۱۰۶ مسافر از مرز پاکستان وارد ایران شدند

۱۰۶ مسافر از مرز پاکستان وارد ایران شدند
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان : با اینکه بارها بر بسته شدن مرزهای هند و پاکستان برای جلوگیری از ورود کرونای هندی به ایران تاکید شده و حتی از نامه وزیر کشور که رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا را برعهده دارد، نشر عمومی یافته اما مجریان در بخش‌هاس مختلف اعلام می‌کنند که ابلاغیه‌ای با مضمون لغو تردد تاکنون دریافت نکرده‌اند.

در همین راستا نه تنها پروازهای مستقیم و کانکشن از سوی شرکت‌های هواپیمایی خارجی و بعضا داخلی برقرار است، تردد در مرزها نیز هم‌اکنون برقرار است.

سخنگوی گمرک در همین زمینه اعلام کرده: «با وجود اعلام محدودیت‌ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند در رسانه‌ها و عدم ابلاغ آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز هفتم اردیبهشت ماه 192مسافر از مرز میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.»

سید روح‌اله لطیفی، سخنگوی گمرک:

80نفر خارجی(تبعه پاکستان) و پنج ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان وارد شدند و 72پاکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند و از مرز ریمدان نیز 30 نفر وارد و 6 نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

تا کنون ابلاغیه‌ای یا مکاتبه‌ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان‌های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی (پاکستانی‌ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه‌های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی‌ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می‌آید و صرفا اتباع دو کشور می‌توانند به کشور خود برگردند.

براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل‌های بهداشتی کامیون‌های تجاری نیز به مدت 10 روز افزایش می‌یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل‌ها و پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می‌کنند.

براساس اطلاعیه‌های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیط به 15 کشور ممنوع شده و پروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی‌گیرد تا هر چه سریع‌تر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر