پنجره مذاکرات بسته می‌شود؟

پنجره مذاکرات بسته می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی شد که پنجره دستیابی به توافق بر سر پرونده هسته‌ای ایران ممکن است هر زمانی بسته شود.

رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنرانی خود در پارلمان اروپا به مذاکرات وین پرداخت و ابراز امیداوری کرد که بر اساس یک جدول زمانی مناسب با ایران به توافق برسند.

براساس گزارش الجزیره، گروسی در ادامه سخنرانی خود با ادعای اینکه ایران اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود ارائه نکرده است، گفت: «پنجره دستیابی به توافق بر سر پرونده هسته‌ای ایران ممکن است هر زمانی بسته شود.»

تلاش‌های آژانس برای برنامه هسته‌ای ایران

پیش از این نیز دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشستی خبری پس از دیدار با ولودیمر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، درباره برنامه هسته‌ای ایران اظهار داشت که آژانس هنوز در تلاش است تا پاسخ‌های تهران درباره سوالات مربوط به آثار اورانیوم غنی‌شده در سه سایت این کشور و مسائل حل نشده را روشن کند.

ایران مدت‌هاست که بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است. جمهوری اسلامی و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از خروج یکجانبه ترامپ از توافق برجام و شکست توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، تلاش کرده‌اند تا یک سری مسائل را از جمله دسترسی مجدد به فیلم‌های دوربین‌های نظارتی در سایت‌های اتمی در ایران، بین خود حل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر