فملی باعث شده است که تقاضای خوبی در این صنعت شکل بگیرد. جبران برخی از ریزش‌های اخیر قیمت محصولات این شرکت‌ها در بازارهای جهانی نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.
از سمت دیگر شاوان صورت مالی حسابرسی شده خود را منتشر کرد که برخلاف انتظارات، تنها ۶.۵ درصد به سود حسابرسی نشده خود اضافه کرد.
بازارهای جهانی امروز بازگشایی می‌شوند و تغییرات آن بازار می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روند معاملاتی بازار سرمایه داشته باشد.
در بخش اول برنامه امروز همراه با مهدی بهداد کارشناس مسائل اقتصادی به تحولات بازار مسکن تهران در خرداد ماه پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که قیمت مسکن در سقف سطح تاریخی قیمت دلاری خود قرار دارد که می‌تواند کمی احتیاط را در این بازار بیشتر کند اما در صورت تداوم انتظارات تورمی، احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد.
در بخش دوم برنامه نیز همراه با مهدیه علیجانی تحلیلگر کارگزاری بانک تجارت، معاملات بورس کالا در هفته گذشته را بررسی کردیم.
در این دقایق شرایط بازار بهتر از روز شنبه دنبال می‌شود اما همچنان سمت عرضه دست برتر را در معاملات دارد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور مطبوعات صبح ایران و بازار روز گذشته
آخرین تحولات بازار مسکن در خردادماه
آیا بازار مسکن حباب دارد؟
افزایش اجاره بها ادامه دارد؟
بررسی بورس کالا
پیشنهاد سردبیر