آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید دوج کوین است؟

افت ۸۴ درصدی قیمت دوج کوین

افت ۸۴ درصدی قیمت دوج کوین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

محمد-ایزدی : دوج کوین، میم کوین محبوبیست که به واسطه ایلان ماسک به شهرت رسید و طرفدارای زیادی به‌دست آورد. این رمزارز به واسطه حامی معروفش رشد قیمت چشمگیری را تجربه کرد اما مدت‌ها است که در مسیر نزولی قرار دارد. دوج کوین به عنوان محبوب‌ترین و پرطرفدراترین رمزارز در ایران و اروپا شناخته می‌شود. در اینجا سعی شده است به تحلیل و پیش‌بینی قیمتی این رمزارز پرداخته شود.

لازم به ذکر است که وضعیت اغلب ارزهای دیجیتال به شرایط بیت کوین گره خورده است و به این دلیل بیشتر رمزارزها در چند ماه گذشته افت قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج کوین

در تایم فریم ۴ ساعته دوج کوین در یک روند نزولی قرار دارد و از این جهت شاهد یک خط روند نزولی هستیم که قیمت بعد از ۴ بار برخورد با آن مغلوب گشته و مجددا به سمت پایین رانده شده است. قیمت دوج کوین در زمان نوشتن این گزارش در حدود ۰.۱۲۵۷ دلار قرار دارد.

Loading...
تحلیل و پیش بینی قیمت دوج کوین در تایم فریم ۴ ساعته

اما با این وجود شاهد یک واگرایی مثبت ضعیف هستم که این مورد از شدت نزول قیمت خواهد کاست. مهمترین حمایت‌های قیمتی دوج کوین در محدودی ۰.۱۱۲ و سپس ۰.۱۰۵ دلار قرار دارد. در گذشته قیمت پس از برخورد با این ناحیه تا ۵۰ درصد رشد را ثبت کرده است. باید دید که آیا ناحیه اشاره شده می‌تواند از ریزش بیشتر جلوگیری کند و چه بسا رشد ۵۰ درصدی را سبب شود؟

همچنین نزدیک‌ترین مقاومت در محدوده ۰.۱۶۰ تا ۰.۱۸۰ دلار است! این مقاومت قیمت را ۳ دفعه به سمت پایین پس زده است!

پیشنهاد معامله گری: دوستانی که علاقهمند هستند که روی این نماد معامله بلند مدتی داشته باشند می‌توانند نزدیک حمایت یا پس از شکست خط روند وضعیت قیمت را مجدد بررسی کنند و به دنبال تریگر ورود باشند.

وقتی به الگوی دوج کوین در تایم فریم یک ساعته نگاه می‌کنیم متوجه یکسری حمایت و مقاومت‌های مینور می‌شویم!

در نگاه اول شاهد یک خط روندی هستیم که قیمت را ۳ بار به سمت پایین پس زده هست و همچنین حمایتی که ۴ بار قیمت را به سمت بالا پس زده هست!

ممکن است در نگاه اول به نظر برسد که یک الگو مثلث کاهشی شکل گرفته است، اما این مورد اشتباه بوده، زیرا قیمت روند درستی قبل از الگو نداشته است!

نکته روانشناسی که می‌توان متذکر شد این است که قدرت خریداران قیمت بعد از هر قله کمتر شده است، چون قله‌ها پایین و پایین تر آمده‌اند.

در تایم فریم یک ساعته نزدیکترین حمایت را محدوده ۰.۱۲۵ الی ۰.۱۲۰ دلار شامل می‌شود.

Loading...
تحلیل و پیش بینی قیمت دوج کوین در تایم فریم یک ساعته

درحال‌حاضر قیمت در این محدوده بسیار درگیر بوده و یک سطح تنش بسیار قوی ایجاد کرده است!

اگر این سطح تنش در تایم فریم یک ساعته شکسته شود می‌توان نقاط حمایتی در تایم فریم ۴ ساعته را مد نظر قرار داد!

اگر که قیمت بتواند خط روند نزولی خود را به سمت بالا بشکند، توانایی رسیدن به محدوده سبز رنگ یعنی قیمت ۰.۱۴۵ دلار را داراست.

درحال‌حاضر پیشنهاد می‌شود که اگر معامله گری هستید که به صورت بلند مدت روی این ارز ترید می‌کنید تایم فریم ۴ ساعته را مد نظر گرفته و تا شکست یکی از سطوح و یا نزدیک شدن به سطوح و دیدن تریگر ورود، برای معامله کردن روی این ارز کمی بیشتر تعقل کنند.

اگر که در تایم فریم پایین تر ترید می‌کنید حتما تحلیل ۱ ساعته را مد نظر بگیرید و تا شکست سطوح یا دیدن تریگر ورود صبوری کنید!

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر