استقبال رئیسی از امیر قطر در کاخ سعدآباد + فیلم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنجشنبه (۲۲ اردیبهشت) از تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، در مجموعه سعد آباد تهران استقبال کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، به منظور انجام سفری یک روزه و در رأس یک هیأت بلندپایه سیاسی و اقتصادی و در پاسخ به دعوت سید ابراهیم رئیسی، دقایقی قبل وارد تهران شد و در بدو ورود مورد استقبال محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهوری قرار گرفت.

دیوان امیری قطر امروز (پنجشنبه) در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور در سفری رسمی به دعوت «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران به تهران سفر کرده و در دیدار با رئیس‌جمهور و مقامات ارشد ایران درباره تقویت همکاری دو جانبه در تمامی زمینه‌ها، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مشترک بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

براساس اعلام دیوان امیری قطر، هیأتی رسمی امیر قطر را در این سفر همراهی می‌کند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه، روز دوشنبه، در نشست هفتگی با خبرنگاران، ‌سفر امیر قطر به تهران را تأیید کرد و درباره مباحث مطرح شده مبنی بر وساطت امیر قطر بین ایران و آمریکا گفت: این سفر در دستورکار است و بزودی انجام می‌شود و در پاسخ به سفر دکتر رئیسی انجام می‌شود و حاکی از روابط بسیار نزدیک ایران و همسایگان است و این رفت و آمدها حاکی از سیاست حسن همسایگی ایران است. دستور کار سفر امیر قطر قطعا دستورکار دوجانبه و منطقه‌ای و رایزنی درباره موضوعات بین‌المللی است. ایران و ۱+۴ در یک طرف جوی قرار دارند و آمریکا در طرف دیگر جوی و احتیاج به وساطت بین ایران و ۱+۴ نمی‌باشد. ضمن این‌که قطر همواره همراه جمهوری اسلامی ایران در راستای احقاق حقوقش بوده است.

گفتنی است رئیسی اسفند ماه سال گذشته سفری دو روزه به قطر داشت و ضمن دیدار با امیر قطر در نشست اوپک گازی هم شرکت کرد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر