دردسر جدید توییت‌های ایلان ماسک برای تسلا

دردسر جدید توییت‌های ایلان ماسک برای تسلا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
بانک جی پی مورگان از شرکت تسلا شکایت کرده است.

بانک جی پی مورگان از شرکت تسلا، غول خودروهای برقی آمریکا، به دلیل نقض "آشکار" قرارداد ضمانت‌های سهام این شرکت شکایت کرده است.

شکایتی که روز دوشنبه در دادگاه فدرال منهتن ثبت شد، ادعا می‌کند که تسلا ضمانت‌نامه‌هایی را در سال ۲۰۱۴ به جی‌پی مورگان فروخته است که اگر قیمت اعمال یا قیمت ثابت تضمین شده آنها کمتر از قیمت سهام تسلا پس از انقضای ضمانت‌نامه‌ها در ژوئن و جولای ۲۰۲۱ شود، باید پرداخت می‌شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت سهام تسلا در آن زمان تقریباً ۱۰ برابر شد و جی‌پی مورگان ادعا می‌کند که تسلا اکنون باید چه به صورت سهام یا به صورت نقدی پرداخت کند.

این بانک در شکایت خود همچنین گفت: تسلا آشکارا تعهد قراردادی خود را برای پرداخت کامل به جی‌پی مورگان نادیده گرفته است.

با این حال، اختلاف بین این بانک و خودروساز پیش از این، در سال ۲۰۱۸ نیز به وجود آمده بود؛ زمانی که جی‌پی مورگان پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا توییت کرد که به فکر خصوصی‌سازی این شرکت است، قیمت اعمال ضمانت‌نامه‌ها را کاهش داد.

پیامد لغو برنامه خصوصی‌سازی تسلا

وقتی چند هفته بعد ماسک در توییت دیگری اعلام کرد که برنامه خصوصی‌سازی را کنار گذاشته است، این بانک دوباره قیمت اعمال را افزایش داد.

جی پی مورگان گفت بر اساس قرارداد، حق ایجاد تغییرات در قیمت اعمال را دارد، اما تسلا در سال ۲۰۱۹ ادعا کرد که این تعدیل‌ها "به‌طور غیرمنطقی سریع بوده و نشان‌دهنده تلاشی فرصت‌طلبانه برای استفاده از نوسانات قیمت سهام تسلا" است.

سهام تسلا در روز ۱۵ نوامبر به قیمت ۱۰۱۳.۳۹ دلار بسته شد.

نه ایلان ماسک و نه شرکت تسلا هنوز در مورد این شکایت بانک جی پی مورگان JPMorgan اظهار نظر نکرده‌اند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر