اسپرسو بورسان شنبه ۲۵ دی؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

دعوت دوبی از رئیسی برای بازدید از اکسپو

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : بورس چهارشنبه متعادل و منفی به کار خود پایان داد. شاخص کل بورس افت خفیف ۴۴۰ واحدی (معادل ۰.۰۳ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن هم با رشد ۰.۱ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲۶۵۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودروسازان، شیمیایی‌ها و فلزات و در بین نمادها خودرو، پالایشی یکم و دارا یکم بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حقیقی‌ها همچنان در سمت فروش فعال‌تر بودند و خروج پول ۱۳۰ میلیارد تومانی را رقم زدند. بیشترین ورود پول حقیقی به صنعت هتل و رستوران و نمادهای سمگا و شفن بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنایع فلزات و سرمایه‌گذاری‌ها و نمادهای فملی و شپدیس داشتند.

علی‌عسگری: تولیدکنندگان خبر استعفایم، باندهای ثروت و قدرت هستند./ از قطع کردن دست‌اندازی‌هایشان به هولدینگ خلیج فارس نگران شده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: قیمت لوازم خانگی در روزهای اخیر ۸ تا ۱۲ درصد افزایش داشته است.

رئیس کل گمرک ایران: روابط تجاری ایران با ۱۵ کشور همسایه در ۹ ماهه امسال، ۱۸ درصد در وزن و ۴۲ درصد در ارزش افزایش نشان می دهد.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور: آمار دقیقی از حقوق‌بگیران دولت نداریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه: سال‌ها است زنگ خطر پیری جمعیت به صدا درآمده است؛دولت در بودجه سال آینده ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در نظر گرفته است.

رئیسی: امروز یکی از موانع تولید و رونق تولید، مسئله قاچاق کالاست./ در هرمزگان قاچاق هیچ تناسبی با تولید ندارد و باید جلوی آن گرفته‌شود؛ مسئله ته‌لنجی باید ساماندهی شود.

خاندوزی، وزیر اقتصاد: منشاء اصلی مشکلات گمرک ، ناهماهنگی میان ۲۵ دستگاه دولتی است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا: از میان ۲۷ خودرو ایرانی که در تصادف چند روز قبل بهبهان - رامهرمز بودند، کیسه هوای هیچکدام از آنها عمل نکرد.

نائب رئیس مجلس: هر نفر اشتغال دولتی ۱۵۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دارد./ اقتصاد مقاومتی نسخه برون رفت و شفابخش اقتصاد ماست.

رئیسی: امروز و در همین شرایط تحریم، فروش نفت ما به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم و درآمد حاصل از آن نیز در حال بازگشت به کشور است.

معاون فنی گمرک: پیش بینی می‌کنیم با شتاب رشد کنونی میزان صادرات غیرنفتی تا پایان سال به ۴۶ میلیارد دلار برسد.

فاز نخست پالایشگاه نفت خام فوق سنگین قشم با ظرفیت تبدیل روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت خام بشکه سنگین به فرآورده های نفتی سبک تر در قشم توسط رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

وزیر صمت: تاکنون درج قیمت تولید کننده بر روی محصولات ۱۲ گروه کالایی به صورت آزمایشی درج شده که نتیجه خوبی داشته است.

قیمت دلار با رشد ۱۰۰ تومانی در معاملات پشت‌خطی آخر هفته گذشته به ۲۸ هزار تومان رسید.

مذاکره‌کنندگان در وین عصر جمعه برای انجام امور مربوط به سمت‌های سیاسی خود و برخی مشورت‌ها، موقتا به مدت دو روز به پایتخت‌ها بازخواهند گشت. با این وجود، مذاکرات کارشناسی همچنان بدون وقفه ادامه خواهد یافت و بازگشت مذاکره‌کنندگان ارشد به معنی توقف دور هشتم مذاکرات نیست.

امیرعبداللهیان، وزیر خارجه در سفر به چین: مقدماتی فراهم کردیم تا امروز را روز شروع اجرای توافق جامع همکاری‌های ۲۵ ساله دو کشور اعلام کنیم. در این دیدار پیام رئیس‌جمهور را به رئیس‌جمهور چین ارائه دادم.

امیرعبداللهیان: آمریکا و اروپا در پیام‌هایی که با واسطه می‌فرستند حرف‌های خوب میزنند اما هیچ ابتکار عملی ارائه نمی‌دهند. ایران از رسیدن به توافق خوب در کوتاه‌ترین زمانِ ممکن استقبال می‌کند اما این بستگی به طرف غربی دارد.

کاخ سفید: در قبال ایران همیشه دیپلماسی را ترجیح می‌دهیم.

بلینکن، وزیر خارجه آمریکا: تنها چند هفته برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده و اگر مذاکرات به شکست بینجامد، واشنگتن گزینه‌های دیگری را بررسی خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات وین: در هفته‌های اخیر شاهد پیشرفت کمی بوده‌ایم. پیشرفت کم بهتر از نبود پیشرفت است اما پیشرفت کم به خوبی پیشرفت قابل توجه نیست.

وزیر امور خارجه فرانسه: مذاکرات وین درباره توافق هسته ای ایران بسیار کند پیش می رود.

بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: امکان دستیابی به یک توافق با ایران در مذاکرات وین وجود دارد و جو مذاکرات بهتر از قبل است.

سفیر ایران در لندن: طرف‌های غربی عادت ناپسند امتیازگیری در میانه مذاکرات را تکرار نکنند.

خطیب‌زاده: برای دومین سال پیاپی و به دلیل تحریم‌ها پرداخت‌های حق عضویت کشورمان در سازمان ملل با مشکل مواجه شده است.

وزیر امور همکاری‌های بین‌المللی کشور امارات از دعوت رسمی این کشور برای بازدید رئیسی از اکسپو ۲۰۲۰ همزمان با روز ۱۸ بهمن ماه خبر داد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر