تلاش انگلیس برای تصویب قطعنامه علیه ایران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
با نزدیک شدن به نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، یک رسانه آمریکایی گزارش داد انگلیس تلاش کرده است تا آمریکا، فرانسه و آلمان را برای صدور یک قطعنامه انتقادی علیه ایران در این نشست متقاعد کند.

انگلیس تلاش‌هایی رای برای صدور قطعنامه علیه ایران در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت داده است.

برنامه انگلیس برای نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چیست؟

مقامات آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس طی چند هفته اخیر درباره امکان صدور قطعنامه علیه ایران در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به بهانه آنچه محدودیت‌های ایران برای بازرسان آژانس انرژی اتمی خوانده شده است، بحث و تبادل نظر کرده‌‌اند و انگلیس فعالانه تلاش کرده است تا طرف‌های دیگر (آمریکا، فرانسه و آلمان) را برای صدور یک قعطنامه انتقادی علیه ایران در نشست آتی شورای حکام که روز 25 نوامبر (4 آذر) برگزار می‌شود، متقاعد کند.

با این حال، دیپلمات‌های اروپایی به پایگاه خبری اکسیوس گفته‌اند که با توجه به اینکه ایران آمادگی خود برای از سرگیری مذاکرات وین را اعلام کرده و تاریخ مذاکرات نیز تعیین شده است، بعید است که قطعنامه‌ای علیه ایران در نشست آتی شورای حکام صادر شود.

طرف‌های غربی پیش از این نیز به‌منظور تحت فشار قرار دادن ایران و امتیاز گرفتن در مذاکرات، بحث صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام را مطرح کرده بودند، اما هربار با ایستادگی قاطعانه ایران مواجه شده و در نهایت مجبور به عقب‌نشینی شدند.

باقرى وارد لندن شد

علی باقری کنی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه بامداد امروز به وقت تهران در راس هیاتی دیپلماتیک وارد لندن شد. قرار است وی با همتای انگلیسی خود و چند تن دیگر از مقامات وزارت امور خارجه انگلیس درباره مسائل دو جانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کند. گفت‌وگو درباره مذاکرات از دیگر مسائلی است که در دستور کار گفت‌وگوهای معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان قرار دارد.

واکنش دیپلمات روس به نشست هیأت‌های ایرانی و انگلیسی در لندن

اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین ضمن آرزوی موفقیت برای نشست آتی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با همتای انگلیسی وی، گفت در موضوع برجام همگی در یک قایق نشسته‌ایم و باقی مشکلات در درجه دوم اهمیت هستند.

آماده نیل به توافق خوب

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان امروز در توییتر نوشت:️ این روزها دکتر باقری گفت‌وگوهای موفقی را در اروپا دنبال می‌کند. ما در میز مذاکرات وین آماده نیل به توافق خوب هستیم. بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات یک اصل مهم و راهگشاست.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر